- Šarūnas Sabaitis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Švedijos žiniasklaidos koncernas "Modern Times Group" (MTG) pasaulinei fondų valdymo bendrovei "Providence Equity Partners" pardavė savo verslą Baltijos šalyse, įskaitant Lietuvos TV3 televizijos grupę. "Providence" Lietuvoje valdo telekomunikacijų bendrovę "Bitė Lietuva".
100 proc. Baltijos šalių verslo parduota už 115 mln. eurų, arba už 2016 metų 12 veiklos pelnų (EBIT), pranešė MTG per "Nasdaq" Šiaurės šalių biržą.
"Baltijos regione veikėme du dešimtmečius ir mūsų kolegos čia sukūrė sėkmingą verslą. Siekiame įsitvirtinti pasaulinėje skaitmeninėje arenoje ir džiaugiuosi, jog radome pirkėją, kuris palaiko mūsų požiūrį dėl Baltijos šalių verslo potencialo. Mūsų Baltijos šalių kolegos gali laukti naujos eros, kuri išnaudos visas Baltijos šalių rinkos galimybes", - pranešime spaudai sakė MTG prezidentas ir generalinis direktorius Jorgenas Madenas Lindemannas (Lindemanas).
"Providence Equity Partners" iš MTG įsigijo Lietuvos televizijos kanalus TV3, TV6 ir TV8, Latvijos TV3, TV3+, TV6, Kanals 2 ir LNT bei Estijos TV3, TV3+, TV6.
"MTG Baltijos šalių televizijos transliacijų verslai yra savo sričių lyderiai ir džiaugiamės galėdami prisijungti prie talentingos žmonių grupės ir kartu auginti bendrovę. Po "Bitės" grupės įsigijimo 2016 metais, šis įsigijimas pabrėžia "Providence" įsipareigojimus investuoti Baltijos šalių regione", - pranešime teigia "Providence" vykdantysis direktorius Karimas Tabetas.
MTG Baltijos šalių verslas 2016 metais sugeneravo 1,024 mlrd. Švedijos kronų (108 mln. eurų) pajamų, o EBIT siekė 91 mln. Švedijos kronų (9,6 mln. eurų).
"Lietuva, Latvija ir Estija yra tarp sparčiausiai augančių ES valstybių. Verslui palanki aplinka ir aukštos kvalifikacijos darbuotojai daro Baltijos šalių regioną mums labai patraukliu", - pranešime teigė kitas "Providence" vykdomasis direktorius Robertas Sudo.
Planuojama, kad sandoris bus užbaigtas vasaros pradžioje, kai bus gauti reguliuotojų leidimai trijose Baltijos šalyse.
"Žinome, kad "Providence" mūsų regione turi ilgalaikių tikslų ir valdo sėkmingas investicijas į telekomunikacijų ir media sektorius. TV3 komanda neabejoja, kad suderinus amerikietišką "Providence" patirtį bei verslo įgūdžius ir mūsų energiją, Lietuvos media rinka gaus naują postūmį plėtrai", - sakė pranešime spaudai sakė TV3 vadovė Lietuvoje Laura Blaževičiūtė.
Tai, kad MTG verslą Baltijos šalyse perka "Providence Equity Partners", vasario viduryje skelbė ir portalas vz.lt, tuomet nurodęs, kad sandoris jau beveik užbaigtas. BNS šaltinių teigimu, tuo metu derybos dar negalėjo būti baigtos, nes MTG dar laukė galutinių potencialių pirkėjų pasiūlymų.
"Providence Equity Partners" Baltijos šalyje valdo mobilių telekomunikacijų bendrovės "Bitė" grupę. Pernai ji siekė perimti Estijos telekomunikacijų grupės "Starman", Lietuvoje valdančios televizijos paslaugų teikėją "Cgates", kontrolę, tačiau sandoris neįvyko.
Švedijos "MTG Broadcasting" valdoma bendrovė "Tele-3" Lietuvoje valdo televizijos kanalus TV3, TV6, TV8, interneto televiziją "TV3 Play", radijo stotį "Power Hit Radio" ir portalą tv3.lt.
1992 metų gegužę įregistruota "Tele-3" tapo pirmąja komercine televizija Lietuvoje. 1996 metų balandį bendrovei buvo iškelta bankroto byla ir Švedijos kompanijos "Kinnevik" tarptautinis žiniasklaidos padalinys "Modern Times Group" (MTG) tampa televizijos sanuotoju ir atsiskaito už visas skolas. Tų pačių metų rudenį MTG įsigijo "Tele-3" akcijų.
N. Maliukevičius: svarbu, kad TV3 išlieka Vakarų investuotojų rankose
Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ (MTG) sprendimas verslą Baltijos šalyse, įskaitant Lietuvos TV3 televizijos grupę, parduoti JAV fondų valdymo bendrovei „Providence Equity Partners“ leis išlaikyti vakarietiško verslo tradicijas žiniasklaidos rinkoje, teigia komunikacijos ir žiniasklaidos ekspertas.
„Svarbu tai, kad mums strategiškai svarbi žiniasklaida išlieka Vakarų kapitalo rankose. Esame turėję ir kitų pavyzdžių, kai žiniasklaidą iš Skandinavijos investuotojų perimdavo mūsų vietinis verslas (2003 metais koncernas „MG Baltic“ iš Švedijos „Bonnier“ grupės įsigijo LNK televiziją - BNS), o įsigytos žiniasklaidos priemonės tapdavo antrine arba net palaikomąja naujųjų savininkų veikla“, - BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius.
„Šiuo atveju vakarietiškas kapitalas yra svarbus, nes yra išlaikomi ir vakarietiški medijos principai. Kuo daugiau vakarietiško verslo pas mus, tuo geriau“, - pridūrė jis.
N.Maliukevičiaus teigimu, tai susiję ne tik su politiniais, bet ir su bendrais verslo valdymo principais.
„Pažiūrėkime, kai mūsų energetikos rinka buvo glaudžiai susijusi su Rusijos kapitalu, kokių didžiulių politinių ir ekonominių iššūkių turėjome, norėdami iš tos energetinės priklausomybės ištrūkti. Turime ištrūkti ir iš Rytų medijų erdvių, ir tas vakarietiško kapitalo buvimas yra labai svarbus“, - pabrėžė N.Maliukevičius.
Pasak jo, TV3 pardavimo sandoris taip pat turėtų išsklaidyti nuogąstavimus dėl galimų MTG sąsajų su Rusijos verslu.
„Tai turėtų padėti, nes tie nuogąstavimai buvo dėl to, kad MTG didelę dalį verslo turėjo ir Rusijoje. Todėl, kai Rusijoje buvo įvesti apribojimai žiniasklaidos savininkams, jie turėjo išsiparduoti“, - sakė N.Maliukevičius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Paukštys prabilo apie pilkojo kardinolo susitikimus: mozaika tampa žymiai aiškesnė77
Sulaukus įtarimų, esą šalyse agresorėse vis dar prekiaujama „Teltonikos“ produkcija, įmonių grupės savininkas Arvydas Paukštys tikina – nuo 2022 m. balandžio jo verslas Rusijoje jokios veiklos nevykdo. Be to, verslininka...
-
Paskelbė, kuriuose prekybos tinkluose apsipirkti pigiausia16
Pirmąjį šių metų mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis yra pigiausias prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausias – „Rimi“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ t...
-
Į skandalus įklimpęs fondas viešai paskelbė rezultatus15
Investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas BaltCap Infrastructure Fund“, iš kurio įmonių buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis, įtariama, pasisavino apie 40 mln. eurų, 2023 metais patyrė 12,2 mln. eurų grynojo nuostolio...
-
Galutinis sprendimas: „Minijos nafta“ neturi teisės išgauti naftos Kintuose1
Aplinkos ministerija teisėtai neleido Lietuvos ir Danijos įmonei „Minijos nafta“ be konkurso išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose, galutinai nusprendė teismas. ...
-
Pabaigtas „Vičiūnų grupės“ įmonių restruktūrizavimo procesas6
„Vičiūnų grupės“ savininkų Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieriaus netiesiogiai valdoma turto valdymo bendrovė „GG Holding“ restruktūrizacijos proceso metu buvo prijungta prie žemės ūkio...
-
Skrydis į niekur: tūkstantis savanorių testuoja naująjį Vilniaus oro uosto terminalą
Vilniaus oro uoste vyksta naujojo išvykimo terminalo masinis testavimas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 1 tūkst. savanorių. ...
-
Teismo verdiktas: Susisiekimo ministerijai teks mokėti didžiulę baudą3
Konkurencijos tarybos Susisiekimo ministerijai 2023 metais skirta 40,53 tūkst. eurų bauda dėl apribotos prieigos prie viešosios geležinkelių infrastruktūros ir konkurencijos buvo pagrįsta, nutarė Regionų administracinis teismas. ...
-
Žiniasklaida: baltarusiškas trąšas gabenusi bendrovė pradėjo arbitražo bylą prieš Lietuvą5
Lietuvos piliečiui Igoriui Udovickiui per tarpininkus priklausanti įmonė „Hasenberg“ pradėjo tarptautinį arbitražą prieš Lietuvą. Tai portalui lrt.lt patvirtino Susisiekimo ministerija. LRT duomenimis, bendrovė siekia prisiteisti 15...
-
Po finansinių įstaigų skandalų LB akiratyje – ne tik komerciniai bankai: pranešė, ką tikrins
Lietuvos bankas (LB) šiais metais ketina atlikti iki 30 jo prižiūrimų finansų įstaigų patikrinimų. ...
-
„LTG Cargo“ atskleidė, ką darys su rusiško žymėjimo vagonais
Siekdama galutinai desinchronizuoti Lietuvos geležinkelių sistemą nuo Rusijos, valstybės grupės „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) krovinių pervežimo bendrovė „LTG Cargo“ iki 2026 m. ketina visus aktyviai naudojamus vagonus perregi...