Lietuva neturėtų pritarti Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos „Mercosur“ bloko pasirašytam laisvos prekybos susitarimui, sako žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.
Europos Sąjungai (ES) ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos „Mercosur“ blokui praėjusį penktadienį pasirašius laisvos prekybos susitarimą, parlamentinis Kaimo reikalų komitetas siūlo Lietuvai nepritarti tokios redakcijos susitarimui.
Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen išskridus į Pietų Ameriką, atrodo, kad po dešimtmečius trukusių ES ir „Mercosur“ ginčų pagaliau gali būti pasiektas susitarimas dėl prekybos pakto.
Lietuvos valdžios institucijoms pritariant Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos ekonominio aljanso „Mercosur“ laisvosios prekybos susitarimui, Seimo Kaimo reikalų komitetas nutarė rekomenduoti Lietuvai ES Ministrų taryboje jam nepritarti.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį pabrėžė, kad yra svarbu užbaigti užvilkintą Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos bloko „Mercosur“ prekybos susitarimą, sakydamas, jog jis turi strateginę reikšmę ir padidintų Europos augimo perspektyvas.
Prancūzija trečiadienį pažadėjo užkirsti kelią tokiam Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos (MERCOSUR) bloko prekybos susitarimui, koks jis yra dabar, šalį krečiant ūkininkų protestams.
Pietų Amerikos prekybos blokas MERCOSUR atmetė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymą kreiptis per artėjantį jo viršūnių susitikimą, trečiadienį pranešė rengėjas Paragvajus.
Europos ūkininkai ir aplinkosaugininkai griežtai sukritikavo istorinį Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos šalių susitarimą dėl prekybos, pavadindami jį „tamsiu momentu“ istorijoje ir įspėdami apie nesąžiningą konkurenciją bei liūdnas pasekmes klimatui.
Pietų Amerikos ekonominis blokas MERCOSUR penktadienį patvirtino sustabdęs Venesuelos narystę, o šis žingsnis yra iki šiol griežčiausias tarptautinis veiksmas prieš krizės krečiamą prezidento Nicolas Maduro (Nikolo Maduro) vyriausybę.
MERCOSUR, Lotynų Amerikos šalių bendrosios rinkos sąjunga, sustabdė Venesuelos narystę šioje organizacijoje, nes krizės alinama šalis nesilaiko demokratijos ir prekybos standartų, pranešė šaltinis Brazilijos, vienos iš MERCOSUR narių, vyriausybėje.