Nuo kitų metų – brangesnės atostogos: kokių pokyčių tikėtis?

Atostogos užsienyje kitais metais brangs – taip sako ir kelionių organizatoriai, ir viešbučių atstovai. Panašu, kad kainos kils maždaug dešimtadaliu, tačiau lietuviai vis tiek keliauja.

Kokias kryptis renkasi lietuviai ir kiek brangs kelionės, plačiau papasakojo Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė.

– Ar daug lietuviai šiemet keliavo?

– Tikrai nemažai ir tikimės, jog metų pabaigoje galėsime fiksuoti labai artimą rezultatą praėjusiems metams, kurie nebuvo istoriškai rekordiniai, bet tikrai buvo labai staigus augimas. Praėjusiais metais buvo 810 tūkst. išvykusių Lietuvos keliautojų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Kur lietuviai labiausiai keliauja?

– Jeigu kalbėtume apie vasaros sezoną, tai pagrindinė kryptis išlieka Turkija. Antrojoje vietoje rikiuojasi kelionės į Graikiją ir Graikijos salas. Ispanija, Italija, Madeiros salynas yra taip pat populiarūs. Balkanai yra nauja tendencija, kur keliautojai taip pat noriai keliauja. Jeigu kalbėtume apie žiemos keliones, tai populiaru Egiptas. Labai aiškūs indikatoriai, jog auga kelionių į Dubajų srautai. Jeigu kalbėtume apie egzotiką ir tolimesnes kryptis, tai gali būti labai platus pasirinkimas: Tailandas, Šri lanka, Vietnamas, Maldyvai, Mauricijus.

– Ar mėgsta lietuviai keliauti ten, kur vėsiau?

– Yra entuziastų klubas, kurie keliauja būtent į aktyvesnes keliones, pavyzdžiui, slidinėjimą, tačiau tokias keliones, kaip ir daugelį kelionių, reikia planuoti labai iš anksto. Jeigu kalbėtume apskritai apie keliautojo portretą, matome, jog per eilę metų yra susiformavusi tendencija, kad keliautojai puikiai žino, kada galima įsigyti pigesnes keliones ir kada keliaujant galima sutaupyti.

– Kiek vidutiniškai šiemet kainavo vienam žmogui kelionė?

– 950 eurų, bet vis turime įvertinti tai, ar kelionė buvo planuojama ir įsigyjama iš anksto, kuomet galima sutaupyti daugiau, ar kelionė buvo įsigyjama likus savaitei iki išvykimo savaitės. Turėtume vertinti, jog kelionių kainos pasikeitimas yra fiksuojamas apie 10 proc.

– Tikėtina, kad kitąmet irgi brangs?

– Indikacijos yra tokios, nes matome, jog ir viešbučiai kelia savo savikainas, ir kyla darbo užmokestis bei energetiniai ištekliai, tad viską įvertinus tikrai galime tikėtis, jog kelionės gali būti brangesnės. Bet vėlgi, keliautojai yra imlūs informacijai ir tikrai žino, kada galima įsigyti kelionę ir kaip sutaupyti.

– Kaip jūs galvojate, kiek kitąmet gali brangti kelionės?

– Manyčiau, jog turėtume orientuotis į 10 procentų brangimą.


Šiame straipsnyje: atostogoskelionėsbrangimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių