- ELTOS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Per rugpjūčio mėnesį Lietuvoje įregistruoti 865 lengvieji keleiviniai elektromobiliai, iš kurių 455 – grynieji elektromobiliai, o likę 410 – iš išorės įkraunami hibridai. Prieš metus šios kategorijos automobilių buvo įregistruota 30,6 proc. mažiau. Paskutinį vasaros mėnesį taip pat buvo įregistruoti ir 25 lengvieji krovininiai grynieji elektromobiliai ir 1 iš išorės įkraunamas lengvasis krovininis hibridinis automobilis. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, tai didžiausias per vieną mėnesį įregistruotų lengvųjų krovininių elektromobilių skaičius per visą Lietuvos istoriją.
Kaip praneša LEA, šių metų rugsėjo 1 d. Lietuvos kelių transporto priemonių parko registre iš viso buvo 24 562 lengvieji keleiviniai elektromobiliai (M1 kategorija), iš jų 14 291 – grynieji elektromobiliai ir 10 271 – iš išorės įkraunamas hibridas. Taip pat registre buvo 508 lengvieji krovininiai elektromobiliai (N1 kategorija), iš jų 501 – grynasis elektromobilis ir 7 – iš išorės įkraunami hibridai.
Agentūra nurodo, kad per šį rugpjūtį elektromobilių užimama viso šalies lengvųjų keleivinių automobilių parko dalis padidėjo iki 1,41 procento. Grynieji elektromobiliai užėmė 0,82 proc. šios kategorijos transporto priemonių parko, o iš išorės įkraunami hibridai – 0,59 proc.
Pirmąją rudens dieną hibridinės transporto priemonės sudarė 4,61 proc. šalies lengvųjų keleivinių automobilių parko. Didžiausia parko dalis teko dyzelinu varomoms transporto priemonėms, kurios sudarė 65,29 proc. visų mūsų Lietuvoje įregistruotų lengvųjų automobilių. Benzinu varomos transporto priemonės užėmė daugiau nei penktadalį parko, praneša LEA.
Skaičiuojama, kad rugsėjo 1 d. lengvųjų krovininių transporto priemonių parke elektromobiliai sudarė 0,64 proc., o dyzelinu varomos transporto priemonės – 95,83 proc. viso parko.
LEA duomenimis, nauji automobiliai sudarė 12,18 proc. visų per rugpjūčio mėnesį šalyje įregistruotų lengvųjų keleivinių transporto priemonių. Nauji lengvieji keleiviniai elektromobiliai užėmė 10,29 proc. šios kategorijos naujų automobilių pardavimo rinkos. Iš jų 4,95 proc., buvo grynieji elektromobiliai, o 5,33 proc., – iš išorės įkraunami hibridai. Nauji elektromobiliai sudarė 24,97 proc. visų įregistruotų elektromobilių.
Didžiausią naujų įregistruotų lengvųjų automobilių rinkos dalį rugpjūčio mėnesį užėmė hibridiniai lengvieji keleiviniai automobiliai. Jie sudarė 47,95 proc. visų per mėnesį parduotų naujų lengvųjų automobilių. Per rugpjūtį įregistruota 1 007 nauji hibridiniai automobiliai.
Didžiausią naujų lengvųjų krovininių automobilių rinkos dalį – 81,71 proc. – rugpjūtį užėmė dyzelinu varomi automobiliai.
Naujų lengvųjų keleivinių transporto priemonių segmente benzinu varomų automobilių rinkos dalis rugpjūčio mėnesį sumažėjo iki 24,76 proc., dyzelinu varomų automobilių dalis padidėjo iki 14,43 proc. Nauji elektromobiliai sudarė 80,77 proc. visų per rugpjūtį įregistruotų lengvųjų krovininių elektromobilių.
Didžiausią naujų lengvųjų krovininių automobilių rinkos dalį – 81,71 proc. – rugpjūtį užėmė dyzelinu varomi automobiliai. Benzinu varomų automobilių fiksuota 5,49 proc., o elektromobiliai sudarė 12,8 proc. naujų lengvųjų krovininių automobilių rinkos.
Naudotų lengvųjų keleivinių automobilių rinkoje lengvieji keleiviniai elektromobiliai rugpjūčio mėnesį sudarė 4,28 proc. Didžiausia naudotų automobilių rinkos dalis ir toliau teko dyzelinu varomoms naudotoms transporto priemonėms. Tarp visų per mėnesį parduotų ir įregistruotų naudotų lengvųjų automobilių dyzelinės transporto priemonės sudarė 63,65 proc., benzinu varomos – 21,09 proc., hibridinės transporto priemonės – 6,65 procento, praneša LEA.
Naudotų lengvųjų krovininių automobilių rinkoje elektromobiliai praėjusį mėnesį užėmė 0,7 proc., o dyzelinu varomos transporto priemonės – 91,64 proc.
Per 2024 m. sausio-rugpjūčio mėnesius įsigytų lengvųjų keleivinių elektromobilių, kurie dar nebuvo registruoti Lietuvoje, dalis sudarė 4,96 proc. visų įsigytų šios kategorijos transporto priemonių, o vertinant tik sandorius, sudarytus įsigyjant naujas transporto priemones, – 10,34 procento.
LEA duomenimis, lengvųjų krovininių elektromobilių, kurie dar nebuvo registruoti Lietuvoje, dalis sudarė 1,19 proc. nuo visų įsigytų N1 kategorijos transporto priemonių, o vertinant tik sandorius, sudarytus įsigyjant naujas transporto priemones, šis skaičius siekė 2,41 procento.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
SIM kortelių taip paprastai nebenusipirksite: abejoja, kad tai pažabos sukčius1
Nuo kitų metų norint įsigyti išankstinio mokėjimo SIM korteles, bus privaloma pateikti savo asmeninius duomenis. Taip tikimasi užkirsti kelią telefoniniams sukčiams, kasmet iš žmonių išviliojantiems milijonus eurų. Vis dėlto, ka...
-
Neramina Lietuvos gimstamumas: kas laukia šalies ekonomikos?2
Lietuvos gimstamumo statistika neramina. Per pastaruosius trisdešimt metų naujagimių registruojama bent perpus mažiau, nesiekiame net Europos Sąjungos vidurkio. O kurti šeimą lietuvaičių nepaskatina net dosnios išmokos. ...
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės8
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas105
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...