Piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi tyrimai retėja, sako Konkurencijos tarybos (KT) pirmininkas. Šarūno Keserausko teigimu, tokių pažeidimų rečiau pasitaiko dėl kelių priežasčių.
Antrąją kadenciją baigiantis Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas sako, kad itin sparčiai kylant maisto ir kitų prekių kainoms šiemet taryba daugiau dėmesio skirs konkurencijai mažmeninėje prekyboje bei darbo rinkoje.
Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.
35 verslo asociacijoms valdžios institucijų prašant išaiškinti, kokiu būdu jos turėtų atstovauti savo nariams po to, kai Konkurencijos taryba skyrė beveik 73 mln. eurų baudų Lietuvos vaistinių asociacijai ir jos narėms už draudžiamus susitarimus, tarybos pirmininkas sako, kad asociacijos negali veikti, jeigu jų įprastinė veikla yra tartis dėl kainų.
Konkurencijos tarybai antradienį skyrus rekordinę beveik 73 mln. eurų baudų sumą aštuonioms vaistų perkybos bendrovėms ir jas vienijančiai Lietuvos vaistinių asociacijai (LVA) už draudžiamus susitarimas dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, jog asociacija neteisingai traktuoja pažeidimą.
Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas sako, kad gerų pavyzdžių kainų reguliavime yra gerokai mažiau, nei blogų. Jo teigimu, didžiausias kylantis iššūkis – nustatyti teisingą kainą neužtenka vieną kartą, ji turi keistis priklausomai nuo kainas lemiančių veiksnių ir tarptautinio konteksto.
Konkurencijos taryba 2018 m. už Konkurencijos ir Reklamos įstatymų pažeidimus skyrė baudų už 780,8 tūkst. eurų, pažeidėjai į šalies biudžetą sumokėjo daugiau kaip 430 tūkst. eurų.
Konkurencija lemia mažesnes prekių ir paslaugų kainas, skatina inovacijas, o pažeidimai daro didelę žalą tiek sąžiningai konkuruojančiam verslui, tiek vartotojams. Kaip užtikrinti konkurenciją ir nepažeisti jos taisyklių, Konkurencijos tarybos ekspertai aiškino seminarų ciklo „Su konkurencija po Lietuvą“ renginio Klaipėdoje dalyviams.
Per pastaruosius 3 metus vienas investuotas euras į Konkurencijos tarybą, jų teigimu, atnešė 10 eurų naudos gyventojams. Tai reiškia, kad jei rinkos prižiūrėtojas nebūtų įsikišęs, žmonės už tas pačias paslaugas ar prekes per metus būtų išleidę po 18 milijonų eurų daugiau.
Lietuvos notarų rūmams ir aštuoniems jo prezidiumo nariams, derinusiems įkainius už notarų paslaugas, skirtos tūkstantinės baudos. Tai pirmas kartas, kai notarai baudžiami už kartelinį susitarimą.