Jaunimo rinktinės siurprizas: išvykoje patiesti islandai

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinė pateikė skambų siurprizą. Tomo Ražanausko auklėtiniai atsidarė taškų sąskaitą Europos vaikinų čempionato atrankos turnyre. Lietuviai ketvirtadienio vakarą paneigė progozes, išvykoje 2:0 patiesdami pajėgią Islandijos komandą.

Per iki tol žaistus šešis Europos čempionato atrankos susitikimus lietuviai taškų nebuvo iškovoję ir žengė paskutinėje šeštojoje vietoje. Islandų sąskaitoje buvo devyni taškai. Jie rikiavosi treti.

Ketvirtadienio dvikovoje lietuviai pagrindus pergalei pasidėjo pirmame kėlinyje – jau 16 minutę tiksliai smūgiavo Faustas Steponavičius, dar po keliolikos minučių tikslų smūgį pridėjo Romualdas Jansonas. Pastarasis Vilniaus "Žalgirio" klubo puolėjas neseniai pasižymėjo hettriku UEFA jaunimo Čempionų lygos mače su varžovais iš Velso.

Po pertraukos mūsiškiams pavyko išlaikyti pergalingą pranašumą ir spalio mėnesio langą pradėti pergalingai.

Dabar lietuvių laukia kelionė į Čekiją ir rungtynės su šios šalies bendraamžiais, kurios vyks spalio 15 dieną. Tai bus paskutinis mūsų rinktinės testas šiame atrankos cikle. Čekai turi sukaupę aštuonis taškus ir žengia ketvirtoje pozicijoje.

Europos vaikinų U21 čempionato atranka

Islandija – Lietuva 0:2 (0:2)

Víkingsvöllur stadionas, Reikjavikas; teisėjas – Dumitri Munteanas (Moldova).

Įvarčiai: 16 min. Faustas Steponavičius, 31 min. Romualdas Jansonas (Lietuva);

Įspėti: 54 min. Valgeiras Valgeirssonas, 72 min. Andri Baldurssonas (Islandija); 60 min. Matijus Remeikis, 67 min. Karolis Žebrauskas, 86 min. Romualdas Jansonas (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Rimvydas Kiriejevas, Matijus Remeikis (79 min. Marius Skirmantas), Nojus Stankevičius, Milanas Rutkovskis, Eduardas Jurjonas, Martynas Šetkus (46 min. Tautvydas Burdzilauskas), Karolis Žebrauskas, Motiejus Burba (90 min. Titas Buzas), Esmilis Kaušinis (70 min. Martynas Džiugas), Romualdas Jansonas, Faustas Steponavičius (79 min. Deividas Dovydaitis).

Atsargoje: Julius Virvilas, Eridanas Bagužas, Simas Civilka, Domas Slendzoka.