Išbandykite druskų kambario magiją

  • Teksto dydis:

Unikalūs savo interjeru, dar labiau priartinančiu prie gamtos, „Halosi“ druskų ir grožio namai Kaune žodžiams „Įkvėpkite sveikatos“, suteikia tikrąją prasmę.

Gydanti druskų galia

Druska ne tik sūdo patiekalus, bet ir gydo. Dažnu atveju kūnus, bet neretai ir sielas. Pajutę pirmuosius peršalimo požymius, druskos tirpalu skalaujame gerklę, plauname užgultą nosį, o maišeliais su šilta druska ant krūtinės, vaduojamės nuo varginančio kosulio.

Druskomis praturtintos vonios padeda atsipalaiduoti ir pagerinti odos būklę, o druskomis prisotintas pajūrio oras ne tik veikia kvėpavimo takų susirgimų turinčių žmonių fizinę sveikatą, bet ir suteikia energijos. Norintiems tai patirti nebūtina tirpdyti šimtus kilometrų pajūrio link. Kaune, Eigulių rajone, Ukmergės g. duris atvėrė „Halosi“ druskų ir grožio namai, į kuriuos kelią atranda vis daugiau žmonių, besidominčių, kaip pagerinti savijautą ir kovoti su lėtinėmis ligomis, apsieinant be saujų tablečių. Haloterapija, anot „Halosi“ druskų ir grožio namų įkūrėjos Giedrės Tumėnės, vienas iš būdų padėti sau natūraliomis priemonėmis. Prielaidą, kad druskos dalelių pilnas oras pasižymi gydomosiomis savybėmis, pirmasis padarė lenkų gydytojas Feliksas Bočkovskis. Dar 1843 metais Veličkoje, kur yra garsiosios druskų kasyklos, jis įkūrė gydyklą ir rūpinosi įvairiomis kvėpavimo ligomis sergančiais ligoniais.

Partnerio nuotr.

Gydo ir sielas

Haloterapija sėkmingai taikoma ir šiandien, o vadinamo druskų kambario veikimas panašus į savo pirmtako. Druskų kambariuose per specialią angą pučiamas sausas druskos aerozolis. Jo dalelės yra tokios mažos, kad per kvėpavimo takus pasiekia net smulkiausius žmogaus bronchus. Todėl ši terapija labai tinkama žmonėms, sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis, bronchine astma, sinusitu, faringitu, rinitu, kenčiantiems nuo alerginių susirgimų. Iškart po procedūros suskystėja ir lengviau pasišalina gleivės, visgi ilgalaikis haloterapijos poveikis pasižymi tuo, kad į plaučius patekusios druskos malšina uždegimus ir saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.

Partnerio nuotr.

Kvėpavimo takų ir plaučių ligos – ne vienintelės, kurias gali padėti gydyti druskų kambarys. Haloterapija rekomenduojama virusinių infekcijų ir peršalimo profilaktikai, prasidėjus alergijai dėl buitinių ir pramoninių dirgiklių, padidėjus jautrumui cheminėms medžiagoms.

„Druskos naudą pajus ir odos susirgimų turintys žmonės“, – anot G. Tumėnės, haloterapija ypač veiksminga sunkiai įveikiamų ligų atvejais.

Partnerio nuotr.

Tarkim, žvynelinės gydymui, kovai su paauglių odos problemomis, akne, egzema, seborėja. „Halosi“ druskų ir grožio namų įkūrėja pastebėjo, kad gydomųjų druskų dėka atsinaujina epidermis, sumažėja odos pleiskanojimas, sausumas. Dėl to druskų terapiją galima naudoti profilaktiškai, neturint jokių nusiskundimų, norint energingiau ir sveikiau jaustis, nes pagerėjusi kvėpavimo takų būklė padeda efektyviau įsisavinti deguonį ir taip atitolinti senėjimo procesą, pagerinti medžiagų apykaitą, mažinti organizme vykstančius uždegiminius procesus.

Partnerio nuotr.

Druskų kambario jaukumas padeda žmonėms, kenčiantiems nuo nuotaikos svyravimų, energijos trūkumo, kas būdinga sergantiems depresija bei nuolat patiriantiems stresą, nes haloterapija gali padėti mažinti streso hormono kortizolio lygį organizme. Tyli muzika ir subtilus apšvietimas veikia atpalaiduojančiai, nes žmogus būna ramioje, šiek tiek izoliuotoje aplinkoje, kur jis turi galimybę pabūti su savo mintimis, praktikuoti kvėpavimo pratimus ar tiesiog atsipalaiduoti. Tai gali sukurti meditacijos efektą, kuris įrodyta, kad gali padėti valdyti stresą ir nerimą. Kaip sako druskų ir grožio namų įkūrėja, kvėpavimas čia tampa ramesnis, o mintys – švaresnės.

„Viena svarbiausių užduočių būnant kambaryje – mėgautis, nes haloterapijos procesas toks pats paprastas kaip kvėpavimas“, – patirti malonumą ir druskų naudą kvietė G. Tumėnė.

Partnerio nuotr.

Rekomenduojamas kursas

Tiesa, kaip bebūtų gera druskų kambaryje, per ilgai ir per dažnai eiti į jį, nepatartina. Gydymas druskomis gali būti kartojamas vieną ar du kartus per metus.

Paprastai rekomenduojamas dešimties procedūrų kursas. Sergant bronchine astma ar lėtinėmis plaučių ligomis, haloterapijos kursas trunka dvigubai ar net trigubai ilgiau. Vienos procedūros trukmė vaikams 30 min. Suaugusiems 45 min.

„Halosi“ druskų ir grožio namų lankytojai gali įsigyti vienkartinius apsilankymus arba iškart visą kursą. Pastarasis variantas padės sutaupyti pinigų. 

Partnerio nuotr.

Svarbiausia – atkreipti dėmesį, kad haloterapijos procedūros skirtos ūmių infekcinių ligų profilaktikai ar šių ligų liekamiesiems reiškiniams pašalinti, fizinės gerovės užtikrinimui, bet jokių būdu netinka ūmiems susirgimams gydyti. Į procedūras atsargiau turėtų rinktis tie, kas serga hipertonine liga, turi problemų su inkstais, taip pat besilaukiančios moterys, nebent terapiją joms rekomendavo gydytojas. 

Specialaus pasiruošimo druskų terapijos seansui nereikia. Į šią sveikatinimo procedūrą, anot druskų namų šeimininkės, miestiečiai atbėga ir prieš darbą, ir per pietų pertrauką, ir vakare. Tiesa, tie, kurie baiminasi išsitepti baltomis druskos dulkėmis, seansui turėtų rinktis šviesesnę aprangą.

Partnerio nuotr.

Išskirtinis interjeras

Įrenginėdama „Halosi“ druskų ir grožio namus G. Tumėnė troško žmones priartinti prie natūralios gamtos. Tai atsispindi ir vietos interjere.

Žaluma, natūrali šviesa, akmens, medienos elementai ir siena tekantis vanduo atpalaiduoja dar nespėjus įsitaisyti druskų kambario minkštasuoliuose. Pastarųjų čia yra aštuoni. Mažiesiems įrengtas specialus kampelis, kur jie gali leisti laiką piešdami ir žiūrėdami mėgiamus animacinius filmukus.

Partnerio nuotr.

Visi paviršiai patalpoje yra padengti storu, kruopščiai išvalytos druskos kristalų sluoksniu. Kambaryje palaikoma pastovi druskų koncentracija, drėgmė, speciali temperatūra. Po kiekvieno seanso patalpos oras yra pakeičiamas net tris kartus.

Druskų ir grožio namų lankytojai kviečiami patirti ne tik druskų magiją. „Halosi“ dirba kosmetologai, masažistai. Pastarųjų komanda dar formuojama, todėl norintys prisijungti, kviečiami susisiekti su administracija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių