- ELTOS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Bendrosios „Swedbank“ Lietuvoje pajamos 2024 m. išaugo 5 proc. ir siekė 803 mln. eurų, praneša bankas. Finansų institucija informuoja, kad 2024 m. pabaigoje jos grynosios palūkanų pajamos ir grynosios komisinių pajamos sudarė atitinkamai 639 mln. eurų ir 129 mln. eurų.
Per 2024 m. banko priskaičiuoto solidarumo mokesčio suma sudaro 141 mln. eurų ir yra didžiausia rinkoje. Viso bankas per praėjusius metus priskaičiavo 273 mln. eurų mokesčių.
„Swedbank“ Lietuvoje per praėjusius metus uždirbo 361 mln. eurų grynojo pelno – tiek pat kaip ir 2023 m. Banko vertinimu, pelningumo lygį mažėjančių bazinių palūkanų aplinkoje padėjo išlaikyti sparčiu tempu augęs paskolų portfelis bei didėjęs klientų aktyvumas.
„Swedbank“ verslo paskolų portfelis per 2024 m. padidėjo 21 proc. ir praėjusių metų pabaigoje priartėjo prie 4 mlrd. eurų.
„Lietuva pirmauja regione pagal investicijų augimą į atsinaujinančią energetiką ir energetikos efektyvumą, vien mūsų banko žaliųjų paskolų verslui portfelis pernai išaugo beveik 3 kartus ir metų pabaigoje sudarė apie 1,3 mlrd. eurų. Vartotojų lūkesčiai išlieka rekordinėse aukštumose, palūkanų normos mažėja, eksporto užsakymų lygis atsigauna – visa tai sudaro prielaidas sparčiam Lietuvos ekonomikos, investicijų ir paskolų portfelio augimui“, – sakė „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.
Gyventojų finansavimo apimtys per 2024 m., palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 8 proc. ir metų pabaigoje sudarė 5,7 mlrd. eurų. Prie augančios gyventojų finansavimo paklausos prisidėjo padidėjęs aktyvumas būsto rinkoje bei augantys vartojimo finansavimo poreikiai.
Swedbank“ Lietuvoje per praėjusius metus uždirbo 361 mln. eurų grynojo pelno – tiek pat kaip ir 2023 m.
Bendras „Swedbank“ Lietuvoje paskolų portfelis per 2024 m. išaugo 13 proc. ir metų pabaigoje priartėjo prie 9,7 mlrd. eurų.
„Swedbank“ indėlių apimtis 2024 m. padidėjo 9 proc., palyginti su ankstesniais metais, ir gruodžio pabaigoje sudarė 16,5 mlrd. eurų. Indėlių augimas fiksuotas ir tarp privačių klientų, ir tarp įmonių. Tuo metu bendras investavimo ir ilgalaikio taupymo priemones naudojančių klientų skaičius praėjusių metų pabaigoje viršijo 200 tūkst.
„Gyventojų investicijos į akcijas, fondus ir kitas finansų rinkų priemones Lietuvoje sudaro apie 3 proc. nuo BVP, kai Europoje šis santykis siekia 30 proc., o Švedijoje – daugiau nei 50 proc. Laisvų lėšų nukreipimas į grąžą generuojančias priemones yra viena iš pagrindinių prielaidų spartesniam gyventojų finansinio turto augimui ir jų finansinės gerovės užtikrinimui. Prisidėdami prie šio tikslo, plečiame prieinamų finansinių priemonių spektrą“, – komentavo I. Skisaker.
„Vien per 2024 m. per „Swedbank“ aktyviai investuojančių gyventojų dalis išaugo beveik 70 proc. ir metų pabaigoje priartėjo prie 100 tūkst.“ – pridūrė ji.
Banko paskolų ir indėlių santykis 2024 m. pabaigoje siekė 59 proc. Nuostolio požymių turinčių paskolų portfelis 2024 m. išliko panašiame lygyje kaip 2023 m. ir praėjusių metų pabaigoje sudarė apie 0,5 proc. nuo viso paskolų portfelio.
Praėjusiais metais „Swedbank“ didino bankomatų funkcionalumą
Praėjusiais metais „Swedbank“ toliau didino savo bankomatų funkcionalumą ir patogumą. Juose pradėtos diegti bekontaktės technologijos, taip pat įgarsinti meniu, kuriais patogiau naudotis su regėjimo apribojimais susiduriantiems klientams.
Per 2024 m. „Swedbank“ toliau plėtė investuojantiems šalies gyventojams skirtų paslaugų spektrą pristatydamas galimybę tiesiogiai per banko programėlę įsigyti ir parduoti „Swedbank Robur“ fondų vienetų. „Swedbank“ taip pat yra vienu iš gynybos obligacijų platintojų, banko klientai įsigijo net 2/3 visų pernai gynybos reikmėms išplatintų vertybinių popierių.
„Swedbank“ valdomiems pensijų fondams pirmiesiems Lietuvoje pasiekus 2,5 mlrd. eurų turto vertę, bankas sumažino taikomą valdymo mokestį II pensijų pakopos ne turto išsaugojimo fonduose kaupiantiems klientams. „Swedbank“ valdomuose II ir III pensijų fonduose 2024 m. pabaigoje kaupė atitinkamai 550 tūkst. ir 56 tūkst. klientų. Tai sudarė didžiausią rinkos dalį tarp visų pensijų fondų valdytojų Lietuvoje.
Siekdamas skatinti aukštos energinės klasės nekilnojamojo turto vystymą ir taip prisidėti prie emisijų ribojimo šiame ekonomikos sektoriuje, „Swedbank“ pradėjo teikti žaliojo finansavimo sprendimą verslo klientams, įgyvendinantiems būsto ir komercinės paskirties NT projektus.
Tuo metu privatiems klientams bankas pasiūlė žaliosios būsto paskolos ekosistemą. Tvarų būstą perkantys klientai gali pasinaudoti ne tik išskirtinėmis finansavimo sąlygomis, bet ir tvariais banko partnerių pasiūlymais.
„Swedbank P&C Insurance AS“ 2024 m. pradžioje aktyviai pradėta platinti privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslauga jau naudojasi virš 25 tūkstančių banko klientų. Nuo šiol banko klientams visos su transporto draudimu ir jo finansavimu susijusios paslaugos tapo prieinamos vienoje vietoje.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Išleidžiami žemaičių genčiai skirti pašto ženklai
Lietuvos paštas penktadienį išleidžia pirmuosius šių metų naujus pašto ženklus. Pašto ženklus, pavadintus „Baltų gentys. Žemaičiai“, sukūrė menininkė Irma Balakauskaitė. ...
-
Teisėsaugos akiratyje atsidūrusi „Foxpay“ nenuleidžia rankų: pradeda bylinėtis su Lietuvos banku
Teisėsaugos institucijų akiratyje atsidūrusi finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ pradeda bylinėtis su Lietuvos banku dėl jos veiklos ribojimo. ...
-
Premjeras dėl „Teltonikos“ skandalo: mes vaikštome skruzdėlių takais
Žiniasklaidai paskelbus, kad Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ produkcija 2023–2024 metais per trečiąsias šalis buvo gabenama į Rusiją, premjeras Gintautas Paluckas teigia šioje situacijoje nem...
-
„Stockholm“ įsikūrusios įmonės vertina puikią patalpų lokaciją ir funkcionalumą
Kaune „Omberg Group“ realizuotas „stock-office“ projektas pritraukė ne tik vietos, bet ir tarptautinius verslus, įskaitant „Krown Lietuva“, „Hansab“ ir „Viskas vėdinimui“. Šių įmonių vado...
-
„Citus“: Vilniuje baigti 2 projektai – plėtoti sudėtingu laikotarpiu, užbaigimą kartino biurokratija
Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ užbaigė ir du projektus Vilniuje. Helsinkio gatvėje pabaigta mažaaukštė kotedžų bei daugiabučių gyvenvietė „PaJustis by CITUS“ ir greta esanti, pagal suta...
-
Naujovės – ir Lietuvos loterijose: po 30 metų „Jėgos“ bei „Kenoloto“ kamuoliukai ima riedėti kitaip
Kai dalis dabar skaitančių nė nebuvo gimę – 1995 m. – loterijų organizatorė „Olifėja“ kartu su partneriais iš Amerikos pradėjo tuo metu Lietuvoje technologiškai pranašiausius sėkmės žaidimus „Jėga&...
-
Žiniasklaida: „Teltonikos“ gaminiai pernai ir užpernai bent 18 kartų buvo vežami į Rusiją
Lietuvos aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonika“ produkcija nuo 2023 metų pradžios iki 2024 metų balandžio bent 18 kartų buvo vežama į Rusiją, remdamasis muitinių duomenų informacinė sistema „ImportGenius“ tre...
-
Teismas atidėjo Trinkūnaitės ir Vyriausybės bylos nagrinėjimą2
Regionų administracinis teismas atidėjo trečiadienį turėjusį vykti antrąjį posėdį finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės ir Vyriausybės byloje – baigiamųjų dalyvių kalbų planuojama klausyti...
-
Nei prokuratūra, nei STT tyrimo dėl „Teltonikos“ projekto nepradeda2
Generalinė prokuratūra antradienį paskelbė, kad atlikus informacijos apie sustabdytas 3,5 mlrd. eurų investicijas į „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parką patikrinimą, nutarta atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo pr...
-
„Orlen Lietuva“ skystuosius energijos išteklius Klaipėdos terminale kraus dar bent trejus metus
Lenkijos energetikos koncerno „Orlen“ įmonė Lietuvoje dar bent trejiems metams sudarė sutartį su skystųjų energijos produktų terminalo Klaipėdoje valdytoja „KN Energies“, per „Nasdaq“ biržą antradienį prane&scaron...