Susiduriant su pedagogų trūkumu, sostinės savivaldybė žada didinti mokyklų vadovų krepšelį

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas sako, kad pedagogų trūkumo problema šalyje palaipsniui vis blogėja. Visgi, pasak jo, galimybių bent šiek tiek sumažinti šiuo metu esantį maždaug 650 švietimo specialistų poreikį yra.

„Pasibaigus birželio mėnesiui, prasidėjo net ne mokytojų paieška, o jų medžioklė. (...) Situacija, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Ji palaipsniui nuolat blogėja“, – LRT radijui trečiadienį sakė D. Žvirdauskas.

„Galima ieškoti mokytojo, kuris kažką dėstytų nuotoliu, ir galvoti, kas tuo metu būtų su vaikais klasėje. Arba tas mokytojas atvažiuotų fragmentiškai. Yra tokių atvejų, kai nors ir pažeidžiami teisės aktai, nes priimami buvę mokiniai, dar neturintys teisės dirbti mokytojais, nebaigę aukštojo mokslo. Tai daroma tam, kad būtų kažkoks žmogus, kuris stovi prieš vaikus ir išmano dėstomą dalyką“, – siūlė Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas.

Vilnius žada imtis priemonių

Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė sako, kad vien sostinės mokykloms rugpjūčio pradžioje trūko maždaug 200 pedagogų. Visgi, anot jos, savivaldybė žada imtis atitinkamų priemonių.

„Aplinkinių rajonų gimnazistai nori mokytis Vilniuje. Turime didžiulį spaudimą. Neatsižvelgiant net į higienos normas, ten, kur situacija yra tikrai labai bloga, didinome klasių komplektus. (...) Visgi dažnu atveju mokytojas vietoje 30 vaikų renkasi privačią mokyklą su 10 vaikų klasėje. Ne piniguose dažnai yra klausimas. Konkuruoti sunku“, – LRT radijui aiškino D. Meiželytė.

Vicemerės teigimu, nuo sausio mėnesio sostinės savivaldybė didins mokyklų vadovų krepšelį.

„Nuo sausio didinsime mokyklų vadovų krepšelį nuo 10 iki 30 eurų už vaiką. Šiuo krepšeliu, pavyzdžiui, galima kompensuoti transporto išlaidas iš gretimų rajonų atvykstantiems pedagogams“, – tvirtino ji.

Taip pat artimiausiu metu, anot D. Meiželytės, žadama imtis ir kitų priemonių.

„Siūlysime, kad mokyklos vadovas pedagogo pritraukimui pagal poreikį galėtų siūlyti ir materialinę paramą – keturis minimalius atlyginimus, tai yra apie 3 600 eurų per metus. Taip pat būsto nuomos kompensaciją iki 550 eurų“, – pasakojo vicemerė.

„Siųsime laiškus magistrantams. Tiksliuosius mokslus Vilniaus universitete šiuo metu mokosi apie 120 studentų – kviesime dirbti puse etato būtent tiksliųjų dalykų mokytojais, siūlysime apmokėti jiems nuomą, prisidėti finansisškai ir taip nuimti krūvį nuo pensijinio amžiaus sulaukusių matematikų – jiems vadovai atsidėkotų priemokomis už mentorystę. Visi būtų laimingi, bet riekia laiko”, – pabrėžė ji.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, šiuo metu Lietuvos mokykloms trūksta maždaug 650 švietimo specialistų. Visgi dalies jų yra ieškoma dirbti ne pilnu etatu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Atstatykit buvusią sistemą, atsiras mokytojų. Turi būti mokyklos aričau namų, o ne uždarinėti visur, kur tik gali, kad miestan važiuotų į klases po 30-40 vaikų. Vadovėlius paruošti normalius ir nekaitalioti programų kasmet, pagal kiekvieno politiko pirselėjimą. Neuždaryti, o steigti daugiau spec. mokyklų, nes tokių vaikųu su poreikias tik daugėja. Nekišti jų į noramlias mokyklas. Tada gal ir tokių problemų švietime nebus.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių