Lėktuvo katastrofa Vilniuje: ką parodė juodosios dėžės?

Preliminari lapkritį Vilniuje sudužusio lėktuvo savirašių, dar vadinamų juodosiomis dėžėmis, analizė nerodo neteisėto įsikišimo požymių, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija.

„Saugos tyrimas, kuriam vadovauja Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimo skyrius, dar kartą patvirtina, kad atlikus preliminarią lėktuvo „Boeing 737-476“ skrydžio duomenų savirašio ir pilotų kabinos pokalbių savirašio duomenų analizę bei surinkus įrodymus avarijos vietoje, jokių neteisėto įsikišimo požymių nenustatyta“, – teigiama ministerijos pranešime.

Abiejų savirašių duomenys buvo nuskaityti Vokietijos federalinio orlaivių avarijų tyrimo biuro savirašių ir avionikos laboratorijoje.

Ministerijos teigimu, gauti duomenys parodė daug techninių parametrų apie skrydį. Kabinos pokalbių savirašis įrašė skrydžio įgulos narių pokalbius, taip pat užfiksavo pilotų kabinos foninius garsus.

„Iš skrydžio duomenų savirašio nuskaičius tam tikrus skrydžio parametrus, buvo galima atkurti pirmąjį orlaivio skrydžio trajektorijos vaizdą“, – nurodė ministerija.

Avarijos saugos tyrimą toliau atlieka tarptautinė grupė, kurią sudaro tyrėjai iš Ispanijos, Vokietijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų saugos tyrimų institucijų.

Generalinė prokuratūra taip pat atlieka ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonių, juose esančių įrenginių netinkamos priežiūros ar remonto ir dėl tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimo.

Daugiau informacijos ministerija žada pateikti tuomet, kai jos paviešinimas netrukdys sėkmingai tyrimo baigčiai.

Feisbuko grupės „Reidas Vilniuje | Trikojis Vilniuje“ nuotr.

Generalinė prokuratūra gruodžio pirmoje pusėje skelbė, kad ikiteisminiame tyrime apklausta apie 30 asmenų, įtarimai tuo metu niekam nebuvo pareikšti.

Kaip penktadienį pranešė teisėsauga, tęsiamos paimtų daiktų apžiūros, analizuojami skrydžio duomenys, nustatinėjamos faktinės įvykio aplinkybės, žala, padaryta žmonių sveikatai, turtui ir gamtai, atliekami kiti procesiniai veiksmai.

„Atliekant ikiteisminį tyrimą šiuo metu nėra atmesta nei viena versija, tačiau atlikta pirminė lėktuvo skrydžio savirašių užfiksuotų duomenų analizė neleidžia teigti, kad lėktuvo katastrofos priežastis buvo neteisėtas įsikišimas į aviacijos veiklą“, – pakartojo prokuratūra.

DHL siuntas gabenęs bendrovės „Swiftair“ lėktuvas „Boeing“ sudužo artėdamas prie Vilniaus oro uosto lapkričio 25-osios rytą. Įvykio metu žuvo orlaivį pilotavęs Ispanijos pilietis, buvo sužeistas dar vienas ispanas, taip pat vokietis ir lietuvis.

Lėktuvas taip pat kliudė gyvenamąjį namą, kuriame buvo 13 gyventojų, visi žmonės išsigelbėjo. Nukentėjusioms šeimoms Vilniaus savivaldybė šią savaitę metams suteikė socialinius būstus, pirmus tris mėnesius juose gyvenant neatlygintinai.

Pasak Generalinės prokuratūros, minėti 13 asmenų, kurių namai buvo apgadinti, ir trys lėktuvu skridę žmonės tyrime yra pripažinti nukentėjusiaisiais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas

Kas portretas
Atlygins materialinius moralinius nuostolius Lietuvai.

Anonimas

Anonimas portretas
Šlykštus melas. Turi buti kalti rusai. O ,be to, amerikietiški lėktuvai niekad nekrenta, jie tobuli. Krenta tik rusiški.

Anonimas

Anonimas portretas
Vokiečių kaltė,bet ar prisipažins,kad skyrė seną lėktuvą.Lietuvoje nėra tvarkos,valdo žydai,prezidentas trukdo naujos vyriausybės sudarymui,įnašas Nato pats didžiausias,kišasi į kitų valstybiu reikalus,tik žlungančios Nepriklausomos Lietuvos nemato.Kovojome,kad būtumėm laisvi,o atrodo,kad liksim tik lietuvių bendruomene.Taigi ir įvykus katastrofai priežastys neaiškios,nemato reikalo pasakyti tiesą.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių