- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
„Sendvario miesto“ plėtros vizija.
-
Atkurta Sendvario rūmų laiptinė.
-
„Forma vintage“ interjero studijos įkūrėja Diana.
-
Atkurtas Sendvario herbas.
-
„Sendvario miesto“ biuro patalpos.
-
Kepyklėlė „Sendvario gardumėlis“.
-
Rekonstruotas Sendvario ūkinio pastato fasadas.
-
„Sendvario miesto“ patalpos rekonstruotame dvaro pastate.
-
Kepyklėlė „Sendvario gardumėlis“.
-
„M.G.13 beauty lounge“ grožio salonas.
Pačioje Klaipėdos širdyje, Mokyklos g. 33, įsikūręs „Sendvario miestas“ – unikali vieta, kurioje susilieja istorinis paveldas ir šiuolaikinės verslo galimybės. Šis projektas ne tik atgaivina senąjį dvarą, bet ir transformuoja jį į modernų verslo ir šeimos laisvalaikio centrą. „Perėmę šią istorinę teritoriją, Sendvario dvarą atkuriame kaip erdvę, kur susipina komercinės galimybės ir autentiška istorija“, – teigė UAB „Augama“ plėtros vadovas Karolis Jaseliūnas.
Užbaigtas pirmasis statybų etapas, kurio metu rekonstruoti Sendvario dvaro rūmai ir ūkinis pastatas. Siekiant subtiliai atskleisti rūmų istorijos sluoksnius, rūmų fasadas buvo nudažytas skirtingomis spalvomis, paryškinant skirtumą tarp autentiškų ir rekonstruotų pastato dalių. Restauruota ir laiptinė, kurioje išryškintos autentiškos detalės, pabrėžiančios rūmų istorinį paveldą ir suteikiančios pastatui autentiškumo. Šis projektas – duoklė dvaro istorijai.
Sendvario dvaro ūkinio pastato rekonstrukcijos darbai taip pat jau baigti. Kiekviena pažeista detalė buvo atkurta naudojant statybines medžiagas, primenančias senąsias technologijas. Šie atnaujinimai suteikia vertę vietovei, primindami apie vietos istoriją bei paveldą.
Rekonstruotas Sendvario ūkinio pastato fasadas. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Jau pradėtas ir antrasis statybų etapas, kuriame, pasak UAB „Augama“ vadovės Jūratės Kazbaraitienės, sunaikintų dvaro pastatų vietose statomi nauji, išsaugoti visi buvusio dvaro parko medžiai, bus atkurti kai kurie jo fragmentai, pavyzdžiui, atstatytas fontanas. „Planuojame atkurti keturis sodyboje buvusius pastatus, kurių likučius aptiko archeologai, ir kiek įmanoma priderinti juos prie senosios architektūros“, – vykdomų statybų planais dalijosi J. Kazbaraitienė.
Prasidėję buvusios urbanistinės struktūros atkūrimo darbai jau leidžia pajusti atgimstančią dvaro autentiką. Kruopščiai atkuriant senovinę infrastruktūrą, vietovei grąžinama tai, kas buvo prarasta. Statant ir renovuojant pastatus naudojamos natūralios, ilgaamžės medžiagos, ypatingas dėmesys skiriamas patogumui. Daugumoje pastatų suplanuotos terasos, kuriose bus galima mėgautis aplinkos vaizdais. Dvarą sups pėsčiųjų alėja, o automobilių stovėjimo vietų pakaks visiems lankytojams – bus įrengtos ir elektromobilių įkrovimo stotelės. Visas kompleksas bus šildomas ir šaldomas modernia geoterminio šildymo sistema.
„Sendvario miesto“ biuro patalpos. DiLine photography / D. Malinauskaitės-Šeškienės nuotr.
Be statybinės svarbos, išlaikoma pagarba ir Sendvario istoriniam simboliui – oficialiai atnaujintas herbas ir vėliava, kurie įtvirtina dvaro identitetą bei tradicijas. Tai svarbus pasiekimas, parodantis siekį puoselėti paveldą ir bendruomenę. Herbas oficialiai įregistruotas 2024 m. gegužės 31 d. pagal Heraldikos akademijos (Academia Heraldica) pateiktą pasiūlymą GHVI Juridinių asmenų herbų registre.
Atkurtas Sendvario herbas. Partnerio nuotr.
Įsikuria unikalūs verslai
„Sendvario mieste“ jau veikia grožio ir fotografijos studijos, kepyklėlė, kurioje galima jaukiai praleisti popietę, mezgimo akademija, konditerijos studija bei židinių ir šviestuvų salonas. Toje vietoje, kur nuo XIX a. pradžios veikė karčema, po Naujųjų metų duris atvers restoranas „Etno dvaras“. Taip pat veiks biurai, vaikų mokyklėlės, grožio salonai, kavinės, sveikatos priežiūros įstaigos, sporto studijos ir butiko stiliaus parduotuvės. Tėvai galės ramiai dirbti, žinodami, kad jų vaikai užsiėmę netoliese, o pertraukų metu lengvai pasiekiamos kavinės ir kitos paslaugos. Tokia infrastruktūra bus itin patraukli įmonėms, siekiančioms kurti darbuotojams patogią darbo aplinką.
„Sendvario miesto“ patalpos rekonstruotame dvaro pastate. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
„Sendvario miesto“ projektas pritraukė įvairių verslininkų, kurie čia atrado ne tik tinkamas patalpas, bet ir galimybę kurti autentišką verslo bendruomenę. Pavyzdžiui, jogos studijos „SO HAM“ savininkė Roberta džiaugiasi, kad „Sendvario miesto“ patalpos tapo vieta, kur jos svajonės tampa realybe. „Visada važiuodama pro Sendvario dvarą pagalvodavau, kokios aukštos čia galėtų būti lubos. Atrodo, jau tada mačiau save šiose patalpose ir mintimis prisišaukiau savo jogos namams tinkamą erdvę“, – prisiminė Roberta. Ji teigia, kad šis projektas ne tik suteikė jai galimybę plėtoti savo verslą, bet ir leido prisidėti prie „Sendvario miesto“ kultūros.
„Sendvario miesto“ naujakuriai – drabužių kūrėjos „Mudvii“. Tai prekinis ženklas, gimęs iš šeimyninės kūrybos. Mama Jurga daugelį metų siuvo drabužius savo šeimai ir draugams, kol galiausiai nusprendė šią veiklą paversti verslu ir pakvietė dukrą Paulą kartu žengti į verslo pasaulį. „Metus ieškojome tinkamų patalpų. Apžiūrėjome ir kitas vietas, tačiau jos buvo kažkokios be dvasios. Pamatėme „Sendvario miesto“ skelbimą, atvykome apžiūrėti ir iš karto pajutome, kad ši vieta turi „sielą“ – autentiška vieta, nešanti turtingą istoriją“, – dalijosi Paula. Pasak jos, autentiška Sendvario dvaro aplinka ir išsaugotos medinės konstrukcijos kuria atmosferą, kuri pasakoja istoriją ir suteikia ypatingą prasmę. „Tai vieta, kur net maži kūrėjai nesijaus maži, nes čia būsi bendruomenės dalimi, visada jausi palaikymą ir būsi istorijos dalimi“, – sakė Paula.
„Forma vintage“ interjero studijos įkūrėja Diana. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Dar vienas puikus pavyzdys – „Forma vintage“ studija, kurioje galima rasti unikalius interjero sprendimus. Studijos savininkė Diana „Sendvario mieste“ atrado ne tik savo svajonių erdvę, bet ir galimybę istorinėje vietoje puoselėti autentišką verslą. „Pamačiusi patalpas iš karto žinojau, kad tai mano vieta, nes viskas čia – nuo architektūros iki atmosferos – yra autentiška, kažkas ypatingo“, – sakė Diana. Ji mato „Sendvario miestą“ kaip šeimų laisvalaikio traukos centrą ir su džiaugsmu pabrėžia: „Esame vieninteliai Klaipėdoje su tokiu verslu, todėl džiaugiamės tapę šio kuriamo miestelio dalimi.“
Kepyklėlė „Sendvario gardumėlis“. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Nidos pajūrio dvasia ir kepinių tradicijos persikėlė į „Sendvario miestą“ – čia įsikūrė kepyklėlė, kur galima jaukiai praleisti laiką. „20 metų buvome Nidoje, tai mūsų šeimos verslas. Kilo idėja, kad reikia atsidaryti kepyklėlę ir Klaipėdoje. Pamačiau skelbimą ir apžiūrėjau vietą. Patiko tai, kad čia istorinė vieta, net logotipą atsinaujinome įkvėpti „Sendvario miesto“ istorijos“, – pasakojo kepyklėlės savininkė Aurelija. Projekto istorija ir unikalus kultūrinis paveldas tapo šios naujos vietos identiteto dalimi.
Kepyklėlė „Sendvario gardumėlis“. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Sovietmečiu pagrindiniuose Sendvario dvaro rūmuose veikė mokykla, o dabar organizuojami įvairūs vaikų būreliai, edukacinės veiklos ir mokyklėlės, kur vaikai mokosi saugioje, kūrybingumą skatinančioje aplinkoje. „Smagu, kad „Sendvario miestas“ ir toliau lieka vieta, kurioje klesti mokslo atmosfera. Švietimo veiklos čia kuriamos taip, kad ugdytų smalsumą“, – teigė UAB „Augama“ plėtros vadovas Karolis Jaseliūnas.
Patalpų nuoma verslams
„Sendvario miestas“ jau pritraukė ne tik smulkiuosius verslus, bet ir didesnes vietines ir tarptautines kompanijas, kurios savo biurams pasirinko būtent šią vietą.
„M.G.13 beauty lounge“ grožio salonas. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Erdvių įvairovė leidžia kiekvienam verslui rasti optimalų sprendimą. Siūlomos įvairaus ploto patalpos, atitinkančios bet kokio verslo poreikius – nuo atvirų darbo erdvių iki privačių kabinetų bei konferencijų salių. Patalpos suprojektuotos taip, kad būtų tinkamos gydymo įstaigoms, teisininkams, projektuotojams, draudimo įmonėms, kūrybininkams ir kitoms veikloms. Be to, didesnėms kompanijoms ar sveikatos priežiūros centrams yra galimybė nuomoti atskirus pastatus, kuriuos galima įrengti ir pritaikyti pagal specifinius verslo poreikius. Visos erdvės yra pritaikytos verslo poreikiams: šviesios ir erdvios patalpos, modernios technologijos ir patogios darbo sąlygos leidžia verslininkams susikaupti prie savo idėjų ir plėtoti veiklą.
Galima teigti, kad „Sendvario miestas“ simbolizuoja naują požiūrį į nekilnojamojo turto plėtros verslą išlaikant pagarbą kultūros bei istorijos paveldui. „Ši unikali erdvė, derinanti istoriją ir modernumą, turi didelį potencialą tapti svarbia Klaipėdos miesto dalimi, kurioje susijungia praeitis, dabartis ir ateitis. Siekiama tapti gyvybingu traukos tašku, kuriame darbas ir laisvalaikis su šeima susilieja į harmoningą visumą“, – ateities planais dalijosi Karolis. Plačiau apie projektą ir nuomos galimybes skaitykite www.sendvariomiestas.lt.
Atkurta Sendvario rūmų laiptinė. Kamila Rose photography / K. Daugienės nuotr.
Dvaro istorija
Sendvaris, vienas seniausių dvarų Klaipėdos apylinkėse, pirmą kartą paminėtas 1376 m. kaip Klaipėdos pilies gyvulių ūkis (Viehhof), o 1402 m. tapo avininkystės ūkiu. Po Reformacijos hercogas Albrechtas jį pavertė dvaru, kuris XVIII a. perėjo vokiečių dvarininkams.
1807 m., vengdami Napoleono invazijos, čia laikinai apsistojo Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III ir karalienė Luizė. 1817 m. Sendvariui suteiktas bajoriškojo dvaro rangas. XIX a. pradžioje Sendvaris tapo valsčiaus centru, o šalia veikė plytinė. Per Pirmąjį pasaulinį karą dvaras smarkiai nukentėjo, bet buvo atstatytas. 1923 m. lietuvių savanoriai Sendvaryje paėmė į nelaisvę prancūzų kariškius, o tarpukariu dvaras tapo provokiškų susitikimų vieta. Sovietmečiu dalis pastatų buvo nugriauta, o dvaro rūmuose įkurta mokykla.
„Sendvario miestas“ – tai istorinį paveldą puoselėjantis ir šiuolaikines verslo galimybes siūlantis projektas Klaipėdoje, kur autentiška dvaro atmosfera susijungia su moderniais sprendimais verslui ir laisvalaikiui.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SADM finansavimo netekusios „Sidabrinės linijos“ vadovas: senjorai neliks be emocinės paramos1
„Sidabrinės linijos“ projektą vykdančio labdaros ir paramos fondo direktorius Marius Čiuželis teigia, kad emocinės pagalbos senjorams iniciatyva toliau tęs veiklą, nepaisant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) sprendimo nutrau...
-
Vyriausybė žada ieškoti būdų, kaip tesėti pažadus „Orlen Lietuvai“
Vyriausybės atstovai žada ieškoti būdų, kaip įgyvendinti buvusio Ingridos Šimonytės Ministrų kabineto įsipareigojimus dėl paramos Lenkijos energetikos grupės „Orlen“ valdomai bendrovei „Orlen Lietuva“. ...
-
Lietuvos paštas paskelbė generalinio direktoriaus atranką: laukiama kandidatų paraiškų
Valstybės valdoma bendrovė Lietuvos paštas paskelbė generalinio direktoriaus atranką. ...
-
„Philip Morris“: kartelė geriausiems darbdaviams kyla kasmet
Aplinka, kurioje talentai gali atsiskleisti, o kiekvienas darbuotojas jaučiasi vertinamas ir palaikomas, nelieka nepastebėta. Tai dar kartą patvirtino nepriklausomas „Top Employers Institute“, kuris suteikė aukščiausią pripažinimą pi...
-
„Vardan Lietuvos“ kreipėsi į teisėsaugą: Paukščio pasisakymai teikia pagrindo pradėti tyrimą
Ketvirtadienį Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama pradėti tyrimą dėl galimo buvusios valdžios trukdymo „Teltonikos“ projekto ...
-
Pokyčių metai: nekilnojamojo turto perspektyvos 2025-aisiais
Pastaraisiais metais nekilnojamojo turto rinka patyrė nemažai pakilimų ir nuosmukių, tačiau, įžengus į 2025 m., ore tvyro optimizmas. ...
-
Žiniasklaida: mįslingai atsistatydino Žalgirio klinikos vadovas
Iš Žalgirio klinikos vadovo pareigų atsistatydino vienerius metus įstaigai vadovavęs Dalius Matkevičius, rašo portalas LRT.lt. ...
-
Desertinių tinklas „Sugamour“: mums tai – svajonės pabaiga1
Kavinių tinklas „Sugamour“ ketvirtadienį pranešė nutraukiantis veiklą. ...
-
Pasinaudojus išpardavimo nuolaidomis „Megoje“ – nemokamai pramogaujama Lietuvos zoologijos sode1
Prieš žiemos šventes pirkėjai į parduotuves paprastai užsukdavo dovanų kitiems, o štai po švenčių jau dažniau linkstama pirkti sau, pastebi prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ valdytojai. Pasak jų, šiu...
-
„Wizz Air“ atnaujina skrydžius iš Vilniaus: ši kryptis buvo nesaugi1
Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ atnaujina pernai spalį sustabdytus skrydžius iš Vilniaus į Tel Avivą. ...