Antradienį Azijos akcijos metus užbaigė daugiausia degdamos raudonai, nes nerimas dėl 2025-ųjų ir pelno atsiėmimas pavertė įprastinį Volstrito šventinio laikotarpio „Kalėdų Senelio ralį“ nedidelio masto nuosmukiu.
Į akcijų rinkas grįžus atsargumo nuotaikoms, Europos akcijų indeksai „Stoxx 50“ ir „Stoxx 600“ ketvirtadienį smuko atitinkamai 0,2 ir 0,1 proc. ir jau penktą prekybos sesiją iš eilės gali užbaigti su minuso ženklu.
Europos akcijų indeksai „Stoxx 50” ir „Stoxx 600“ trečiadienį ūgtelėjo po daugiau kaip 0,5 proc. ir, pamažu slūgstant geopolitiniam susirūpinimui dėl Rusijos ir Ukrainos karo, atsitiesia po dieną anksčiau patirtų nuostolių, rašo portalas „Trading Economics“.
Rinkoms nerimaujant dėl galimos Rusijos ir Ukrainos karo eskalacijos po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo Maskvai leidžiama plačiau naudoti branduolinius ginklus, pagrindiniai Europos akcijų indeksai antradienį smunka.
Vokietijos indeksas DAX sesijos pradžioje sumenko apie 0,26 proc., Prancūzijos CAC 40 – 0,15 proc., o Ispanijos IBEX 35 – 0,1 procento. Italijos FTSE MIB smuko 1,56 proc., bet Didžiosios Britanijos FTSE 100 ūgtelėjo 0,12 procento.
Donaldui Trumpui paskelbus pergalę prezidento rinkimuose, likus kelioms valandoms iki rinkų atidarymo trečiadienį JAV akcijų ateities sandoriai smarkiai pašoko.
Dauguma pagrindinių Europos akcijų indeksų ketvirtadienio prekybos sesijos pradžioje kopia aukštyn, o Europos investuotojų, regis, nesuglumino lustų milžinės „Nvidia“ veiklos rezultatai, sukėlę susirūpinimą dėl dirbtinio intelekto sektoriaus perspektyvų.
Raudoną kainų kritimo bangą pirmadienį nuo Japonijos ir kitų Azijos biržų per Europą iki JAV sukėlė virtinė priežasčių, kurių pagrindinė – nerimas dėl recesijos Jungtinėse Valstijose tikimybės, Federaliniams Rezervams delsiant nuleisti bazines palūkanas iš pastarųjų 23 metų aukštumų.
Šiais metais 100 vertingiausių akcijų rinkose listinguojamų bendrovių sąraše dominavo Jungtinių Valstijų ir Kinijos technologijų įmonės, rodo audito bendrovės „Ernst & Young“ (EY) atliktas tyrimas.
Šiemet investuotojai akcijų rinkose galėjo džiaugtis dviženkle grąža. Kritus palūkanų normoms, kilo obligacijų kainos. Nors pastaruoju metu rinkose buvo stebima nemažai gerų ženklų, lėtas augimas, pinigų politikos aktualijos ir išliekančios politinės rizikos sufleruoja, kad 2020 m. investuotojams akcijų ir obligacijų rinkose gali tekti susitaikyti su kiek kuklesne investicijų grąža.