Algirdo Paleckio partizanų niekinimo byloje trečiadienį liudijusios konservatorės Seimo narės Paulės Kuzmickienės teigimu, pasisakydamas apie laisvės kovas A. Paleckis menkino Lietuvos valstybingumą, tai darė „labai apgalvotai“.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) atidarė naują svetainę laisveskovos.lt, kurioje pirmą kartą viešai skelbia išsamų Lietuvos partizanų karo (1944–1953) dalyvių sąrašą.
Į Lietuvos laisvės kovas simbolizuojantį paminklą Šiauliuose sugrąžintos memorialinės lentos su 1863–1864 metais nužudytų sukilėlių pavardėmis, penktadienį pranešė Šiaulių miesto savivaldybė.
Idėja, kurią man entuziastingai pateikė kultūrininkas ir prodiuseris Valdas Andriuškevičius, buvo netikėta, tačiau pasirodė itin svarbi, aktuali. Ypač mūsų dienų jaunimui, ypač per modernią išraišką – perteikiant per roko muziką, per atlikėjų savitą traktuotę papasakoti koncentruotai apie mūsų laisvės kovotojus, partizanus, kovojusius su okupantais pokario metais ir likusius ištikimais priesaikai ir pasirinkusius mirtį, o ne išdavystę.
Turime būti pasirengę naujiems bandymams apjuodinti Lietuvos laisvės kovų istoriją, minint Kovo 11-ąją ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago šimtąsias gimimo metines sako jo dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.
LRT televizijos laida „Istorijos detektyvai“ tęsia pažintį su Lietuvos laisvės kovų savanoriais. Antradienio laidoje – Lietuvoje dar neviešintas aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Amerikoje įvykęs pokalbis su Lietuvos nepriklausomybės kovų savanore Stefanija Pranculyte.