Į VGTU veržiasi studijuoti orlaivių pilotavimą ir kompiuterinį dizainą

  • Teksto dydis:

Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) praneša, jog šiemet pakviestųjų studijuoti į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 procentų, iš jų – 3 procentais gavusių kvietimą į valstybės finansuojamas vietas.

Visgi, lyginant su 2015 m., pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) valstybės finansuojamas vietas skaičius išaugo 7 procentais nuo 1207 praėjusiais iki 1296 šiais metais.

„Stebint bendrus rezultatus VGTU išsiskiria padidėjusiu studentų skaičiumi ir toliau išlaiko aukštą poziciją Lietuvos aukštųjų mokyklų lyderių trejetuke. Tam nesutrukdė ir nuo 1,5 iki 2 pakeltas minimalus stojimo balas ir limituotas pakviestųjų skaičius kai kuriose studijų programose stengiantis išlaikyti aukštą studijų kokybę, nes mums svarbu ne tik kokiais balais įstojo, bet ir kokiais balais universitetą baigs“, – sako VGTU studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Į populiariausias VGTU studijų programas tokias kaip Multimedija ir kompiuterinis dizainas, Bioinžinerija buvo dvigubai daugiau pretendentų, o į Orlaivių pilotavimą, Skrydžių valdymą pretendentų buvo net aštuonis kartus daugiau nei pakviestųjų studijuoti.

„Kaip žinia, šiemet valstybė dvigubai padidino IT studijų finansavimą, viešoje erdvėje džiaugiamasi, kad kai kurios IT studijų programos sulaukė kelių šimtų norinčių studijuoti, tačiau nekalbama apie tai, kiek bus priimta daugiau dėstytojų, kurie turi ne tik gerai išmanyti savo dalyką, bet turėti praktinių žinių ir edukologinių kompetencijų. Nuo to labai priklauso, kaip studentai gebės mokytis, spręsti problemas ir įsilieti į darbo rinką“, – sako VGTU studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Edukologinių kompetencijų didinimas VGTU yra privalomas visiems dėstytojams. Be to, apie dėstytojus ir dėstymo kokybę grįžtamąjį ryšį pateikia ir studentai kasmetinėse apklausose. Pasak studijų prorektoriaus, jei į darbo rinką vienu metu ateis keli šimtai specialistų, darbdaviai bus priversti žiūrėti į diplomo išrašą.

Žvelgiant į atskirų studijų programų populiarumą, tendencijos išlieka labai panašios: daugiausiai studentų VGTU pakviesta studijuoti į Multimedijos ir kompiuterinio dizaino (137), Kūrybinių industrijų (103), Programų inžinerijos (119) bei Statybos inžinerijos (110) studijų programas. Nuo visų pakviestųjų studijuoti technologinius mokslus valstybės finansuojamose vietose pakviesti į VGTU sudaro 46 proc. menų srityje (dizaino ir architektūros studijos) VGTU pakvietė 31 proc., fizinių mokslų – 13 proc., o socialinių mokslų – 10 proc. jaunuolių.

Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą. Visgi keisti bus galima tik pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

Netrukus prasidės antrasis papildomas priėmimas į II pakopos studijas, tačiau jau po pirmo etapo matyti, kad VGTU sulaukė daugiausia norinčių studijuoti magistro studijose. Šiemet jau sulaukta 1226 prašymų, pasirašyta 830 sutarčių – tai jau dabar daugiau nei 100 viršija praėjusių metų rezultatus po visų etapų.

Kaip ir prieš metus, populiariausios išlieka Statinio informacinio modeliavimo, Bioinžinerijos, Informacinių sistemų programų inžinerijos, Kūrybos visuomenės komunikacijos, Ekonomikos inžinerijos studijų programos.


Šiame straipsnyje: VGTUstudijosstudijų programos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių