Poilsis be socialinių tinklų? Kazlų Rūda jau pasiruošusi priimti lankytojus

  • Teksto dydis:

Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje jau 6 kaimo turizmo sodybos priima lankytojus, norinčius praleisti laiką gamtos apsuptyje ir be socialinių tinklų naršymo. Taip palaipsniui įgyvendinama Kazlų Rūdos savivaldybės puoselėjama idėja apie lėtojo būvio plėtrą.

Kazlų Rūda yra įsikūrusi gražioje Kazlų Rūdos girioje ir jau vien apsilankymas šiame mieste nuteikia ypatingam pasimatymui su gamta bei asocijuojasi su poilsiu, pabėgimu nuo didmiesčių šurmulio, ryšio su savimi kūrimu, tačiau nemažai žmonių tokį poilsio planą vis dar užteršia nuolat iš rankų nepaleidžiamais išmaniaisiais įrenginiais. Įvairūs tyrimai rodo, kad neribojamas interneto ir socialinių tinklų naudojimas turi visą puokštę neigiamų poveikių: išsivysto priklausomybė nuo socialinių tinklų, susiformuoja patvirtinimo poreikis, socialinis lyginimasis, emocinis nuovargis bei  stresas ar savivertės sumažėjimas. Specialistai sako, jog išeitis yra, tačiau tam reikia įsitraukusio žmogaus pastangų – nustatyti ribas ir sukurti naudojimosi socialiniais tinklais alternatyvas.

Partnerio nuotr.

Pagalbą tokiais atvejais siūlo naujas Kazlų Rūdos Turizmo ir verslo informacijos centro projektas „Be socialinių tinklų“. Prie projekto prisijungė šešios Kazlų Rūdos savivaldybės sodybos, siūlančios apgyvendinimo paslaugas, kuriose netrukdomą poilsį ras visi, o ypač daug dirbantys ir perdegimą jaučiantys žmonės.

Partnerio nuotr.

„Mūsų savivaldybės aplinka natūraliai leidžia pasinerti į lėtą buvimą čia ir dabar, todėl kviečiame visus sodybų lankytojus iki soties netrukdomai pasimėgauti gamtos vaizdais, garsais ir kvapais, praleisti laiką bendraujant su savo artimaisiais. Be to, kelios dienos tokioje sodyboje gali būti visai geras būdas pasitikrinti, kiek stipriai esame įsitraukę į gyvenimą socialiniuose tinkluose“, – sakė Kazlų Rūdos Turizmo ir verslo informacijos centro turizmo specialistė Domininka Živelienė.

Partnerio nuotr.

Atvykę į bet kurią iš šešių sodybų turistai ras spynele rakinamą medinę dėžutę, kurioje galima palikti visus skaitmeninę taršą poilsiaujant sukeliančius objektus – telefonus, išmaniuosius laikrodžius, planšetes.

Partnerio nuotr.

Tų, kurie visgi nori pasinaudoti telefonuose esančiais fotoaparatais ar panaršyti Kazlų Rūdos savivaldybės žemėlapiu, projekte dalyvaujančiose sodybose medinėse dėžutėse laukia pakaitiniai telefonai. Jie specialistų suprogramuoti taip, kad rodytų tik oficialų Kazlų Rūdos savivaldybės žemėlapį su visa naudinga informacija ir turėtų galimybę paskambinti prireikus.

Partnerio nuotr.

Dėžutėje taip pat galima rasti žemėlapius su instrukcijomis, lankstinukų su informacija apie lankytinas vietas ar pramogas. Nakvynės nameliuose taip pat pasirūpinta lankytojų užimtumu – juose galima rasti knygų, stalo žaidimų, žiūronus gamtai stebėti, kai kurios sodybos pasirūpina meno priemonėmis, kitos sezono metu pasiūlys grybavimo rinkinukus.

Partnerio nuotr.

Moksliškai įrodyta, jog per tris dienas, kokybiškai praleistas gamtoje, žmogaus vidinės ramybės lygiai atsistato ir sumažėja stresas. Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras kviečia mesti iššūkį skaitmeninei detoksikacijai ir patirtį poilsį bei pažintį kraštą ne per ekraną.

Partnerio nuotr.

Kazlų Rūdos savivaldybės sodybų, siūlančių poilsį be socialinių tinklų, kontaktus galima rasti čia



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių