Gamta padėkos už taromatus: plastiko pakuočių išmetama gerokai mažiau

  • Teksto dydis:

Dėl nuo vasario 1 d. įvestos vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemos, depozitinių pakuočių kiekis konteineriuose sumažėjo 70 procentų.

Atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ Atliekų paruošimo perdirbimui skyriaus vadovas Laurynas Kazlauskas teigia, kad iš tiesų jaučiamas didelis pokytis – naujoji sistema paskatino gyventojus tarą priduoti antriniam panaudojimui, o plastiko konteineriai užpildomi lėčiau.

„Apibendrinę keturis užstato sistemos veikimo mėnesius matome, kad sistema skatina atsižvelgti į aplinkosaugą – nors nemenka dalis gyventojų, nepaisant užstato, vis dar iš įpročio meta plastiko ir metalo gėrimų pakuotes į rūšiavimo konteinerius, jų apimtys sumažėjo daugiau nei du kartus. Tiesa, labai nesinorėtų, kad žmonės pradėtų rūšiuoti tik depozitines pakuotes, o tokios antrinės žaliavos kaip plėvelė, popierius, kitos plastikinės, metalinės, popierinės ir stiklinės pakuotės ar gaminiai, būtų toliau metamos į bendrus konteinerius, tačiau tai gali būti pradžia, skatinanti žmones tolesniam žingsniui“, – teigia L. Kazlauskas.

Pasak jo, naujoji vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema rūšiuojančius atliekas gali paskatinti keisti nusistovėjusius įpročius: nuo šiol rūšiavimui reikalinga dar viena, atskira šiukšliadėžė depozitinei tarai, o rūšiavimo konteineriai dažniausiai yra arčiau nei taromatai, jais paprasčiau naudotis. Nepaisant papildomų žingsnių, gyventojai jau spėjo prisitaikyti prie naujovių ir aktyviai naudojasi sistema.

L. Kazlauskas teigia, kad įvedus naująją sistemą dėl didelio atlygio už depozitinę tarą asocialūs asmenys, matydami, jog ja naudojasi dar ne visi gyventojai, intensyviau išieško konteinerius dažnai juos apgadindami ir prišiukšlindami aplinką. „Taip vadinami miesto sanitarai išrenka brangiausias antrines žaliavas iš konteinerių – PET butelius ir aliuminio skardines, – palikdami pigesnes žaliavas, tokias kaip popierius, plėvelės ir kitos pakuotės. Taip pat, jiems bandant išsirinkti depozitines pakuotes, neretai apgadinami konteineriai, kuriuos vėliau reikia remontuoti ar net keisti naujais“, – sako L. Kazlauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
kokia dar padėka , mafija įteisino nusikaltimą prieš gamtą , taromatų jiems matai reikia . Viską stikle , aliuminyje ir popieriuje prekiaukit ir neteršit gamtos . Bet mafijai tai netinka prišikt mažiau galės
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių