VDI: tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio nėra didelio atotrūkio

  • Teksto dydis:

Didelio darbo užmokesčio atotrūkio tarp vyrų ir moterų atlyginimų bei tiesioginės diskriminacijos požymių Lietuvoje nėra, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) tyrimas.

Kaip pranešė VDI, pernai atlikta 30 planinių patikrinimų dėl lygių galimybių ir nediskriminavimo principų laikymosi įmonėse, kuriose buvo didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis.

Nustatyta, kad ne visiems darbuotojams mokamas vienodas atlygis už tokį patį arba vienodos vertės darbą.

Tačiau atlikus dokumentų analizę ir gavus įmonių paaiškinimus nustatyta, kad skirtumai susidaro abiejų lyčių naudai ir dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, skirtingos kvalifikacijos, išsilavinimo, profesinės patirties, užduočių pobūdžio ir masto, atsakomybių laipsnio, darbuotojo arba įmonės veiklos rezultatų ir darbuotojo indėlio į juos, darbo trukmės, jo paklausos ir pasiūlos rinkoje ar kitų objektyvių priežasčių.

Be to, nustatyta, kad moterys dominuoja klientų aptarnavimo srityje, kur paprastai yra mažiausias darbo užmokestis, o vyrų skaičius dažniausiai gerokai lenkia moterų skaičių informacinių technologijų ir inžinerijos įmonėse, kur yra vieni didžiausių atlyginimų.

Darbo užmokestis toje pačioje įmonėje, atsižvelgiant į lyginamas pareigybes, gali skirtis net iki šešių kartų.

Fiksuotas tik vienas atvejis, kai tikrintoje įmonėje nebuvo patvirtintos ir paskelbtos lygių galimybių politikos priemonės. Tačiau VDI pastebi, kad daug įmonių tai padaryta gana formaliai, deklaratyviai įgyvendinant įstatymus, todėl tai kelia abejonių dėl šių priemonių praktinio efektyvumo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių