- Sniegė Balčiūnaitė [2], BNS [3]
- [4]
- [4]
- Teksto dydis:
- Spausdinti [5]
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) siūlo Vyriausybei apsvarstyti du šaltinius, iš kurių kitąmet būtų galima padidinti finansavimą keliams. Anot politikų, Kelių priežiūros ir plėtros programai (KPPP) būtų galima skirti 80 proc. degalų akcizo arba papildomas įplaukas iš didesnių degalų akcizų ir kelių naudotojų mokesčio.
BFK trečiadienį nepritarė Ekonomikos komiteto siūlymui 2024 metais keliams numatyti konkretų – 217 mln. eurų didesnį finansavimą.
Už tokį sprendimą balsavo opozicijos parlamentarai, o septyni valdančiosios daugumos atstovai nutarė, kad dėl papildomo kelių finansavimo sprendimą priimtų Vyriausybė, atsižvelgusi į išaugsiančias įplaukas iš kelių vinječių ir akcizų.
„Įvertintų galimybę dėl kelių vinječių. Ta korekcija būtų specialiai įvertinta Vyriausybės“, – teigė komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.
„Laisvietis“ Vytautas Mitalas siūlė kelių finansavo nesieti su „auksiniu akcizų procentu“.
Kelininkų siekiui, kad KPPP būtų nukreipiama 80 proc. degalų akcizo, jau pritarė du Seimo komitetai – Ekonomikos ir Valstybės valdymo ir savivaldybių.
„(Vyriausybė – BNS) nesirištų prie akcizų, bet įvertintų projektuojamus kelių vinječių ir akcizų (įplaukų – BNS) padidėjimus kitąmet“, – teigė V. Mitalas.
Pasak jo, iš kelių vinječių 2024 metais planuojama surinkti 37 mln. eurų daugiau nei šiemet, o iš akcizų – 110 mln. eurų daugiau.
Valstybės biudžete keliams iš trijų šaltinių kitąmet numatyta 715,5 mln. eurų (šiemet – 773,2 mln. eurų).
KPPP 2024 metais numatyta tiek pat, kiek ir šiemet – 543 mln. eurų, iš bankų solidarumo mokesčio keliams kitąmet atiteks dar 130,5 mln. eurų (šiemet – 148,4 mln. eurų, įskaitant skolintas lėšas), dar 41,8 mln. eurų yra ES finansavimas (81,6 mln. eurų).