- Robertas Macius, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
-
Didieji prekybos tinklai tikrina galimybių pasus: kilo keletas konfliktų, tobulinama patikros įranga
Nuo pirmadienio didieji prekybos centrai, turinys didesnes nei 1 500 kv. m patalpas, tikrina galimybių pasus. Prekybininkai laukia piko laiko, kai pamatys, kaip sekasi suvaldyti klientų srautus. Visgi ne visi centrai jau naudoja skaitytuvus – dalis dokumentus tikrina vizualiai.
Paprasčiau skenuoti atspausdintą dokumentą
Kaip Eltai teigė „Maximos“ atstovė ryšiams su visuomene Rima Aukštuolytė, Vyriausybės sprendimu tikrinti galimybių pasus yra patenkinti ne visi žmonės.
„Ateina piktas žmogus, kaltina mus dėl šitų ribojimų, apsisuka ir išeina. Mes tiesiog pasakome, kad tai ne mūsų ribojimai, o Vyriausybės. Didžioji dalis, ką mes matome, geranoriškai rodo galimybių pasus ar kitus atitinkamus dokumentus. Eilių kol kas nėra, turime specialius prietaisus, kurie labai greitai atlieka patikrą“, – sakė R. Aukštuolytė.
Pasak atstovės, pastebima, kad paprasčiau tikrinti popierinį variantą.
„Telefonu būna tokių atvejų, kai, pavyzdžiui, per mažas QR kodas, tamsus ekranas, plėvelė, skilęs ekranas – tada yra sunkiau nuskenuoti“, – sakė R. Aukštuolytė.
Atstovė ryšiams su visuomene sakė, kad asmens dokumento prašo tik tada, jeigu kyla įtarimų dėl nenusiskenuojančio galimybių paso QR kodo. Tada yra tikrinama, ar informacija sutampa su asmens dokumentu.
Ateina piktas žmogus, kaltina mus dėl šitų ribojimų, apsisuka ir išeina. Mes tiesiog pasakome, kad tai ne mūsų ribojimai, o Vyriausybės.
„Iki šešiolikos metų galime įleisti be kaukių ir galimybių pasų. Kai matome, kad žmogus yra šešiolikos ar septyniolikos metų, jis turėtų parodyti galimybių pasą ar mokinio pažymėjimą, kad parodytų amžių“, – kalbėjo R. Aukštuolytė.
Anot pašnekovės, problemų dėl kitakalbių nekyla.
„Mūsų darbuotojai kalba rusiškai, tai tikrai visi susikalba. Taip pat buvo vienas žmogus, kalbantis angliškai, parodė (dokumentą – ELTA), nusiskenavo ir praėjo, tai ką mačiau, tikrai nebuvo jokių problemų“, – sakė „Maximos“ atstovė.
Konfliktų dėl galimybių paso dar kyla
Parduotuvių „Iki“ atstovė Vaida Budrienė ELTAI sakė, kad patys, kaip bendrovė „Palink“, tikrina galimybių pasus septyniose parduotuvėse, o dar aštuoniolikoje parduotuvių tikrina nuomotojai – parduotuvių savininkai.
„Didžioji dalis yra girdėję informaciją, kad bus tikrinami galimybių pasai, tačiau neišvengiame ir konfliktų – iš senyvo amžiaus žmonių, kad jie pirmą kartą girdi, kas yra galimybių pasas, nežino, nemoka atsispausdinti. Kita dalis nusiskundimų – klientų mažuma – apskritai piktinasi galimybių pasu ir išsilieja ant mūsų darbuotojų, kodėl nusprendė tikrinti galimybių pasą. Didžioji dalis klientų žino tvarką, kai kurie net su pasitenkinimu ištraukia galimybių pasą, procesas gana sklandus“, – komentavo V. Budrienė.
Anot pašnekovės, kol kas eilės nesiformuoja, nes nėra piko valandų.
„Pastebėjome, kad vakar buvo padidėjęs pirkimas, ir apyvartos augo tų parduotuvių, kurios yra didesnės. Vėlgi viena iš priežasčių, galbūt galima daryti prielaidą, kad ne tik dėl to, kad kai kurie klientai neturi galimybių paso, bet mąstė, kad kelias dienas gali būti nesklandumų, ir geriau nueiti sekmadienį“, – teigė atstovė.
Prekybos centruose „Iki“ galimybių pasas yra tikrinamas dviem būdais – vienas, kai apsaugos darbuotojas jį tikrina vizualiai, tačiau jei kyla įtarimų, kad gali būti suklastotas arba kito asmens, gali paprašyti asmens dokumento. Kitose keliose parduotuvėse yra tikrinama tam skirtu skaitytuvu.
Ruošėsi iš anksto
Prekybos centro „Rimi“ atstovė žiniasklaidai Gabrielė Šerėnienė ELTAI sakė, jog ruoštis galimybių paso patikroms ėmėsi nuo Vyriausybės nutarimo priėmimo.
„Iš tiesų buvo intensyvus visos komandos darbas, kuris ir tęsiasi ir dabar. Pasiruošėme mūsų pirkėjus sutikti su plakatais, tentais ir kita informacine medžiaga, kad jie eidami į parduotuves matytų, kokių dokumentų prašys mūsų apsaugos darbuotojas, kur jiems reikia eiti ir ką daryti. Įėjus į parduotuvę fojė jau laukia apsaugos darbuotojas, kuris su rankiniu skaitytuvu skenuoja galimybių pasą ir ES COVID sertifikato QR kodus arba tikrina kitus dokumentus, kuriuos įvertina vizualiuoju būdu. Taip pat turime automatizuotą skenerį, kurį šiuo metu testuojame, žiūrime, kaip jis pasiteisina. Žiūrėsime, ar šitą praktiką vertėtų perkelti į kitas parduotuves“, – pabrėžė G. Šerėnienė.
Buvo konfliktų, bet yra sprendimų algoritmai.
Pašnekovė pažymėjo, kad greičiau praleidžia tuos klientus, kurie turi QR kodus, skenavimas rankiniu būdu vyksta greitai – pora sekundžių ir jei dokumentas suveikia, klientas tiesiog įeina į parduotuvę.
„Asmens dokumento prašysime tik tuo atveju, jei iškils abejonių dėl paties pirkėjo ir jo pateikiamų dokumentų, kad įsitikintume, kad jis tikrai pateikia savo dokumentą“, – minėjo darbuotoja.
Tikisi supratingumo
„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis sakė, kad tikroji situacija, kaip sekasi tikrinti galimybių pasus, pamatys po piko valandų.
„Kol kas viskas vyksta normaliai – žmogus stovi prie durų ir vizualiai tikrina dokumentus. Šios savaitės antroje pusėje būsime įsigiję skenavimo aparatus. Atsiradus technikai, tikėkimės, bus šiek tiek lengviau“, – teigė D. Ryliškis.
Anot atstovo, klientams kyla nepatogumų, kai didesnėse parduotuvėse, turinčiose kelis įėjimus, paliktas tik vienas įėjimas.
„Žiūrėsime, kaip seksis tvarkytis – jeigu vienam žmogui bus per sunku tvarkytis, atsiras keli (tikrintojai – ELTA)“, – sakė atstovas spaudai.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė teigė, kad kol kas galimybių pasų tikrinimas vyksta sklandžiai, daugeliu atvejų pirkėjai supratingai pateikia reikiamus dokumentus skenavimui, pirkėjų eilės nesiformuoja.
„Piko metu, jei prireiktų, galimybių pasus tikrins daugiau apsaugos darbuotojų, kad būtų galima išvengti eilių. Tikimės pirkėjų supratingumo, jei tektų palaukti prie parduotuvės įėjimo, taip pat rekomenduojame su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą, kurį, esant reikalui, galėtų pateikti apsaugos darbuotojui“, – atsakė L. Skersytė.
Apsaugos darbuotojų skaičių ženkliai padidinome, kad užtikrintume patikros vykdymą.
Padidino apsaugos darbuotojų skaičių
„Akropolis group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas komentavo, jog patikra vykdoma prie prekybos centrų įėjimų, iš kurių veikia visi.
„Prie kiekvieno jų yra apsaugos darbuotojai, kurie tikrina galimybių pasus. Apsaugos darbuotojų skaičių ženkliai padidinome, kad užtikrintume patikros vykdymą. Taip pat darbuotojai naudoja techninę įrangą – specialius skenerius, skirtus greitesniam ir efektyvesniam dokumentų patikrinimui“, – sakė vadovas.
Anot pašnekovo, pastebima, kad vyksta greitesnė patikra, kai lankytojas pateikia galimybių pasą arba ES COVID sertifikatą – dokumentus, turinčius QR kodą.
„Tada labai greitai ir efektyviai yra nuskaitomas kodas ir tikrintojas mato, kad dokumentas galioja ir operatyviai praleidžia lankytojus. Vienodai efektyviai skenuojama ir iš telefono, ir atspausdinti dokumentai, tai čia jau klientų pasirinkimas, kaip patogiau. Yra kitų dokumentų, kuriuos galima pateikti, jų patikra jau yra vizualinė, taigi užtrunka šiek tiek ilgiau nei nuskenavimas“, – pabrėžė M. Mertinas.
Pašnekovas minėjo, kad šiandien buvo keletas žmonių, kurie neturėjo pasiruošę tinkamo dokumento.
„Dauguma klientų ateina pasiruošę, eina pro įėjimo duris su paruoštu dokumentu. Kaip ir visos pandemijos metu, absoliuti dauguma lankytojų elgiasi sąmoningai ir nesudaro eilių, pateikia dokumentus, paiso kitų rekomendacijų, reikalavimų dėl saugaus apsipirkimo“, – apibendrino Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas.
Dalis apsipirko savaitgalį
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė teigė, kad apibendrinti galimybių pasų patikrą bus galima po kelių dienų.
„Turi prasisukti bent 2–3 dienos, kad matytume pietinį piką, vakarinį piką ir savaitgalinį elgesį. Testuojama įranga, žmonės, kurie jos neturi, mokosi „skaityti“ dokumentus. Buvo konfliktų, bet yra sprendimų algoritmai. Didelio piko nebuvo, dalis žmonių apsipirko savaitgalį – klausiau prekybininkų, sakė, kad stebėjo didesnį lankytojų srautą. Matyt, ir žmonės, kai įsigalioja kažkokia naujiena, tai sako, kad pasižiūrės, kaip veikia, ir tada gal apsilankys“, – sakė R. Vainienė.
Pasak asociacijos direktorės, vizualinė patikra ir skenavimas yra lygiavertės patikros.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Telia Lietuva“: atkurtas ryšys kabeliu tarp Švedijos ir Lietuvos
Prieš beveik dvi savaites Baltijos jūroje nutrūkus vienam iš trijų ryšio kabelių tarp Lietuvos ir Švedijos, Švedijos telekomunikacijų bendrovės „Telia“ ryšio srautai juo atkurti. ...
-
Išriedėjo šventėms papuošti traukiniai
Lapkričio 28 d. Kalėdoms papuošti traukiniai jau išvyksta į Klaipėdą ir Mockavą, lapkričio 29 d. papuoštas traukinys kalėdinę nuotaiką kurs keleiviams, vykstantiems ir į Rygą. Jau ketvirtus metus prie traukinių dekoravimo trad...
-
Nuolaidų ir dovanų dienos „Megoje“ – jau lapkričio 29–30 d.
Juodojo penktadienio (angl. Black Friday) išpardavimai jau spėjo tapti viena laukiamiausių prekybos švenčių ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje – per paskutinį lapkričio penktadienį vykstantį išpardavimą prekybininkai linkę ...
-
Vyriausybė su „Rheinmetall“ pasirašys dvi sutartis1
Lietuvos Vyriausybės ir Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ atstovai penktadienį pasirašys žemės sklypo būsimai gamyklai Radviliškio rajone nuomos bei 155 mm šaudmenų įsigijimo sutartis. ...
-
Bankrutuojanti viena „101 kepyklėlės“ valdytojų „Juviga“ atleidžia visus darbuotojus4
Bankrutuojanti viena „101 kepyklėlės“ tinklo valdytojų – įmonė „Juviga“ atleidžia visus darbuotojus – apie tai ji pranešė Užimtumo tarnybai. ...
-
Gyventojams svarbiausias būsto tvarumo aspektas – žaliosios erdvės: jas vertina 7 iš 106
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi s...
-
NASA kosmoso sveikatos priežiūros inovacijų programoje dirbs su lietuvių „Delta Biosciences“
Lietuvos gyvybės mokslų įmonė „Delta Biosciences“ yra pirmoji kompanija Europoje, atrinkta į NASA „Space-H“ akceleratoriaus programą, skatinančią pažangias kosmoso sveikatos priežiūros technologijas. ...
-
„Achemos“ profsąjunga vėl bandys derėtis dėl didesnių atlyginimų3
„Achemos grupės“ valdomos Jonavos azoto trąšų gamyklos „Achema“ darbuotojams 2022 metais nepavykus su darbdaviu pasirašyti dvejų metų kolektyvinės sutarties bei dėl to trumpai streikavus, įmonės darbuotojai inicij...
-
I. Trinkūnaitė: žala padaryta ne tik „Foxpay“, bet ir „iSun Lithuania“ kompetencijų centrui3
Praeitą savaitę Lietuvos bankui (LB) pranešus apie įmonei „Foxpay“ panaikinamą licenciją, šios įmonės savininkė Ieva Trinkūnaitė teigia, kad toks sprendimas padarė nepataisomą žalą ne tik minėtai finansinių technologij...
-
„Litgrid“, Latvijos ir Estijos operatorės pasirašė sistemos valdymo sutartį
Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatorės pasirašė Baltijos sistemos regiono valdymo sutartį, nustatančią jų teises ir pareigas kitų metų vasarį sinchronizavus tinklus su kontinentine Europa. ...