„Siemens“ arena vėl prašo atleisti nuo mokesčių

Sostinės savivaldybės tarybos nariai šią savaitę spręs, ar atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio „Siemens“, Utenos pramogų areną bei sporto draugiją „Žalgiris“.

Miesto politikai dar kartą turės nuspręsti, ar nusipelnė nemokėti nekilnojamo turto mokesčių dvi populiariausios sostinėje esančios koncertų ir sporto arenos bei visuomeninė organizacija „Žalgiris“, įsikūrusi pačiame miesto centre, greta apleistų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų.

Miesto taryba dėl šių dviejų sostinėje esančių arenų sprendžia kasmet. Jau prieš šešerius metus nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių buvo atleista „Siemens“ arena, bet šia situacija pasinaudoti stengėsi ir kitų renginių salių savininkai. Tuomet buvo prieita prie nuomonės, kad nuo mokesčių reikia atleisti arba visus, arba nė vieno.

„Visuose Lietuvos miestuose savivaldybės remia didžiausias arenas – jas atleidžia nuo nekilnojamojo turto mokesčių. Būtų neteisinga, jei sostinės, kurioje vyksta daugiausia renginių, valdžia negalėtų kokių nors lengvatų suteikti arenų šeimininkams.“, – dienraščiui kalbėjo „Siemens“ areną valdančios įstaigos „Universali arena“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

Verslininkas sakė lengvatų norintis dėl to, kad arena pastaruoju metu junta didžiulę konkurenciją su kituose miestuose stovinčiomis arenomis.

„Jei jie gauna nuolaidų ir gali pasiūlyti pigiau, renginių organizatoriai juos ir renkasi. Jei norime, kad sostinėje vyktų kuo daugiau renginių, turėtume padėti vienintelei tokio dydžio arenai mieste atsilaikyti prieš konkurentus“, – sakė pašnekovas.

Jis taip pat pridūrė, kad abi sostinės savivaldybės paramos prašančios arenos tarpusavyje nekonkuruoja dėl skirtingo dydžio, tad jų interesai šiuo atveju nesikerta.

Ąžuolyno gatvėje įsikūrusi Pramogų arena irgi yra pateikusi prašymą atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio. 2010 m. arena jau buvo atleista nuo nekilnojamojo turto mokesčio, kuris siekė 56 tūkst. litų.

Praėjusių metų rudenį Vilniaus taryba nepritarė siūlymui atleisti „Siemens“ arenos valdytojus nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Politikai dėstė, esą praktika tokius objektus atleisti nuo šių mokesčių yra ydinga.

Pagal šį sprendimą „Siemens“ arenai tektų per metus susimokėti maždaug 160 tūkst. litų dydžio mokesčių, tačiau verslininkai laimę bandys dar kartą.

„Gal tą kartą politikams tiesiog trūko išaiškinimo, dabar jie jau turėtų būti susipažinę su esme“, – pridūrė V.Šiugždinis.

Atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio savivaldybės taip pat yra prašiusi ir viešoji įstaiga „Vito Gerulaičio vardo teniso akademija“. Įstaigos dvejų metų nekilnojamojo turto mokestis siekia 430,5 tūkst. litų.


Pratęsė sutartį

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis savivaldybė sutartį su „Siemens“ arena dar trejiems metams pratęsė pagal tas pačias sutarties sąlygas, kurios buvo taikomos ir ankstesniais metais.

Tai reiškia, kad už kiekvieną renginį savivaldybė „Siemens“ arenos šeimininkams turės sumokėti po 60 tūkst. litų.

Jei miestas iš viso per trejus metus surengtų 30 renginių, jie mokesčių mokėtojams atsieitų beveik 2 mln. litų.

Pagal šią sutartį savivaldybė ir toliau arenoje per metus rengs maždaug po 10 renginių, į juos turės sutraukti iki 4 tūkst. žiūrovų. Jei žiūrovų susirinks daugiau, už kiekvieną jų savivaldybė įmonei mokės dar po 2 litus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

a

a portretas
Spyga taukuota jiems!!! brangiausiai lupa is zmoniu ir organizatoriu uz nuoma-bilietus ir dar praso lengvatu. spyga taukuota!!!

zzz

zzz portretas
atiduokit pinigus Zuokui nes vargšlelis mirs badu.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių