Izraelio ambasadorius priėmė savanorius – „Kelrodes žvaigždes“

Antradienio vakarą Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas savo rezidencijoje surengė priėmimą Vilniaus universiteto (VU) studentams - projekto „Kelrodė žvaigždė“ savanoriams-mentoriams, švietimo politikams, dėstytojams ir visiems, prisidėjusiems prie iniciatyvos.

Studentų mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“ Vilniaus universitetas inicijavo bendradarbiaudamas su Izraelio ambasada. Projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach„- viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kilusių Izraelyje.

Šiandien „Kelrodė žvaigždė“ spindi 25 pasaulio valstybėse nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, programoje dalyvaujančių asmenų skaičius siekia šimtus tūkstančių.

Kaip Eltai sakė VU prorektorė Birutė Švedaitė-Sakalauskė, kitą savaitę pirmieji 30 savanorių pradės bendrauti su 30-čia Lietuvos vaikų, kurie mokosi 3-6 klasėse ir yra iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų.

„Studentai savanoriauti pradeda dėl labai skirtingų motyvų, bet pagrindinis, kad laisvalaikį nori skirti prasmingam tikslui - įsipareigoti kiekvieną savaitę bendrauti, žaisti, padėti mokytis, tiesiog būti vyresniais draugais vaikams“, - sakė prorektorė.

Mentoriai patys bus konsultuojami, aptariant, kaip sekasi, ką galima būtų daryti dar geriau.

„Dalis projekto dalyvių jau yra savanoriavę, tad turi patirties, arba ruošiasi profesijoms, artimoms pagalbos sričiai: yra būsimi psichologai, socialiniai darbuotojai, mokytojai. Kitiems projektas „Kelrodė žvaigždė“ bus pirma savanorystės patirtis, tad reikės palydėjimo, galbūt bus ir tam tikro nustebimo“, - sakė VU prorektorė B. Švedaitė-Sakalauskė.

Projekto „Kelrodė žvaigždė“ tikslas - užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios vargu ar susitiktų ir galėtų bendrauti. Studentai padės vaikams, kuriems sunkiau sekasi mokytis, bendrauti, kuriems reikia gero pavyzdžio - vyresniojo draugo.

Mentoriai su jaunaisiais draugais bendraus mažiausiai dvi valandas per savaitę. Užsiėmimai vyks namuose, universitete, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Juos prižiūrės „Kelrodės žvaigždės“ koordinatoriai, tačiau mentorius ir vaikas bus laisvi spręsti, ką veikti - ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmus, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

Kaip rodo tyrimai, projekte dalyvavę vaikai sparčiau mokosi, kelia sau didesnius tikslus, siekia aukštojo mokslo. Projekte dalyvaujantys savanoriai - jautresni bendruomenės problemoms ir aktyviau įsitraukia į jų sprendimą.

Bendradarbiaujant su Vilniaus savivaldybe, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vidurinėmis mokyklomis ir vaikų dienos centrais 2018 metais bus atrinktas 100 vaikų, kurių kiekvienas turės po savo „Kelrodę žvaigždę“ - VU studentą savanorį.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių