V. Blinkevičiūtė: pelno mokesčio dideliam verslui didinimas gali tapti būtinu dalyku

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad vienas iš būdų finansuoti Lietuvos gynybos poreikius kuriam pritartų – pelno mokesčio dideliam verslui didinimas. Tuo pat metu ji pabrėžia, kad nepalaiko kai kurių politikų siūlomos idėjos didinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kadangi tai neigiamai paveiks nepasiturinčius asmenis.

„Pirmiausiai tarsimės su verslu. Ir jeigu nerasime jokių kitų būdų, tai (pelno mokesčio verslui didinimas – ELTA) taps būtinu dalyku. Mes siūlome ir dabar, bet kažkodėl dabartinė valdžia to nenori. Bet pradeda prieš rinkimus aiškinti, kad reikia pakelti mokesčius žmonėms, kurių daugelis gyvena nuo algos iki algos ar nuo pensijos iki pensijos. (...) Mes tikrai to nepalaikysime ir nėra čia apie ką kalbėti“, – penktadienį „Žinių radijui” sakė V. Blinkevičiūtė.

„Aš nekalbu apie smulkius ar vidutinius verslininkus, kur tas pelnas mažas ar jo visai nėra. Mes kalbame apie stambų verslą, kur pelnai yra didžiuliai ir galima susitarti, ieškoti būdų“, – pridūrė ji.

Taip pat socialdemokratų pirmininkė priminė, kad Lietuvoje pelno mokestis yra mažiausias, lyginant su kaimynėmis, tad neišvengiamai reikės mąstyti apie jo didinimą, taip užtikrinant verslo pagalbą valstybei.

Aš nekalbu apie smulkius ar vidutinius verslininkus, kur tas pelnas mažas ar jo visai nėra. Mes kalbame apie stambų verslą, kur pelnai yra didžiuliai ir galima susitarti, ieškoti būdų.

 

„Dabar pelno mokestis Lietuvoje yra mažiausias, lyginant su kaimyninėmis valstybėmis, tokiomis kaip Estija ar Lenkija. Ten pelno mokestis yra 20 proc., o Lietuvoje jis tik 15 proc. Ir matyt neišvengiamai reikės tartis su socialiai atsakingais verslininkais, kurie tikrai supranta, padeda ir ateityje padės valstybei, dėl pelno mokesčio padidinimo“, – aiškino ji.

ELTA primena, kad pastaruoju metu šalies politikai diskutuoja dėl būtinybės didinti finansavimą krašto apsaugos reikmėms.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad siekiant įgyvendinti užsibrėžtus gynybos siekius, kitų metų biudžete krašto apsaugai turėtų būti skiriama 400 mln. eurų daugiau lėšų.

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad iki 2030-ųjų kasmetinį Lietuvos krašto apsaugos finansavimą reikėtų padidinti 0,7 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP).

Krašto apsaugos finansavimas šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimėlis

Klausimėlis portretas
Panele, ar nepastebėjote, didelis verslas jau traukiasi išLietuvos.

Anonimas

Anonimas portretas
kaip graziai visi pradedaciulbeti pries rinkimus DDD

:)))

:))) portretas
lyg dideliam versui pelna nesunesa mazi mokesciu moketojai ir didelis verslas yra tiesiog caritas ir savo ikainiu nekels...
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių