Žinia apie Vilniuje sukurtą „Portalą“ apskriejo pasaulį: lygina su mokslinės fantastikos kūriniais

  • Teksto dydis:

Lietuvos sostinėje pristatytas futuristinis „Portalas“ pasirodė esantis kaip tik tai, ko trūko pandemijos kelionių ribojimų išvargintam pasauliui. Žinia apie Vilniuje sukurtą įrenginį, primenantį duris į kitus pasaulius iš mokslinės fantastikos filmų, ir padedantį realiu laiku bendrauti su Liublino gyventojais, labai sudomino tarptautinę žiniasklaidą. Pastarąją savaitę pasirodė daugiau nei 160 publikacijų JAV, Australijoje, Singapūre, Indonezijoje, Kinijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir daugelyje kitų šalių, o žinia apie Vilniaus projektą pasiekė daugiau nei 700 milijonų skaitytojų auditoriją.

Šalia Vilniaus Geležinkelio stoties praėjusią savaitę įkurdintas „Portalas“, sujungęs sostinę su Lenkijos Liublino miestu – Benedikto Gylio ir jo vardo fondo penkerius metus brandinta idėja, įgyvendinta kartu su „Vilnius tech“ „LinkMenų fabriku“. Pagrindinis projekto mecenatas – Benedikto Gylio paramos fondas, projektą remia Vilniaus miesto savivaldybės programa „Kuriu Vilnių“, įgyvendinti padėjo partneriai Lenkijoje: Liublino miesto savivaldybė, tarpdisciplininės kultūros centras „Crossroads“. Ateityje planuojama „portalais“ Vilnių sujungti ir su kitais pasaulio miestais.

„Portalo“ idėja suartinti skirtingų šalių ir miestų žmones sujaudino pandemijos, ribojimų ir distancijos išvargintus įvairių pasaulio kraštų žmones.

„Vilnius tech“ „LinkMenų fabriko“ projekto techninio proceso komanda, padėjusi idėją paversti realybe, projektui neatsitiktinai pasirinko apskritimo formą, simbolizuojančią mokslinėje fantastikoje dažnai vaizduojamo ir gerai atpažįstamo portalo įvaizdį. Apskritimas – laiko rato simbolis, galintis akimirksniu perkelti žiūrovą – miestietį ar miesto svečią – į kitą pasaulio kraštą. Tai pastebėjusi populiari JAV technologijų svetainė „The Verge“ rašė, jog Vilniaus „Portalas“ atrodo lyg nužengęs iš mokslinės fantastikos serialo „Stargate“: „Esate pavargęs nuo pandeminių kelionių ribojimų, nekantraujate ištrūkti ir pamatyti naujų žmonių? Vilniaus miestas turi įdomų sprendimą: realaus laiko „portalą“ į kitą miestą,“ – pastebėjo „The Verge“ žurnalistė Kim Lyons.

Užsienio žiniasklaida prisideda ir prie B. Gylio bei projekto komandos siunčiamos vienybės ir bendrystės žinutės. Žinomos technologijų svetainės „Gismodo“ žurnalistę Jody Serrano projektas įkvėpė mintims apie žmonijos ateitį: „Nors portalai Vilniuje ir Liubline neturi galios transportuoti (deja), jie vis tiek įdomūs. Jie paliečia problemą, apie kurią mes visi turėtume galvoti daugiau: ryšį su kitais pasaulio žmonėmis. Dalijamės ta pačia planeta, tad turėtume dirbti kartu, idant apsaugotume ją ir kaip visuomenė tobulėtume atsakingai ir rūpestingai. Tai neįmanoma, jei nepažįstame vieni kitų“, – rašė J. Serrano.

Apie projektą taip pat parašė populiarūs Kinijos portalai „Baidu“, „Sohu“, Vokietijos „Computer Bild“, Austrijos „Der Standard“, populiarūs Indijos, Brazilijos, Argentinos ir kitų šalių žiniasklaidos kanalai. Vilniaus „Portalą“ tarptautinei auditorijai pristatyti padėjo sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

„Didžiųjų JAV ir kitų šalių technologijos naujienų kanalų, tokių kaip „Gizmodo“, „The Verge“, dėmesys labai pravartus, siekiant Vilnių pristatyti kaip progresyvų miestą, kuriame gimsta novatoriški projektai. „Portalo“ idėja suartinti skirtingų šalių ir miestų žmones sujaudino pandemijos, ribojimų ir distancijos išvargintus įvairių pasaulio kraštų žmones. Vilnius dar kartą rodo, kad talentas ir kūrybiškumas padės įveikti bet kokias kliūtis“, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Vilnius dar kartą rodo, kad talentas ir kūrybiškumas padės įveikti bet kokias kliūtis.

„„Portalas“ siekia skatinti bendrystę, kuri jau gimsta, matant kaip aktyviai ir noriai žmonės įsitraukia – pakanka pamoti kitoje „Portalo“ pusėje esantiems, ir jie drąsiai moja atgal. Vieni šoka, kiti siunčia oro bučinius ar daro atsispaudimus – kiekvienas randa savo būdą komunikuoti. Nepraėjus nei savaitei nuo starto sulaukėme šimtų tūkstančių reakcijų – tai patvirtinimas, kad „Portalas“ itin aktualus šiandienos pasaulyje. Per ateinančius mėnesius kviesime žmones į skirtingus „Portalo“ renginius, tad kviečiame sekti naujienas socialiniuose tinkluose“, – sakė projekto organizatoriai.

Daugiau informacijos apie projektą – čia.

„Portalo“ paskyra socialiniame tinkle „Facebook“ – čia.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimui

Anonimui portretas
Portalas dar reiškia įrenginį,perkeliantį į kitą vietą,o tai ne tas pats,kas svetainė.Ko gero, artimamiausias reikšme lietuviškas pavadinimas būtų vartai.

Anonimas

Anonimas portretas
jei lietuviai but sukure vadintusi Svetaine
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių