Lietuvoje darbą rado daugiau nei trečdalis darbingo amžiaus pabėgėlių iš Ukrainos

  • Teksto dydis:

Lietuvoje darbą rado 13,2 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos – tai sudaro daugiau nei trečdalį iš šios šalies atvykusių darbingo amžiaus žmonių, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Ministerijos duomenimis, šiuo metu į Lietuvą yra atvykę daugiau nei 58,2 tūkst. ukrainiečių, iš kurių per 33,1 tūkst. – darbingo amžiaus.

Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje – 4,2 tūkst. (32 proc. įsidarbinusiųjų po karo Ukrainoje pradžios), Kaune – 1,9 tūkst. (14 proc.), Klaipėdoje – 1,5 tūkst. (12 proc.).

SADM teigimu, taip pat daugėja įsidarbinusių Alytaus miesto, Kauno ir Vilniaus rajonų, Šiaulių miesto, Druskininkų, Palangos, Elektrėnų, Visagino savivaldybėse.

Užimtumo tarnyba šiuo metu yra padėjusi įsidarbinti beveik 7,9 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių.

Aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba per 1 tūkst. arba 8 proc. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Iš jų 68 dirba sveikatos specialistais (gydytojais, veterinarais, slaugos specialistais), 123 – mokymo specialistais (mokytojais, mokslo darbuotojais), 73 – IT ir ryšių specialistais, 117 – fizinių mokslų ir inžinerijos specialistais, 54 – jaunesniaisiais sveikatos specialistais.

Vidutinės kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba 8,4 tūkst. (64 proc.).

Didžioji dalis darbdavių ukrainiečius įdarbina neterminuotai. Užimtumo tarnyboje šiuo metu yra užsiregistravę beveik 6 tūkst. darbo ieškančių žmonių iš Ukrainos.

Ukrainiečiai Lietuvoje sumokėjo 10,7 mln. eurų mokesčių, vien per birželį sumokėta daugiau nei 4,2 mln. eurų.

Lietuvoje dirbančių ukrainiečių mėnesiniai atlyginimai, priklausomai nuo darbo pobūdžio svyruoja nuo minimalios mėnesinės algos iki beveik 2 tūkst. eurų. Vidutinė Lietuvoje dirbančių ukrainiečių alga „ant popieriaus“ birželį siekė apie 1032 eurus.


Šiame straipsnyje: ukrainiečių įdarbinimasįdarbinti pabėgėliaiSADMkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių