Šiaurės Korėjos programišiai nuo 2017 metų pavogė kriptovaliutų už maždaug 3 mlrd. dolerių, ketvirtadienį pranešė Vokietijos transliuotojas DW, remdamasis bendrovės „Microsoft“ 2024 metų kibernetinio saugumo ataskaita.
Rusija, Kinija ir Šiaurės Korėja vis agresyviau ir rafinuočiau verbuoja kibernetinius nusikaltėlius, kad šie vogtų pinigus, gautų žvalgybinės informacijos ir darytų įtaką rinkimams, teigiama antradienį paskelbtoje technologijų įmonės „Microsoft“ ataskaitoje apie skaitmenines grėsmes.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą kibernetinių incidentų Latvijoje padaugėjo 40 proc., o atakų prieš valstybės institucijas ir ypatingos svarbos infrastruktūrą – keturis kartus.
Technologijų milžinė „Microsoft“ antradienį pareiškė, kad kandidatės į JAV prezidentus Kamalos Harris rinkimų kampanija atsidūrė Rusijos agentų dėmesio centre.
Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Krzysztofas Gawkowskis pirmadienį pareiškė, kad Varšuva išardė Baltarusijos ir Rusijos grupuotę, siekusią šantažuoti žmones ir šalies institucijas.
Remiantis pirmadienį paskelbtu nauju tyrimu, Suomijos kibernetinio saugumo įmonė perspėja, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės taps kibernetinių atakų, ypač surengtų Rusijos veikėjų, taikiniu.
Europos Sąjunga trečiadienį paskelbė planus atnaujinti bloko pasenusias kibernetinio saugumo taisykles, praėjus vos kelioms dienoms po incidento, kai programišiai įsilaužė į Europos vaistų agentūros (EVA) tinklą ir neteisėtai gavo prieigą prie duomenų apie naują vakciną nuo koronaviruso.
„Visuose žemynuose“ per vienus pastaruosius metus koordinuojant Interpolui buvo areštuota daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, įtariamų internetiniu ir telefoniniu sukčiavimu, trečiadienį paskelbė ši tarptautinė organizacija.
Danijos didžiausios naujienų agentūros interneto svetainė bus nepasiekiama dar mažiausiai vieną dieną, jai anksčiau šią savaitę tapus kibernetinės atakos taikiniu, nes agentūrai atsisakė sumokėti išpirką programišiams už užgrobtų duomenų atblokavimą, trečiadienį pranešė naujienų tarnyba.