- Adomas Grinius/lnk.lt
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pirmieji sportininkai jau renkasi į Paryžių – čia penktadienį prasidės Olimpinės žaidynės. Didysis sporto renginys nuo savo ištakų reikšmingas visam pasauliui, dėl jo būdavo stabdomi karai. Tad ir šiemet pasaulyje vykstant neramumams Olimpinių žaidynių dalyviai daug dėmesio skiria taikai.
Tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė – vienos pirmųjų olimpiečių, atvykusių į Paryžių.
Prancūzijos sostinėje dabar jau kiekvieną valandą leidžiasi lėktuvai su sportininkais.
„Tai – svajonės išsipildymas. Juk šitiek dėl to dirbame! Šiuo sportu užsiimu 28-erius metus ir šios žaidynės man bus trečiosios. Nekantrauju sulaukti pradžios“, – džiaugėsi Peru fechtuotoja Maria Luisa Doig Calderon.
Peru fechtuotoja bus kur kas labiau patyrusi nei Chloe Covell. Australijos riedlentininkei vos 14-ka, ji supranta, kad laukia svarbiausios varžybos gyvenime.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Žinoma, šiek tiek nervinuosi, nes tai didžiausia scena, svarbiausios varžybos, aplinkui vaikšto žymiausi žmonės, bet kartu nekantrauju. Pasipuošiau olimpine apranga ir vien būti čia su būriu sportininkų yra nuostabi patirtis“, – kalbėjo Australijos riedlentininkė Chloe Covell.
Pasipuošiau olimpine apranga ir vien būti čia su būriu sportininkų yra nuostabi patirtis.
Paryžių pasiekė ir pirmieji Ukrainos sportininkai. Šaliai atstovaus mažiausia delegacija per istoriją. Ir olimpiečiai naudojasi kiekviena proga priminti pasauliui apie šioje šalyje vykstantį karą.
„Visų pirma, esame dėkingi ginkluotosioms pajėgoms ir žmonėms, kurie liko namie. Noriu juos bent kiek pralinksminti ir atitraukti nuo visų bėdų. Suprantu, kad tai sunku ir galbūt neįmanoma, bet noriu, kad pergalės čia būtų tokios pat kaip pergalės namie“, – sakė Ukrainos irkluotoja Anastasija Koženkova.
Apie karą iš Ukrainos sportininkų lūpų teks girdėti dar ne kartą. Bet šią temą lies ir kiti sportininkai. Taiką akcentuoja ir pats tarptautinis olimpinis komitetas. Olimpiniame kaimelyje netgi pastatyta Paliaubų siena – čia sportininkai deda parašus, o organizatoriai skatina taiką pasaulyje.
„Šiandien jūs, olimpiečiai, esate taikos ambasadoriai. Būdami įkvepiantys ambasadoriai, jūs suteikiate Olimpinėms žaidynėms taikos simbolį. Tegul tai įkvepia pasaulio politinius lyderius galiausiai imtis veiksmų pasiekti taiką“, – šnekėjo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bach.
Renginyje tarp svečių buvo ir nesutariančių teritorijų atstovai: Palestinos plaukikė Valerie Tarazi ir Izraelio futbolininkas Nivas Yeho-shua.
Apie olimpinių žaidynių svarbą pasaulyje kalba ir faktas, kad anksčiau dėl žaidynių net būdavo stabdomi karai. Tą priminė ir Popiežius.
„Sportas turi stiprią socialinę jėgą, galinčią suvienyti skirtingų kultūrų žmones. Tikiuosi, kad šis renginys padės sukurti vieningą pasaulį, o sportininkai taps taikos skleidėjais ir puikiais pavyzdžiais jaunimui. Ir, svarbiausia, pagal senąsias tradicijas, tegul Olimpinės žaidynės tampa galimybe sudaryti paliaubas karuose“, – kalbėjo Popiežius Pranciškus.
Paryžiaus Olimpinės žaidynės bus trečiosios, kuriose varžysis ir pabėgėlių rinktinė. Šiemet ją sudarys 37 sportininkai iš penkiolikos valstybių ar regionų. Viena iš jų – Irano kanojininkė Saman Soltani. Supratusi, kad gimtinėje nesaugu, ji paprašė politinio prieglobsčio Austrijoje.
„Šios olimpinės žaidynės man – pirmosios, mano didžiausia svajonė išsipildė. Didžiuojuosi būdama šios komandos dalimi. Tikiuosi, kad vieną dieną laimėsiu olimpinį aukso medalį“, – vylėsi Olimpinės pabėgėlių rinktinės narė Saman Soltani.
Olimpinių žaidynių nesulaukia amerikiečiai. Jie nekantrauja ir paskanauti prancūziško maisto, ir pasimėgauti Paryžiaus atmosfera.
„Blynai! Esant Paryžiuje reiktų valgyti kiek įmanoma daugiau blynų. O daugiau – rekomenduoju tiesiog pasivaikščioti po rajonus neturint aiškaus plano, architektūra ten neįtikėtina“, – įsitikinusi JAV paralimpinės rinktinės narė Noelle Malkamaki.
„Kruasanai, makarunai, Eifelio bokštas ir daug įvairaus maisto. Didžiuojuosi, kad turėsiu galimybę varžytis toje prašmatnioje aplinkoje“, – džiaugėsi JAV paralimpinės rinktinės narė Nicky Nieves.
Bet visa tai – tik po varžybų. O jų pradžia jau netrukus. Olimpines žaidynės startuoja po trijų dienų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Fantastiškas tinklininkių žygis tęsiasi: trečia pergalė iš eilės ir kelialapis į finalą
Lenkijoje vykstančiame pirmajame Europos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape – EEVZA čempionate – puikų pasirodymą tęsia Lietuvos rinktinė. ...
-
Seserys A. ir A. Butkutės: medalių mes neskaičiuojame3
Iš pasaulio šotokan karatė čempionato su medaliais grįžusios seserys Andrėja ir Austėja Butkutės žino, kad nuo prasto maisto jos tampa lėtesnės, o praleista treniruotė atitolina nuo tikslo. ...
-
2025-ųjų sausį pradės įkaitusiose dykvietėse1
Dakaro raliui ruošiasi rekordinis Lietuvos lenktynininkų desantas: kitąmet Saudo Arabijoje ketina startuoti keturiolika mūsų šalies atstovų, tarp jų yra šių bekelės varžybų debiutantų. ...
-
A. Baronas lieka vadovauti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai
Ketvirtadienį vykusiuose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidento rinkimuose, surengtuose Kaune, antrai kadencijai buvo perrinktas Aistis Baronas. ...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
LTOK prezidentė apie A. Reed suteiktą pilietybę: tai svarbi pergalė už ledo arenos ribų2
Šalies prezidentui Gitanui Nausėdai suteikus Lietuvos pilietybę ledo čiuožėjai Allison Reed, viena pirmųjų į šį sprendimą sureagavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Pasak jos, tai svarbi L...
-
G. Nausėda suteikė pilietybę ledo šokėjai A. Reed15
Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė Lietuvos pilietybę šokėjai ant ledo Allison Reed (Elison Ryd) – šalies vadovas ketvirtadienį pasirašė tą numatantį dekretą. ...
-
E. Čechas Italijoje pagerino Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku rekordą
Italijos Bormio mieste surengtame antrajame ISU Pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpuoju taku taurės etape naują Lietuvos suaugusių rekordą užfiksavo Ernestas Čechas. ...
-
Bokso ringe jėgą įrodė ne visi favoritai
Lietuvos bokso rinktinėje naujame olimpiniame cikle bus ir naujų, ir gerai pažįstamų veidų. Tai parodė Kaune keturias dienas griaudėjęs šalies bokso čempionatas, kuriame netrūko staigmenų ir skambių sugrįžimų. ...
-
Sėkmingas biatlonininkių testas Norvegijoje: Italijos legenda liko už L. Žurauskaitės nugaros1
Savaitgalį Šjušene (Norvegija) vyko biatlono sezono atidarymo „Skiskyting“ varžybos, kuriose Norvegijos elitui iššūkį bandė mesti Italijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos bei Lietuvos biatlonininkės. ...