Medikai ragina vaiko sveikatos patikrinimo neatidėti paskutinei dienai

  • Teksto dydis:

Profilaktiniais sveikatos patikrinimais siekiama stebėti vaiką ir dar ankstyvuoju ligos nustatyti pasikeitimus.

Profilaktinių sveikatos patikrų metu, kai pasirodoma paskutinę akimirką, gydytojui tampa sudėtinga nuodugniai patikrinti vaiko sveikatą dėl susidariusio didelio tėvelių su savo atžalomis srauto.

Profilaktinė sveikatos patikra – kas turėtų būti įvertinta

Kauno visuomenės sveikatos centras primena, kad teisės aktuose yra aiškiai nustatyta vaikų sveikatos tikrinimo tvarka – profilaktiškai vaikų sveikatą reikia tikrinti kartą per metus. Taigi, kiekvienas tėvas turi žinoti, kokie privalomi veiksmai ir būtini tyrimai turi būti atlikti jų vaikams nuo pat gimimo iki 18 metų, vizito pas gydytoją metu.

• Kalbą, psichomotorinę raidą (1–4 gyvenimo metai);

• Regėjimą (1–17 m.);

•  Klausą (1–7 m.);

•  Atramos judamąjį aparatą (1–17 m.);

•  Kraujo tyrimą (2–17 m.);

•  Šlapimo tyrimą (2–17 m.);

•  Ūgį, svorį (5–17 m.);

•  Elektrokardiogramą (EKG) (5–7 m.);

•  Arterinį kraujo spaudimą (AKS) (5–17 m.);

•  Psichikos būklę (8–17 m.);

•  Mitybos ir higienos įgūdžius (8–11 m.);

•  Gliukozės kiekį kraujyje (12–17 m.);

• Odontologas taip pat privalo kartą per metus įvertinti vaiko dantų dygimą, atlikti dantų ėduonies profilaktiką, nustatyti ar nėra sąkandžio anomalijų.

Žinoma, visi tyrimai gali užtrukti keletą dienų ar net savaičių, todėl sveikatos specialistai ragina tėvelius profilaktinių sveikatos patikrinimų neatidėti paskutinei dienai. Jeigu gydytojas, nustatęs ir įvertinęs rizikos veiksnius, mano esant indikacijas, vaikas siunčiamas kitų gydytojų specialistų konsultacijai. Tokie išsamūs tyrimai – puiki proga įsitikinti, kad vaikas iš tiesų sveikas arba laiku imtis reikalingo gydymo. Apžiūrai specialiai ruoštis nereikia. Geriausia atvykti pailsėjus, ramios būsenos, jeigu vaikas nešioja akinukus, juos būtina turėti.

Beje, slaugytojas kaskart privalo informuoti tėvus ir jų vaikus apie racionalią mitybą, sveiko gyvenimo būdo principus žalingų įpročių, traumų, smurto profilaktiką. Prieš pradedant lankyti mokyklą, gydytojai tėvams turėtų priminti ir apie skiepus, kad vaikai įgautų imunitetą ligoms.

Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus

Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų ir tėvams Vaiko sveikatos pažyma nieko nekainuoja. Todėl svarbu išnaudoti suteiktą galimybę pilnai ištirti vaiko sveikatą nepaverčiant šios pareigos formalumu. Atkreipiame dėmesį, kad Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus, todėl nereikia laukti vasaros pabaigos, kai tūkstančiai tėvų užplūs asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir jau dabar profilaktiškai patikrinti savo vaikų sveikatą.

Pasitikrinti sveikatą vaikai turi pas savo šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją. Sankcijų dėl to, kad mokinys nepasitikrino sveikatos, nėra numatyta. Tačiau šis patikrinimas yra puiki galimybė nustatyti vaikų sveikatos pakitimus, diagnozuoti ir sustabdyti ligą laiku. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų ar globėjų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Tėvų pareiga, atvykus pas gydytoją, papasakoti apie vaiko sveikatą, dažniausiai jį puolančias ligas. Dar viena klaida, kurią daro tėvai ar globėjai dėl vaikų sveikatos patikrinimo yra ta, kad patys ne tik atsainiai žiūri į šį patikrinimą ir nepageidauja atlikti visų privalomų tyrimų, tačiau nepasidomi ar visos pažymos grafos yra užpildytos ir ar surašytos gydytojų rekomendacijos.

Mokiniai kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokyklai turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus. Pažyma apie vaiko sveikatos būklę turi būti pristatyta visuomenės sveikatos specialistui mokykloje. Pažymoje privaloma pažymėti, ar vaikas gali dalyvauti mokykloje vykdomoje ugdymo veikloje, įskaitant kūno kultūros ugdymą, be jokių apribojimų, ar jam gali prireikti skubios pagalbos mokykloje (dėl alergijos, lėtinių ligų, specifinių mitybos reikalavimų ir kt.), todėl gydytojas privalo nurodyti priežastis ir pirmosios pagalbos priemones. Svarbu, kad būtų nustatyta fizinio ugdymo grupė: pagrindinė, parengiamoji, specialioji. Jeigu vaikas dėl sveikatos būklės atleidžiamas nuo kūno kultūros pamokų, būtina nurodyti kuriam laikui. Pavyzdžiui, dažniausiai pasitaikančios rekomendacijos yra dėl krūvio ribojimo per kūno kultūros pamokas. Juk, nežinodamas mokinio sveikatos būklės, mokytojas gali iš vaiko pareikalauti to, ko jam negalima daryti, ir taip sukelti pavojų jo sveikatai. Remiantis pažymoje pateikta informacija, nustatoma, kur tinkamiau mokinį pasodinti, pavyzdžiui, atsižvelgiant į turimas regos problemas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Protingi

Protingi portretas
Protingi,apsiskaite tevai savo vaiku nenuodys skiepais,kad nebutu sunaikintas naturalus imunitetas ir nereiketu vaikui amzinai priklausyti nuo daktaru,bet daktarai nori visus ligoniais paversti. Tegu tuscios mokyklos pabuna,jei neleis i mokykla be skiepu,bet ne vaiku ateiti naikinti. Jei proto neturi valdzioje sedintys ir ypac Andriukaitis ir pataikauja farmacijos kompaniju pelno didinimui ir savo kisenei storinti,tevai turetu kovoti uz savo vaiku sveikaya,o ne kaip avinu banda leisti vaikams nuodus.

Toliau

Toliau portretas
Kuo toliau nuo daktaru tuo geriau. O ju tyrimai yra netikslus,tai sarlatanizmas po baltais chalatais. Neveltui medikai turejo buti ateistai,nes eina pries Dieviskus,Gamtos istatymus. Ir tokiais velniais zmones pasitiki. Tik 5% mediku yra naudingi zmonems,visa kita yra slamstas. Medeikai padeda sau ir farmacijoms turtus sukrati,bet zmogaus sveikata jiems nulis!!!

Jeigu

Jeigu portretas
Jeigu skiepytos kates daznai suserga leukemija ir inkstai sutrinka,o skiepo vietoje vezinis auglys issivyto,del to daug skiepytui kaciu gyvena trumpai,tai manote zmonems tai neissivysdtys,issivystis,bet kiek veliau gali tai pasireiksti,nei katems.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių