Pirmadienio popietę vienoje Aukštųjų Šančių viešojo transporto stotelėje vyko neeilinis sujudimas. Ir šį kartą visų galų meistrams ugniagesiams gelbėtojams taip pat prireikė pagalbos. Ją suteikė Kauno bitininkų draugija.
Lietuva ne veltui vadinama bitininkų kraštu – skaičiuojant bitininkų skaičių, tenkantį vienam šalies gyventojui, Europoje esame vieni iš lyderių. Tačiau bitininkystė susiduria ir su iššūkiais, mat bitės ir kiti naudingi vabzdžiai kenčia dėl chemizacijos, ligų, senkančių maisto šaltinių. Norint padėti bitėms, svarbu kurti jų maitinimosi buveines.
Paklaustas, ar vaikystėje skaitė garsiojo gyvenimo filosofo Mikės Pūkuotuko nuotykius, bitininkas Ramūnas Žemaitis nusišypso: "O kaipgi be to?!" Vadovaujantis šio garsaus bičių žinovo logika, būna gerų ir prastų bičių. O prastos bitės turi nešti prastą medų.
Keturiasdešimt trejus metus bitininkyste užsiimantis Algirdas Amšiejus džiaugiasi, kad jo ūkis po žiemos atrodo puikiai. "Jei stipriai neatšals, toks pavasaris – bitėms rojus", – šypsojosi bitininkas. Nors ir bandė susilaikyti nuo prognozių, vis dėlto prasitarė – gali būti, kad pirmą medų šiemet ims neįprastai anksti, iškart po Velykų.
Lietuvos policija socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, jog Kauno rajone rasta kažkieno pamesta dėžė, skirta sukti medui. Pareigūnai vėliau pranešė, kad šio daikto savininkas atsirado.
Bičių nuodai per nervų sistemą patenka į smegenis ir stimuliuoja snaudžiančius smegenų centrus, LRT RADIJUI sako bitininkas Leopoldas Tarakevičius. O tada šie centrai siunčia signalus į skaudamą arba pažeistą vietą. „Taigi nuodai stimuliuoja organizmo atsinaujinimą, todėl reikia jų pavartoti. [...] Pavyzdžiui, geriausi vaistai nuo radikulito – būtent bičių įgėlimas“, – kalba L. Tarakevičius.
Sekmadienį mirė žinomas Lietuvos bitininkas 57-erių Valdas Karalevičius.
Velionis vadovavo Varėnos bitininkų draugijai „Dzūkija“, 2006 metais buvo išrinktas Lietuvos metų bitininku.
2005 metais velionio iniciatyva Varėnos rajone Marcinkonyse, buvo organizuota respublikinė 29–oji, Lietuvos bitininkų šventė.
V.Karalevičius vadovaudamas Varėnos bitininkų draugijai „Dzūkija“ pagamino vėliavą, vieningas etiketes „Dzūkijos Medus“.
Kartu su bitininku bičiuliu Jonu Ginkumi parengė ir sukonstravo vežimėlį daugiaukščiams aviliams, šis prietaisas Lietuvos bitin
Kinų menininkas Renas Ri nuostabiai suderina menininko talentą ir pomėgį laikyti bites. Jo globojami vabzdžiai iš vaško sugeba nulipdyti įvairių žemynų ir valstybių pavidalo korius.
R. Ri gyvenime bitės yra ypač svarbios – kinas save laiko labiau bitininku nei menininku. Bites laikyti jis pradėjo 2007 m., per metus išmoko bitininkystės abėcėlės. Įvaldydamas vis sudėtingesnių bitininkystės įgūdžių, Renas pradėjo samprotauti apie tai, kaip būtų galima manipuliuoti bitėmis, valdant bičių motinėlę. Manipuliuodamas bitėmis, jis pradėjo kurti ypatingos išvaiz