Seimas antradienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl savivaldos politikų pažeidimų – juos ir toliau tirs ne tik vietos etikos komisijos, bet ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Seimas antradienį ėmėsi svarstyti prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, kuriomis merų ir savivaldybių tarybų narių galimi interesų konfliktai buvo išimtinai perduoti tirti savivaldos etikos komisijoms, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) paliekant tik aukštesne instancija.
Seimo nustatytas fiksuotas atlygis savivaldybių tarybų nariams yra priimtinas būdas skaidrinti išmokų savivaldoje sistemą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Seimui priėmus Vietos savivaldos įstatymo pataisas dėl atlyginimo savivaldos politikams jie gautų nuo 640 iki 805 eurų į rankas, sako Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) narys konservatorius Audrius Petrošius.
Seimas ketvirtadienį žengė dar vieną žingsnį, kad savivaldos politikams būtų nustatytos algos vietoje skandalą dėl piktnaudžiavimo sukėlusių kanceliarinių išmokų.
Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų siūlo nustatyti fiksuotas išmokas savivaldos politikams – jos siektų penktadalį mero atlyginimo arba apie 800 eurų iki mokesčių.
Seimo frakcijų seniūnai sutarė savivaldoje atsisakyti vadinamųjų kanceliarinių išlaidų, savivaldybių tarybų nariams mokėti fiksuotą atlyginimą, kuris siektų penktadalį mero algos.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį šaukia frakcijų seniūnų pasitarimą, per kurį bus aptartos Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto rengiamos pataisos dėl savivaldos politikų išmokų.
Seimas antradienį nepritarė siūlymui nustatyti 0,2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio arba 377 eurų maksimalią ribą su savivaldybės tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms per mėnesį apmokėti.