Prieš brandos egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

  • Teksto dydis:

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu.

Tai – naujiena mūsų šalyje, kuris leis savarankiškai gilintis į labiausiai interesus atitinkančią brandos darbo idėją, patikrins jo turimas kompetencijas, kūrybiškumą, motyvaciją, organizuotumą, skatins analitinį mąstymą. Na, o kol diskutuojami to privalumai ir trūkumai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerijos licėjaus mokiniai pradeda šios naujovės „repeticiją“.

Moksleivių nusiteikimas maloniai nustebino – šią naujovę jie pasitiko gana entuziastingai, puikiai suprato būsimą tvarką. Tai bus savotiškas pasibandymas ir mokytojams, dėstytojams, suprasime, kiek esame tam pasiruošę, kur dar reikia pasitempti.

Visi 64 šios ugdymo įstaigos vienuoliktokai jau dabar pradeda gilintis į jiems aktualias temas – VGTU inžinerijos licėjus, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), bendradarbiaudami su Nacionaliniu egzaminų centru (NEC), vienuoliktokams siūlo tam tikrą pasibandymą – parengė inžinerinio ugdymo praktikos programą pagal brandos darbo aprašą. Tai tikrai svarbus žingsnis, kadangi kitais metais iš brandos darbo gavus ne mažesnį nei 9 balų įvertinimą stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus suteikta 0,25 papildomo balo.

„Labai palaikome idėją jau šiais metais mokiniams sudaryti galimybę išbandyti projektinio darbo formatą. Kadangi NEC bendradarbiauja su VGTU atstovais vedant mokymus dėl brandos darbo rengimo ir vertinimo, tikiu, kad po projektinio darbo išbandymo VGTU inžinerijos licėjuje gausime vertingų pasiūlymų, kaip papildyti brandos darbo rengimo ir vertinimo rekomendacijas, skirtas mokiniams ir mokytojams. Manau, kad VGTU inžinerijos licėjus yra viena iš tų bendrojo ugdymo įstaigų, kurios vizija, žmogiškieji ištekliai, infrastruktūra puikiai atitinka brandos darbo rengimo ir vertinimo principus“, – sako NEC Egzaminų skyriaus vedėja dr. Asta Ranonytė.

Jau 2017-2018 mokslo metais pradėsiantis realiai funkcionuoti naujas vertinimo įrankis nebus privalomas visiems abiturientams. Pasak A. Ranonytės, svarstydami apie tai, koks mokinys galėtų rinktis brandos darbą, tikimasi, kad tai bus motyvuotas, atsakingas, atkaklus žmogus. Būtent tokius būsimus studentus, o vėliau – ir savo srities specialistus stengiasi ugdyti VGTU inžinerijos licėjus.

„Kadangi ši mokykla yra specializuota, viena iš jos skirtybių – inžinerinio ugdymo praktikos įgyvendinimas. NEC pristačius brandos darbo viziją, nusprendėme apjungti privalomą praktiką ir pasiruošimą šiai naujovei. Tai kelia moksleivio mokymosi procesą į kitą lygį, leidžia ne tik giliau analizuoti pasirinktą idėją, bet ir pritaikyti praktinius gebėjimus“, – sako VGTU docentė, Edukologinių kompetencijų grupės vadovė Ilona Valantinaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių