Spręs, ar paskubinti socialinio modelio svarstymą Seime

  • Teksto dydis:

Seimo Seniūnų sueiga antradienį ryte tarsis dėl Vyriausybės parlamentui pateikto daug ginčų tarp keliančio naujojo socialinio modelio likimo.

Tai pirmadienį Seimo Europos informacijos biure vykusiame naujo socialinio modelio aptarime pranešė socialdemokratų frakcijos vadovė Irena Šiaulienė.

„Bus siūlymas į darbotvarkę įtraukti“, - teigė parlamentarė.

Dalis valdančiųjų ir opozicijai priklausančių parlamentarų nori, kad siūlomi pakeitimai dėl darbo santykių liberalizavimo bei „Sodros“ pensijų sistemos pertvarkos kuo greičiau būtų pradėti svarstyti komitetuose, nes kitaip Seimas gali jų nespėti priimti - netrukus Seimui bus pateiktas kitų metų valstybės biudžeto projektas.

Valdančiosios partijos anksčiau buvo sutarusios, kad socialinis modelis parlamentarams busiąs pristatytas spalio pradžioje.

„Buvo sutarimas, kad turi būti šioje savaitėje, bet deja nėra“, - BNS teigė I.Šiaulienė.

Pasak jos, jeigu Seniūnų sueigoje pataisos nebus įtrauktos į posėdžio darbotvarkę, valdantieji rinks parašus, kad jos ten atsirastų.

„Tvarkiečių“ frakcijos narys Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis taip pat pranešė, kad frakcija jau yra nutarusi antradienį rinkti parlamentarų parašus, kad projektai šią savaitę butų pateikti Seimui.

„Teko ir su konservatoriais ir liberalų atstovais kalbėtis, jie planuoja parašais paremti. Nes ta partija, kuri pavėluos į šį traukinį, pavėluos labai stiprai ir praloš labai daug. Reikia tai daryti dabar, kad artėjant 2016 metų rinkimams, nebūtų politikavimo“, - teigė R.Žemaitaitis.

Pasak liberalsąjūdiečių lyderio Eligijaus Masiulio, ir be parašų Seimo nariai gali pareikalauti ir balsuoti, kad klausimas būtų įtrauktas į darbotvarkę.

„Dabar Seimo pirmininkė yra ta blogoji, kuri neįtraukia į darbotvarkę. Seimo nariai laisvi Seime balsuoti dėl bet kokio klausimo ir pareikalauti, kad darbotvarkėje tas klausimas atsirastų ir nereikia slapstytis už Seimo pirmininkės, jeigu ji nelabau suvokia reikšmės šio Darbo kodekso ar prisidengti darbdaviais - uždėkite parašą, tada svarstysime. Politikai turi prisiimti atsakomybę, jeigu sutariame, kad esame labai archainiuose laikuose darbo santykių reglamentavime, tai įtraukime į darbotvarkę,“ - pareiškė E.Masiulis.

Parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė rugsėjo viduryje yra pareiškusi, kad idealiausia būtų, jei Vyriausybė atsiimtų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje, kada paskutinį kartą svarstė socialinį modelį, yra susitarusi, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Norisi galvoti

Norisi galvoti portretas
kad Masiuliui ramybės neduoda rūšiniai lobistai:D)..
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių