„Žaliasis taškas“ iš Vilniaus savivaldybės reikalauja milžiniškos kompensacijos

  • Teksto dydis:

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ iš Vilniaus miesto savivaldybės per teismą reikalauja 2,4 mln. eurų kompensacijos už 2023 metais susidariusių ne pakuočių atliekų tvarkymą, pranešė organizacija.

„Šias išlaidas padengė pats „Žaliasis taškas“, todėl kreipėmės į teismą, siekdami apginti savo teises ir iš savivaldybės atgauti patirtus nuostolius“, – pranešime teigė „Žaliojo taško“ vadovas Almontas Kybartas.

Vilniaus apygardos teismo atstovė Lina Nemeikaitė BNS teigė, kad ieškinį teismas gavo sausio 23 dieną, tačiau dar nėra aišku, ar teismas jį nagrinės, nes ieškinys gali būti teismingas kitos kompetencijos teismui.

„Siekdamas pašalinti abejones dėl rūšinio teismingumo, Vilniaus apygardos teismas nutarė kreiptis į Specialiąją teismingumo kolegiją su prašymu išspręsti nagrinėjamos civilinės bylos pagal rūšinio teismingumo bendrosios kompetencijos ar administraciniam teismui klausimą“, – komentare BNS teigė ji.

A. Kybarto teigimu, antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų rūšiavimo sistemos situacija yra paini. Savivaldybės komunikuoja, kad rūšiuoti reikia ne tik pakuočių atliekas, bet ir antrines žaliavas – plastiko, stiklo ir metalo atliekas.

Šias išlaidas padengė pats „Žaliasis taškas“, todėl kreipėmės į teismą, siekdami apginti savo teises ir iš savivaldybės atgauti patirtus nuostolius.

„Tokios rūšiavimo instrukcijos gyventojams taip pat pateikiamos ir ant konteinerių. Tačiau antrinių žaliavų surinkimas, vežimas, rūšiavimas, šalinimas sąvartyne ar deginimas nėra savivaldybių finansuojamas – šios sąnaudos atitenka mums“, – aiškino jis.

Anot A. Kybarto, visos į konteinerius išmestos stiklo, plastiko, popieriaus atliekos surenkamos, vežamos į rūšiavimo centrus, kur pakuotės atskiriamos pagal rūšis ir perdirbimo galimybes, pašalinamos antrinės žaliavos ir šiukšlės, 

„Šių didžioji dalis vežama arba į atliekų deginimo elektrines, arba į sąvartynus, nes perdirbimo galimybės ribotos arba jų apskritai nėra. Visos sąnaudos atitenka mums, nors turime pareigą koordinuoti ir finansuoti tik pakuočių atliekų tvarkymą“, – teigė „Žaliojo taško“ vadovas.

Jo teigimu, ne pakuočių atliekų sutvarkymą turėtų finansuoti savivaldybės: „Kitoms komunalinėms atliekoms galioja „teršėjas moka“ principas, pagal kurį atliekų turėtojas yra pats atsakingas už jų sutvarkymą.“

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2022 metais išaiškino, kad pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos turi finansuoti tik pakuočių tvarkymą, todėl 2024 metų pabaigoje „Žaliasis taškas“ Vilniaus savivaldybei pateikė 2,4 mln. eurų sąskaitą už 2023 metais tvarkytas antrines žaliavas ir kitas ne pakuočių atliekas, tačiau miesto administracija šią sąskaitą atmetė. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių