Seimas linkęs pritarti premjerės iniciatyvoms dėl PVM lengvatų (atnaujinta)

Seimas po svarstymo ir po pertraukos ketvirtadienį pritarė premjerės Ingridos Šimonytės iniciatyvoms dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

Tai buvo priešpaskutinis parlamentarų balsavimas dėl jau porą mėnesių aistras Seime keliančių pataisų. Galutinis priėmimas vyks kitą antradienį.  

Parlamentarai po svarstymo balsavo už 9 proc. PVM lengvatos maitinimo verslui, sporto renginiams ir klubams bei atlikėjams pratęsimą pusmečiui – iki 2023 metų liepos. 

Taip pat Seimas preliminariai pritarė siūlymui neterminuotai taikyti 9 proc. PVM apgyvendinimo, meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, elektroninėms knygoms ir periodiniams leidiniams bei 5 proc. PVM – kompensuojamiems specialiems medicinoje naudojamiems maisto produktams.

Už tokias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo trys, o susilaikė 51. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, siūlęs PVM lengvatą maitinimo verslui pratęsti iki 2023 metų pabaigos, o sportui bei atlikėjams – neterminuotai, prieš popietinį balsavimą žadėjo remti sprendimus, kuriais šis  mokestis nebūtų didinamas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Butkevičius premjerei ir finansų ministrei priekaištavo, kad dėl lengvatinių PVM tarifų būtų buvę mažiau diskusijų, jeigu Vyriausybė dar pavasarį būtų pateikusi sisteminę mokesčių reformą.

„Jei mes būtume šiandien svarstę apie darbo jėgos apmokestinimo sumažinimą, manau, tikrai būtume ėję kitu keliu, nes PVM tarifų mažinimas galimas tik kaip kompensacijos šildymui ten, kur yra centralizuotas šildymas. Arba PVM tarifų yra mažinimas tada, kada tam tikros ekonominės klasifikacijos versle tam tikros grupės susiduria su išorinėmis ar vidinėmis problemomis, o ta lengvata padeda kaip dotacija, subsidija tam tikrą laiką išgyventi“, – teigė A. Butkevičius.

Jeigu Seimas per galutinį balsavimą pritars 9 proc. PVM lengvatai elektroniniams leidiniams, bus suvienodintas jų ir  spausdintų knygų apmokestinimas, o 7 metus viešbučiams jau taikoma lengvata taps nuolatine.

Kitą savaitę galutinai balsuodamas dėl PVM lengvatų Seimas dar turės apsvarstyti kelias naujas įregistruotas pataisas.

Laisvės frakcijos vadovas Vytautas Mitalas ir „darbiečiai“ siūlo PVM lengvatą maitinimo sektoriui pratęsti iki 2023 metų pabaigos.

Be to, „darbiečiai“ apgyvendinimo paslaugoms PVM lengvatą siūlo taikyti tik 2023 metais, o ne nuolat, kaip Seimas preliminariai yra pritaręs. Iki 2023 metų pabaigos jie siūlo taikyti ir 9 proc. PVM sporto renginiams ir klubams, atlikėjų (aktorių, dainininkų, muzikantų, šokėjų, skaitovų, cirko artistų) paslaugoms.

„Darbiečiai“ siūlo, kad neterminuotai 9 proc. tarifas būtų taikomas menui ir kultūrai, elektroninėms knygoms ir periodiniams leidiniams, o 5 proc. PVM – kompensuojamiems specialiems medicinoje naudojamiems maisto produktams.

Dabar lengvatinis 9 proc. PVM tarifas taikomas centriniam šildymui, malkoms ir kitai kūrenimui skirtai medienai, spausdintoms knygoms ir periodiniams leidiniams bei keleivių vežimui.


Šiame straipsnyje: SeimasPVM lengvatapertrauka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vega

Vega portretas
Jūs man paaiškinkit, kaip mūsų maitinimo įmonių savininkai taip blogai gyvendami ir reikalaudami lengvatų, perka nekilnojamą turtą užsienyje, jau nekalbant apie Lietuvą. Jaunasis verslininkas Rokas Galvonas ir Nataška tv laidoje labai aiškiai paaiškino apie verslą! Tai kaip čia suprasti tą verkšlenimą? Šį kart palaikau Šimonytės nuomonę.

Lietuvis

Lietuvis portretas
PVM mokestį reikia didinti , o ne taikyti lengvatas ... Apgailėtinas vyriausybės sprendimas ...

Ką gi

Ką gi portretas
Svarbiausia asmeninis suinteresuotumas, kad nereikėtų PVM restoranams, kur visi už tai balsavę maitinasi...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių