- Žygimantas Šilobritas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Telekomunikacijų paslaugų tiekėjai „Tele2“ ir „Bitė“ planuoja per artimiausius metus visiškai išjungti 3G tinklą ir aktyviai ragina savo klientus užsitikrinti, kad jų įrenginiai ir SIM kortelės pritaikyti 4G ir 5G tinklams.
„Tele2“ tinklo strategijos ir plėtros vadovas Evaldas Stankevičius tvirtina, kad bendrovė planuoja visišką tinklų išjungimą 2025 m. Anot jo, aktyvus klientų informavimas užtikrino, kad jau 44 proc. sumažėjo naudojamų 3G SIM kortelių bazė.
Tuo metu „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklų direktorius Modestas Ropė teigia, kad Lietuvoje vis dar naudojama apie 100 tūkst. 3G SIM kortelių, kurios nepritaikytos naujiems tinklams. Jis pabrėžia, kad pasenusios SIM kortėlės jau dabar gali sukelti nepatogumų keliaujant užsienyje.
Tuo metu „Telia“ 3G tinklą visiškai išjungė dar 2022 metų pabaigoje.
„Tele2“: 3G kortelių bazę esame sumažinę 44 proc.
Kaip teigia E. Stankevičius, 3G tinklo išjungimo praktika yra taikoma visame pasaulyje, kadangi ši technologija pasenusi, jos dažniai gali būti panaudojami daug efektyviau. Tačiau jis įspėja, kad nors daugeliui klientų ryšys pagerės, turintys senesnius įrenginius ar SIM korteles, palaikančias tik 3G, turėtų susirūpinti, nes išjungus tinklus gali likti visai be ryšio.
„Nebeaktualaus 3G tinklo išjungimas yra natūralus žingsnis. Tokia praktika taikoma visame pasaulyje. Lietuvoje „Tele2“ sparčiai plečia naujos kartos tinklus, tad mažai naudojamo 3G dažnius kur kas efektyviau pernaudosime 5G diegimui ir 4G stiprinimui. Daugelis vartotojų pajus ryšio pagerėjimą. Tačiau suklusti ir susirūpinti verta tiems, kurie naudojasi labai senais telefonais arba, pavyzdžiui, neprisimena, kada paskutinį kartą keitė SIM kortelę“, – Eltai teigė E. Stankevičius.
Jis pastebi, kad telekomunikacijų bendrovei kreipiantis į klientus skatinant atsinaujinti pavyko jau 44 proc. sumažinti veikiančių 3G SIM kortelių, jas pakeičiant pritaikytoms 4G ir 5G tinklams.
„Apie pasikeitimus aktyviai informuojam savo klientus, kviečiame atvykti į saloną. Tai davė rezultatų – 3G SIM kortelių bazę iki šios dienos esame sumažinę jau 44 procentais. Visiškai 3G Lietuvoje išjungti „Tele2” planuoja iki 2025 m. pabaigos“, – aiškino jis.
Klientams patariam nelaukti – kuo greičiau vartotojai atsinaujins, tuo geresne ryšio kokybe galės džiaugtis.
„Tele2“ atstovas pabrėžė – tinklas išjungiamas palaipsniui, bet tai nereiškia, kad vartotojai turėtų laukti.
„Senos kartos tinklo išjungimas vyksta palaipsniui, po keletą miestų, tačiau klientams patariam nelaukti – kuo greičiau vartotojai atsinaujins, tuo geresne ryšio kokybe galės džiaugtis. Tai padaryti nėra brangu – yra nedaug kainuojančių išmaniųjų telefonų, o ir naujesni mygtukiniai telefonai taip pat palaiko 4G ryšį. 3G palaikančias korteles klientams „Tele2“ keičia visiškai nemokamai“, – aiškino jis.
„Bitė Lietuva“: bemaž 100 tūkst. mūsų klientų vis dar naudoja 3G SIM korteles
Tuo metu M. Ropė pateikia, kad beveik 100 tūkst. „Bitė“ klientų telefonuose ar kituose įrenginiuose vis dar naudoja 4G ir 5G ryšio nepalaikančių kortelių. Jis įspėja, pasenusios kortelės jau dabar gali sukelti nepatogumų, kadangi dalis Europos valstybių jų jau atsisakė.
„Šiandien bemaž 100 tūkst. mūsų klientų vis dar naudoja į „paveldo sąrašą“ įtrauktas SIM korteles, kurios nepalaiko 4G ir naujos kartos 5G ryšio. Problemų tokie žmonės patirtų ir keliaudami, nes 3G ryšį jau yra išjungusios Vokietija, Italija, Nyderlandai, Norvegija ir kt. šalys“, – Eltai komentavo M. Ropė.
„Tūkstančiai „Bitės“ verslo klientų vis dar naudoja šias senas korteles įvairiuose telemetrijos įrenginiuose, tarkime garažo vartuose, kelių blokavimo įrenginiuose, transporto priemonėse ir kitur“, – pabrėžė jis.
Jis pabrėžė, kad „Bitė Lietuva“ šiuo metu aktyviai informuoja klientus atsinaujinti. Nors, anot jo, turbūt tūkstančiai neatsinaujinusių klientų bus paveikti, jie vis dar galės naudoti bazines funkcijas naudodamiesi 2G tinklais.
„Šiuo metu aktyviai informuojame savo klientus, turinčius senojo tipo SIM korteles ir kviečiame juos pasikeisti į naują. Taip pat kviečiame klientus atsisakyti senų įrenginių juos keičiant į išmaniuosius“, – tvirtino jis.
„Konservatyviausi „Bitės“ klientai net ir išjungus 3G technologiją, galės skambinti vis dar veiksiančiais 2G tinklais. Vis tik šie žmonės negalės naudotis jokios išmaniomis bei saugumo funkcijomis, interneto galimybėmis“, – pamini jis.
M. Ropė pabrėžia, kad 3G įrangos atsisakoma dėl jos neefektyvumo ir didelio energijos naudojimo.
„Bitė Lietuva“ 3G ryšį mūsų šalyje pristatė dar 2006 m. pavasarį. Šiandien jaučiame 3G nebetenkina reiklių mūsų klientų poreikių: įranga nebeefektyvi, naudoja daug elektros energijos. Be to, 3G ryšio technologijai skirtus radijo dažnius perleisime naujos kartos 5G technologijai“, – komentuoja M. Ropė.
Lietuvoje veikiančios telekomunikacijų bendrovės jau kurį laiką ruošiasi ir vykdo 3G tinklo išjungimui.
„Telia“ pradėjo 3G tinklo išjungimą dar 2022 m. pavasarį. Šiuo metu šios bendrovės 3G tinklas išjungtas visoje Lietuvoje.
Tuo metu „Tele2“ tinklo išjungimą pradėjo 2024 m. pavasarį.
O „Bitė“ dar 2022 m. sustabdė prekybą 2G ir 3G palaikančiais telefonais.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
LEA – apie prieššventinės savaitės vidutinę elektros kainą biržoje
Prieššventinės savaitės vidutinė elektros kaina biržoje sudarė 0,056 Eur/kWh ir buvo viena mažiausių 2024-aisiais, o per savaitę šalyje pagaminta net 88 proc. visos suvartotos elektros energijos. Kaip praneša Lietuvos energe...
-
Interneto parduotuvių atstovai: „Juodojo penktadienio“ savaitė ateityje aplenks kalėdinę
Prekybininkai pastebi, kad „Juodojo penktadienio“ išpardavimų savaitė ne vienerius metus iš eilės tampa bene didžiausiu apsipirkimo įvykiu Baltijos šalyse ir reikšmingai konkuruoja su kalėdinio laikotarpio pardavim...
-
LEA: degalai šiuo metu pigesni nei pernai
Šiemet švenčių dienomis degalai Lietuvos degalinėse 3–4 proc., arba 4–5 centais už litrą pigesni nei pernai tuo pačiu metu, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). ...
-
Ekonomistai įvertino, kas 2025 m. brangs labiausiai
Statistikams gruodį fiksuojant 1,8 proc. išankstinę metinę bei 0,1 proc. mėnesio infliaciją, BNS kalbinti ekonomistai prognozuoja, jog vartotojų kainų indeksas kitais metais toliau augs. ...
-
Panevėžio savivaldybė: pabėgėliai iš Ukrainos ir kitąmet galės naudotis lengvatomis1
Penktadienį posėdžiavusi Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė pratęsti nuo 2022 m. pavasario Ukrainos karo pabėgėliams taikomas viešojo transporto lengvatas. ...
-
Čmilytė-Nielsen: Žemaitaitis kelia įtampą koalicijoje visai kitu tikslu45
Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad socialdemokratų vedamos Vyriausybės programos vykdymas reikalaus ambicingų ir skausmingų planų, kaip surinkti daugiau lėšų į valstybės biudžetą. Politikė jau dabar įžv...
-
Uostamiesčio skolų kreivė: kaip klaipėdiečiai tvarko savo finansus?
Baigiantis kalendoriniams metams, paprastai siekiama nepalikti skolų naujiesiems. Tačiau tarp klaipėdiečių yra tokių, kurie šių nuostatų nepaiso. Vis dėlto antstoliai, vertinantys uostamiesčio skolininkų situaciją, konstatuoja, kad Klaipėdo...
-
Mažmeninė prekyba šiemet augo, o restoranų apyvarta smuko1
Mažmeninė prekyba per 11 šių metų mėnesių, palyginti su tuo pat laiku 2023 metais, augo 4,3 proc. ir siekė 17,6 mlrd. eurų. ...
-
Skelbia, kaip kitąmet bus vertinamos užsiimančių individualia veikla pajamos4
„Sodros“ pensijos taško vertė kitąmet sudarys 7,16 euro, o kad jį įgytų individualia veikla pagal pažymą užsiimantis asmuo 2025-aisiais turės uždirbti ne mažiau kaip 40 169 eurų pajamų, penktadienį rašo „Verslo ži...
-
Vaičiūnas įvertino pažeisto elektros kabelio grėsmes: reikia griežtesnių priemonių3
Per Kalėdas įvykęs povandeninio kabelio tarp Suomijos ir Estijos gedimas skatina persvarstyti papildomus elektros gamybos pajėgumus, sako energetikos ministras. ...