- Giedrius Gaidamavičius, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Skelbimų portalus Baltijos šalyse valdanti bendrovė „Baltic Classifieds Group“ tapo trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“, pranešė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ji apie tai paskelbė remdamasi vieno iš duomenų teikėjo apie startuolius „Dealroom“ parengta apžvalga.
„Sveikinu Lietuvos startuolių bendruomenę ir „Baltic Classifieds Group“ tapus oficialiu trečiuoju vienaragiu iš Lietuvos“, – trečiadienio rytą feisbuke parašė ministrė.
Apie tai, kad Lietuva turi tris „vienaragius“, tarp kurių yra ir „Baltic Classifieds Group“, remdamasi „Dealroom“ parengta 2022 metų Lietuvos startuolių ekosistemos apžvalga, trečiadienį taip pat pranešė Inovacijų agentūra.
Pranešama, kad „Dealroom“ parengtą apžvalgą inicijavo „Startup Lithuania“, „Practica Capital“, „Triniti Jurex“, „Go Vilnius“.
Savo svetainėje 2021 metų kovą paskelbtame įraše „Dealroom“ nurodo, jog „vienaragiams“ priskiria nuo 1990 metų įkurtas technologijų įmones, kurių vertė arba kaina viršija 1 mlrd. JAV dolerių. Portalas „vienaragiams“ taip pat priskiria startuolius, kurių pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO) kaina buvo mažesnė nei 1 mlrd. JAV dolerių, tačiau vėliau jos „peržengė stebuklingą (1 mlrd. JAV dolerių – BNS) ribą“.
Lietuvoje šį statusą taip pat turi drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“ bei kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“.
„Baltic Classifieds Group” (BCG), kuriai Lietuvoje priklauso skelbimų portalai Autoplius.lt, Aruodas.lt, Skelbiu.lt, CVbankas.lt ir kiti, kontroliuoja keliolika skelbimų portalų Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje. Įmonė listinguojama Londono akcijų biržoje.
Grupė 2021 metais surengė pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO).
„Baltic Classifieds Group“ vadovas: tapti „vienaragiu“ nesiekėme, tai prestižas
Duomenų apie startuolius teikėjos „Dealroom“ trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“ paskelbtos skelbimų portalus Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Baltic Classifieds Group“ vadovas Justinas Šimkus sako, kad įmonė tapti „vienaragiu“ nesiekė, tačiau toks statusas yra reklama bei prestižas tiek įmonei, tiek Lietuvai.
„Tikslas įmonei pasiekti tą „vienaragį“ nebuvo tai, ko mes siekėme. Tiesiog kūrėme modernią, skaitmeninę, šiuolaikišką įmonę, kur darbuotojams būtų gera dirbti. Mes tokių tikslų (tapti „vienaragiu“ – BNS) neturėjome. (...) „Vienaragis“, kaip faktas, yra malonus, bet tai nebuvo tikslas“, – BNS trečiadienį sakė J. Šimkus.
„Bet tai yra reklama ir įmonei, manau, kad ir Lietuvai, ir regionui. Yra daug ataskaitų, naujienų, kur šalys lyginasi viena su kita, kažkur sparčiau auga ta ekosistema, tai, manau, kad tai yra dalis prestižo“, – pridūrė jis.
Apie tai, kad „Baltic Classifieds Group“ tapo trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“, remdamasi „Dealroom“ parengta apžvalga, trečiadienį feisbuke paskelbė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Tai, kad Lietuva turi jau tris „vienaragius“, tarp kurių – ir „Baltic Classifieds Group“, remdamasi „Dealroom“ parengta 2022 metų Lietuvos startuolių ekosistemos apžvalga, trečiadienį taip pat pranešė Inovacijų agentūra.
„Dealroom“ savo svetainėje 2021 metų kovą nurodė, jog „vienaragiams“ priskiria nuo 1990 metų įkurtas technologijų įmones, kurių vertė arba kaina viršija 1 mlrd. JAV dolerių ir kurių pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO) kaina buvo mažesnė nei 1 mlrd. JAV dolerių, tačiau vėliau jos „peržengė stebuklingą (1 mlrd. JAV dolerių – BNS) ribą“.
Pasak „Baltic Classifieds Group“ vadovo J. Šimkaus, bendrovės vertė 1 mlrd. JAV dolerių perkopė dar pernai – po to, kai 2021 metų birželį grupė surengė IPO.
Tuomet įmonė Londono biržoje išplatino akcijų už 330 mln. svarų – 200 mln. vienetų emisijos vienos akcijos kaina siekė 1,65 svaro sterlingų.
J. Šimkus teigė, jog Londono akcijų birža pasirinkta remiantis kitų tokių pasaulio įmonių pavyzdžiu.
„Tai yra skaitmeninis elektroninis, tačiau nišinis verslas. Žiūrėjome, kur listinguojasi kitos tokio pobūdžio pasaulio įmonės. (...) Jeigu mes būtume listingavęsi Lietuvoje, tai didelė tikimybė, kad nebūtume pritraukę didžiausių pasaulio institucinių investuotojų, nes Baltijos šalių biržoje jie neprekiauja“, – aiškino J. Šimkus.
„Mes tiesiog matėme, kur kitos įmonės listinguojasi ir atitinkamai kur yra didžiausių pasaulio investuotojų smėlio dėžė“, – teigė jis.
Anot J. Šimkaus, pagrindine „Baltic Classifieds Group“ veikla liks skelbimų portalai, o naujausia sritis – paslaugų portalai.
„Vystome dabartinius verslus, bet lygiai taip pat investuojame į naujas sritis. Pavyzdžiui, dabar labai investuojame į paslaugų skelbimų portalus. Pas mus Lietuvoje paslaugos.lt labai sparčiai augantis portalas, taip pat prieš pusmetį įsigijome tokius pačius Latvijoje ir Estijoje“, – pasakojo J. Šimkus.
„Dabartiniai marketplace'ai visame pasaulyje juda arčiau transakcijų. Iš reklaminio pobūdžio skelbimų portalų jie tampa daugiau transakciniais ir apima vis daugiau transakcinių grandinių – ir finansavimą, ir mokėjimus, ir pristatymus. Jie labai sparčiai pasaulyje vystomi“, – teigė jis.
„Baltic Classifieds Group” (BCG), kuriai Lietuvoje priklauso skelbimų portalai autoplius.lt, aruodas.lt, skelbiu.lt, cvbankas.lt ir kiti, kontroliuoja keliolika skelbimų portalų Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.
Lietuvoje „vienaragio“ statusą taip pat turi drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“ bei kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kuršėniečiai „Agrokoncerno“ gamyklos statybas palaikys, jei ji nekenks gamtai
Ramūno Karbauskio valdomai žemės ūkio ir didmeninės prekybos grupei „Agrokoncernas“ Kuršėnuose planuojant statyti giluminio grūdų perdirbimo gamyklą, Kuršėnų bendruomenė šią idėją palaikys, jei gamykla nedarys ne...
-
LTG kviečia keliauti kalėdiniais traukiniais
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ kviečia keliauti kalėdiniais traukiniais. ...
-
L. Savickas: „Teltonikos“ atveju politikai nevykdė elementarios politinės vadybos10
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro postą Lukas Savickas mano, kad „Teltonikos“ skandalas kilo dėl politinių vadovų nesugebėjimo užtikrinti politinės vadybos. Jo teigimu, jei „Teltonikos“ projektui būtų paskirtas ko...
-
„Foxpay“ vadovas S. Galatiltis: Lietuvos banko sprendimas nebuvo netikėtas
Teisėsaugos akiratyje atsidūrusios ir licencijos netekusios finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ vadovas Saulius Galatiltis sako, jog Lietuvos banko (LB) sprendimas atimti įmonės licenciją nebuvo netikėtas. ...
-
Lietuvos bankas panaikino „Foxpay“ licenciją2
Lietuvos bankas (LB) už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikino teisėsaugos akiratyje atsidūrusios Ievos Trinkūnaitės valdomos finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, penktadienį paskelbė bankas. ...
-
Savivaldybė leido atnaujinti dalį gatvių šalia būsimo Vingio „Akropolio“
Šalia planuojamo naujo prekybos ir pramogų centro „Akropolis Vingis“ Vilniuje bus atnaujintos ir įrengtos naujos gatvės. ...
-
Šiandienio medicinos darbuotojo portretas: išskyrė 5 įgūdžius, reikalingus sveikatos priežiūros spec
Darbuotojams, norintiems sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje, neretai tik profesinių žinių jau nepakanka. Tai rodo ir pernai Pasaulio ekonomikos forumo išskirti dešimt darbuotojams reikalingiausių įgūdžių, tarp kurių reikšming...
-
Į Sosnovecą vilioja ir architektūra, ir sportas
Dažnai Lenkija siejama daugiausia su vieta, kur vykstama apsipirkti. Tačiau šioje šalyje yra labai daug vietų, kurias verta aplankyti dėl visiškai kitų priežasčių. Vienas tokių paslėptų perlų yra Sosnovecas (Sosnowiec) – ...
-
Prestižinės UNESCO premijos „Moterims moksle“ laureatė: mokslas tuo ir žavus – jis pilnas netikėtumų4
Lapkričio 12 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Didžiojoje konferencijų salėje įteikti diplomai UNESCO Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatėms. ...
-
Verslo mentorystė: kaip noro tobulėti ir patirties sąjunga padeda verslams augti?2
Plėtojant verslą neišvengiamai kyla daugybė iššūkių. Juos įveikti gerokai lengviau turint patirtimi ir patarimais pasidalinti galinčius mentorius. Tai viena iš jau dešimtmetį gyvuojančios ir daugiau nei 150 mentori...