Amerikietiškų kalnelių Citadele KMT mače uteniškiai palaužė svečius iš Kėdainių

Sunkią pergalę po permainingos kovos Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) pasiekė Utenos „Uniclub Bet-Juventus“ (2-0), kuri savų sirgalių akivaizdoje 87:74 (24:19, 22:20, 17:18, 24:17) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-2).

Legionierių vedami uteniškiai rungtynių pradžioje atitrūko 13:5, nors Dimitrije Nikoličius ir Leslie Nkeweuwemas skirtumą mažino – 11:15. Porą tritaškių iš eilės pažėrė iki tol sezone strigęs Karolis Lukošiūnas (21:13), dar vieną pataikė Žygimantas Skučas, tačiau iki ketvirčio pabaigos Matas Vaitkus su Nedu Montvila pagerino svečių situaciją – 19:24.

Iš toli taip pat pataikę kėdainiečiai toliau artėjo (26:28), tiesa, Dominicas Greenas ir Gediminas Orelikas neleido perimti iniciatyvos – 42:31.

Po didžiosios pertraukos Jono Zako ir Josepho Girardo tolimi metimai rėžė atsilikimą iki minimalaus (45:46), bet „Uniclub Bet-Juventus“ atsakė spurtu 8:0 – 54:45. Uteniškiams pavyko atstatyti dviženklį pranašumą (61:50), bet intriga išliko iki paskutinio kėlinio, kurį geriau pradėjo svečiai, lyginę rezultatą po šešių F.Manjgafičiaus taškų – 63:63.

G.Orelikas su Šarūnu Beniušiu gelbėjo uteniškių kailį (72:65), o svarbius taškus pelnė ir D.Greenas – 78:67. Liko kiek daugiau nei 3 minutės, per kurias uteniškiai pergalės iš rankų nepaleido.

Kėdainių komandai nepadėjo Amitas Ebo.

„Uniclub Bet-Juventus“: Dominicas Greenas 25 (9/11 dvit.), L.J.Thorpe‘as 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Gediminas Orelikas 12 (2/7 trit., 5 rez. perd.), Šarūnas Beniušis 10 (6 atk. kam.), Žygimantas Skučas 7.

„Nevėžis-Optibet“: Josephas Girardas 17, Fahrudinas Manjgafičius 13, Jonas Zakas 9, Nedas Montvila ir Dimitrije Nikoličius (6 atk. kam.) – po 8.