- Asta Aleksėjūnaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pas teisėją – nešinas peiliu
Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovas su žiniasklaida ir visuomene Kęstutis Butvydas savo kailiu patyrė įniršusio interesanto grėsmę.
Kovo pabaigoje Į Klaipėdos miesto apylinkės teismą atėjo Saulės akmeniu vadinamą gintaro luitą prieš daug metų iš muziejaus pavogęs Linas Mileška. Vyras širdo ant ikiteisminio tyrimo teisėjos, priėmusios jam nepalankų sprendimą, ir reikalavo, kad ši jam paaiškintų, kodėl priimtas toks sprendimas.
"Teisėja nekomentuoja priimtų sprendimų. Kol bandėme susisiekti su teisėjos sekretore, asmuo išsitraukė cigaretę. Aš pasakiau, kad čia negalima rūkyti, tad klaipėdietis išėjo į koridorių. Pamačiau, kaip prisidegė cigaretę. Išėjau ir pasakiau, kad bus iškviesta policija. Kol vyko pokalbis, vyras laikė portfelį, iš kurio kyšojo peilio briaunos. Tapo šiek tiek neramu. Vėliau, kai policija jį sulaikė, paaiškėjo, kad jis išties į teismą atsinešė nemažą peilį", – prisiminė K.Butvydas.
Teismo atstovas patikino, kad peilis jo neišgąsdino.
"Jei būtų buvusi grėsmė, aš, kaip vyras, būčiau tinkamai pasielgęs, neišsigandau. Šalia buvusi kolegė ne itin gerai jautėsi. Tačiau nieko nelaukėme, kvietėme policiją", – aiškino K.Butvydas.
Savivaldybėje skundė odontologą
Tiesioginę grėsmę savo gyvybei yra patyrusi Klaipėdos savivaldybės budėtoja Daiva Balčiūnienė.
Moteriai neseniai teko akis į akį susidurti su įpykusiu klaipėdiečiu, kuris apsipylė degiu skysčiu ir kėsinosi pats save padegti prie savivaldybės pastato.
Tą kartą bendravimas su nestabilios būsenos žmogumi gulė ant gležnos moters pečių.
"Pykčio priepuolių pasitaiko kone kiekvieną dieną. Dirbu tryliktus metus ir matau visokių situacijų. Tik ne tokių baisių, kaip tą kartą. Žmonės ateina ieškoti teisinės pagalbos. Per mėnulio pilnatį durys neužsidaro, kiek čia tų nepatenkintų būna", – pasakojo drąsioji darbuotoja.
Savivaldybės priimamajame dažnokai aidi nepatenkintų interesantų pikti balsai. Į juos iš karto reaguojantys budėtojai išklauso klaipėdiečių bėdas – dėl negrąžintų žemių, negaunamų odontologo paslaugų.
"Pamenu vieną atvejį, kai prieš Kalėdas užėjo nelaimingas benamis. Žmogus ieškojo pagalbos. Smarkiai įsirėžė į atmintį tas nutikimas. Išviriau vyrui sultinio. Paaiškinau, užrašiau ant lapelio, kur jis gali kreiptis dėl nakvynės, daviau visus telefonus. Labai gaila jo buvo, juk Kalėdos artėjo, nors man nepriklauso bendrauti su interesantais", – pasakojo D.Balčiūnienė.
Už pilnatį blogiau tik Kalėdos
Dėl neteisybės pasaulyje, dėl vėluojančios algos ar laiku neatvežtų langų įpykę piliečiai skundžiasi ir Bendrojo pagalbos centro operatoriams.
"Per pilnatį tokių, kurie lieja pyktį, daug daugiau. Už pilnatį ne ką blogiau yra pašalpų mokėjimo dienos, Kalėdos ir Velykos. Savaitgaliai taip pat įtempti. Kartais tenka koreguoti dirbančiųjų skaičių", – tikino Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė.
BPC operatoriai pirmiausia mėgina išsiaiškinti, ar skambinančiajam reikia realios pagalbos.
"Nuo liepos 28-osios mūsų padalinys aptarnauja pusę Lietuvos. Klaipėdos ir Vilniaus padaliniai pasidalijo visą šalį. Darbo krūvis didelis, tad gaištame laiką, kai skambinama pasišnekėti ar išlieti pyktį. Atsakomybė numatyta tik už melagingus skambučius, už piktybinius skambučius, bet jos nėra, kai žmogus skambina dėl visų gyvenimo atvejų ir nesupranta, kam yra skirtas BPC", – pasakojo J.Montvilienė.
Specialistė prisiminė atvejų, kai iš pirmų bendravimo minučių sunku buvo nustatyti, kad skambinantis asmuo gali būti neadekvatus.
"Pranešė moteris apie vagystę ir išvardijo įspūdingas prarastas pinigų sumas, minėjo meno dirbinius, žymių dailininkų paveikslus. Operatorius nusiuntė policijos ekipažą, o paaiškėjo, kad neadekvatus žmogus skambino", – prisiminė J.Montvilienė.
Pagalbos – į užsienio šalį
O štai du Lietuvos piliečių nutikimus užsienyje atsimena visas Vilniaus BPC skyrius.
Vienas vyras patyrė insultą, o kitas dėl aukštos temperatūros ėmė prarasti sąmonę, vos atvykęs prie krovinio gavėjo sandėlių. Vieną vyrą bėda ištiko Vokietijoje, kitą – Prancūzijoje.
"Vyresnio amžiaus žmogus, nekalbantis užsienio kalba, staiga pasijuto blogai. Jis paskambino sūnui. O kitas vairuotojas, taip pat vyresnio amžiaus, žinią davė darbdaviui. Lietuviai įsivaizduoja, kad mes galime paskambinti medikams į Prancūziją ir iškviesti pagalbą prie įmonės sandėlių, o Vokietijoje pasiųsti medikus į degalinę prie Frankfurto", – stebėjosi J.Montvilienė.
Prancūzija ir Vokietija neturi analogiškų BPC centrų, nors kitose šalyse jie ir egzistuoja.
"Bandėme patys skambinti į Prancūziją, tačiau prancūzai, išgirdę klausimą anglų kalba, meta ragelį ir net nesišneka. Per Užsienio reikalų ministeriją ieškojome mūsų ambasadų kontaktų Prancūzijoje ir Vokietijoje. Tik per ambasadų darbuotojus iškvietėme pagalbą. Ačiū Dievui, abiem lietuviams padėjome laiku. Kaip detektyvai dirbome, įtraukėme daugybę kitų žmonių, bet malonu, kad sugebėjome padėti", – pasakojo J.Montvilienė.
Panašiai dėl savo piliečio pasielgė Rumunijos bendrasis pagalbos centras. Užsienio kalbos nemokantis rumunas pateko į avariją Kaune.
"Jis paskambino savo šalies centrui ir nurodė adresą, kur nutiko nelaimė, padiktavo duomenis. Iš Bukarešto paskambino centro operatorius ir visus duomenis perdavė mūsų centrui", – prisiminė J.Montvilienė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Aiškinamasi, kodėl pajūryje aptikta dešimtys kritusių paukščių
Savaitgalį pajūriu vaikštinėję klaipėdiečiai ties Karkle pastebėjo kritusius paukščius. Gyventojai sunerimo – kas galėjo pražudyti tiek sparnuočių? ...
-
Neringos savivaldybė prašys UNESCO lėšų krantinių rekonstrukcijai: tam reikėtų 40 mln. eurų
Sausio pradžioje dėl pasenusių ir nepakankamai aukštų krantinių Kuršių marios užliejo Nidą, Pervalką ir Juodkrantę. Todėl reaguodama į tai Neringos savivaldybė planuoja dėl krantinių rekonstrukcijai reikalingų lėšų kreipt...
-
Pajūrio kempingas turi perspektyvą: juo mėgaujasi ne tik lietuviai
Giruliuose esančio kempingo veikla yra pelninga. Per trejus metus pajamos iš kempingo veiklos išaugo daugiau nei penkis kartus. Tai paaiškėjo po atlikto audito. Pajūrio kempingą yra pamėgę tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. ...
-
Medžiai irgi kuria miesto istoriją
Klaipėdos universiteto biologas Egidijus Bacevičius, uostamiestyje ėmęsis ieškoti ir aprašyti vardinius bei ypatingoms progoms pasodintus medžius, suprato – šis darbas neturi pabaigos, kaip jos neturi ir miesto istorija. ...
-
Rietavo policijos komisariatui vadovaus Donatas Lukas
Konkursą Rietavo policijos komisariato vadovo pareigoms užimti laimėjo Donatas Lukas, paskelbė Klaipėdos rajono Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK). ...
-
Siekia lygių galimybių: moterims ir vyrams – vienodas atlyginimas
Klaipėdos savivaldybės administracijoje darbuotojų daugumą sudaro moterys. Tačiau vadovaujamuose postuose jų yra mažiau nei vyrų, kurių atlyginimų vidurkis gerokai didesnis. Savivaldybės programoje šiemet numatyta siekti panaikinti darbo užm...
-
Uostamiestyje bus šilčiau
Baigiantis sausiui, uostamiestyje vyraus nežiemiška oro temperatūra, nestiprūs vėjo gūsiai, taip pat sulauksime lietingų dienų, tad apskritai sausio pabaiga labiau primins vėsų rudenį. Anot sinoptikų, paskutinis kalendorinės žiemos mėnuo, ...
-
„Okinaviečiams“ – šūsnis įvertinimų
Klaipėdos sporto klubo „Okinava“ sportininkai, treneriai ir teisėjai metiniame Kyokushin karate federacijos renginyje gavo gausybę apdovanojimų už 2024 metais pasiektus rezultatus. 2024 metų trenere išrinkta Diana Mačiūtė, kurios au...
-
Susitikimas moksleiviams paliko įspūdį
„Aukuro“ gimnazistai viešėjo dienraščio „Klaipėda“ redakcijoje. Vizito metu moksleiviai susipažino su žurnalistų darbo specifika ir profesiniais iššūkiais. Po viešnagės gimnazistai pripažino s...
-
Sportui Palangoje – prioritetas
Palanga – vienas nedaugelio Lietuvos miestų, kuriame vaikai sporto treniruotes lanko nemokamai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – palangiškiai turi kuo pasidžiaugti, kartu neatmeta realybės ir yra pasiryžęs spręsti ...