Džiugi žinia klasikinės muzikos gerbėjams: Vilniuje vyks A. Isakovo koncertas

  • Teksto dydis:

Staigmena visiems magiškosios, ypatingai aukšto atlikimo meistriškumo reikalaujančios muzikos gerbėjams – nepaisant visų dabartinių išbandymų renginių veikloje, rugsėjo 12-ąją, jaukioje kamerinėje Vilniaus senamiesčio salėje „White Piano Hall“ (Kėdainių g. 8), įvyks solinis, išskirtinis vieno įdomiausių vargonų meistrų, pasaulinio garso pianisto – Aleksandro Isakovo – koncertas!

Maestro koncertai suplanuoti metams į priekį, geriausios koncertinės salės ir iškiliausi soborai nuolat varžosi dėl garbės pakviesti koncertuoti maestro A. Isakovą.

Visame pasaulyje garsi australų roko grupė „АC/DC“ pusantrų metų laukė galimybės pasirodyti scenoje kartu su A. Isakovu. Tai vis dėlto įvyko 2020 metų kovą, viename iš Sidnėjaus soborų organizuotame koncerte. Kartu su maestro žymi grupė atliko M. Musorgskio „Parodos paveikslėlius“ ir keletą savo dainų, papuoštų nuostabaus vargonų skambėjimo.

Beieškodamas gyvenimo harmonijos, savo įkvėpimo šaltiniu maestro A. Isakovas, kaip vieną iš savo gyvenamųjų vietų, pasirinko Lietuvą, kurią jis laiko vieną nuostabiausių mūsų planetos puošmenų!

Genialusis muzikantas yra dar ir nepakartojamas, vienas iš nedaugelio senovinių vargonų restauravimo meistras. Ir, išreikšdamas savo susižavėjimą Lietuva, jis restauravo didelį skaičių vargonų Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Už tą didžiulį indėlį 1999 metais, tuometinis Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, susižavėjęs maestro sielos kilnumu, nesavanaudiškumu bei didžiuoju talentu, išimties tvarka suteikė A. Isakovui Lietuvos pilietybę.

Dabar A. Isakovas yra slaptoje vietoje, netoli nuo Vilniaus, moterų vienuolyne. Jis ruošiasi žymiajam klasikinės muzikos koncertui, kuris, kaip minėta, įvyks rugsėjo 12-ąją. Tai atsitiks vieną saulėtą ir visiems iš tiesų laimingą šeštadienį, 18 val., Vilniaus „White Piano Hall“ salėje. Šiuo metu pas maestro gali patekti tik pats Lietuvos Prezidentas, vienuolyno, kuriame jis šiuo metu yra, abatė ir kelios jo gerbėjos, kurių buvimas yra būtinas maestro kūrybiniam tonusui palaikyti.

Koncertinėje programoje skambės J. S. Bacho Fuga, trys stulbinančio grožio sonatos: Liudviko Van Bethoveno „Mėnesienos sonata“, 62-oji J. Haidno sonata ir F. Šopeno sonata Nr. 3 (ir tai paskutinis šio iškilaus praeities kompozitoriaus ir pianisto kūrinys)!

Bilietai parduodami visose bilietai.lt kasose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių