Didžiausia Gazos Ruožo ligoninė atsidūrė karo epicentre: dėl mūšių ten įstrigę tūkstančiai žmonių

Tūkstančiai žmonių pirmadienį tebėra įstrigę didžiausioje Gazos ligoninėje, nes evakuacijai trukdo aplink vykstančios įnirtingos Izraelio ir palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ kovos.

Sąlygos šimtams „Dar al Shifa“ pacientų ir tūkstančiams joje ir šalia jos prisiglaudusių žmonių blogėja, šiai ligoninei atsidūrus penkias savaites trunkančio karo epicentre.

Sekmadienį liudininkai ligoninėje naujienų agentūrai AFP sakė, kad įnirtingos kovos truko visą naktį.

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad šioje ligoninėje jau mirė šeši neišnešioti kūdikiai ir devyni kiti pacientai. Naujausios aukos yra vienas per anksti gimęs kūdikis ir du pacientai.

Mirtys yra susijusios su tuo, kad dėl kovų ligoninėje trūksta kuro ir elektros.

Izraelis sako, kad „Hamas“ kovotojai, kurie per karą išprovokavusį spalio 7-osios išpuolį Izraelyje nužudė apie 1,2 tūkst. žmonių, tyčia įkūrė ligoninėje ir tunelių komplekse savo operatyvinį štabą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir kitos Jungtinių Tautų agentūros įspėjo, kad ligoninėje „Dar al Shifa“ be deramo aprūpinimo kuru, vandeniu ir maistu yra iki 3 tūkst. pacientų ir darbuotojų.

„Deja, ši ligoninė nebefunkcionuoja kaip ligoninė“, – sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas).

„Jau trys dienos be elektros, be vandens“, – sakė jis ir pabrėžė, kad padėtis ligoninėje yra baisi ir pavojinga.

Gazos Ruožo šiaurėje nebeveikia nė viena ligoninė, pirmadienį pranešė šios palestiniečių teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.

Koridorius patiems evakuotis

Izraeliui daromas didelis tarptautinis spaudimas iki minimumo sumažinti civilių kančias, tęsiantis didžiulei oro ir sausumos operacijai, „Hamas“ teigimu, Gazos Ruože jau pražudžiusiai daugiau kaip 11 tūkst. žmonių.

Užsienio pareigūnai, tarp jų Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) ragina Izraelį elgtis kuo santūriau ir smerkia „Hamas“ dėl to, kad ji ligoninėmis bei civiliais naudojasi kaip gyvaisiais skydais.

Izraelio kariuomenė paskelbė, kad pirmadienį bus atvertas koridorius žmonėms patiems evakuotis iš „Dar al Shifa“ į pietus, tačiau pripažino, kad tame rajone vis dar vyksta intensyvūs mūšiai.

Kovų zona šiuo metu apima „Dar al Shifa“ rajoną, bet ne pačią ligoninę, AFP sakė Izraelio gynybos pajėgų atstovas.

Izraelio nurodymu, dešimtys tūkstančių Gazos Ruožo gyventojų jau pasitraukė iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies. Tačiau neaišku, ar bus kokios nors pagalbos ligoniams ir sužeistiesiems iš „Dar al Shifa“ išvežti.

Izraelio kariuomenė taip pat sakė, kad sausumos pajėgų kariai į minimą ligoninę skubiems medicininiams poreikiams pristatė 300 l degalų. Kariuomenės paskelbtame naktį darytame vaizdo įraše matyti, kaip kariai neša ir prie pastato palieka keliolika kanistrų.

AFP negalėjo patikrinti įrašo autentiškumo ir Izraelio pareiškimo, kad „Hamas“ uždraudė ligoninei paimti degalus.

Nuo spalio 7-osios į Gazos Ruožą buvo įleisti tik keli sunkvežimiai su degalais. Izraelis mano, kad atgabenamais degalais naudotųsi „Hamas“ kovotojai.

B. Netanyahu yra atsakingas už vėlavimą ir kliūtis, trukdančias pasiekti preliminarų susitarimą dėl kelių belaisvių paleidimo.

„Dar al Shifa“ direktorius Mohammadas Abu Salmiya (Mohamadas Abu Salmija) žurnalistams sakė, kad Izraelio pareiškimai yra melas.

Pasak jo, 300 l degalų, apie kuriuos skelbė kariuomenė, bet kuriuo atveju užtektų elektros generatoriams „ne daugiau kaip ketvirčiui valandos“.

Mažėjančios atsargos

Praėjusią savaitę naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kad ligoninėje prie koridoriaus sienų ant neštuvų gulėjo daug ligonių ir sužeistųjų.

Greitosios pagalbos skyriaus kieme buvo pilna žmonių, aplinkui kaupėsi atliekų krūvos.

Kai kurie iš tūkstančių dėl kovų perkeltų žmonių ligoninės teritorijoje įsirengė stovyklas, kuriose gamina maistą, naudodamiesi keliais turimais virtuvės rakandais.

Kitoje Gazos Ruožo ligoninėje „al Quds“ padėtis, kaip pranešama, taip pat sudėtinga. Palestiniečių Raudonojo Pusmėnulio draugija perspėjo, kad ji nebedirba, trūkstant degalų elektros generatoriams.

Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos agentūros duomenimis, dvidešimt iš 36 Gazos ligoninių nebeveikia.

JT agentūros palestiniečių pabėgėliams remti (UNRWA) duomenimis, nuo spalio 7-osios beveik 1,6 mln. žmonių, t. y. maždaug du trečdaliai Gazos Ruožo gyventojų, buvo perkelti šalies viduje.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) atmetė raginimus nutraukti ugnį, sakydamas, kad „Hamas“ pirmiausia turi paleisti maždaug 240 spalio 7 dieną pagrobtų įkaitų.

Izraeliečiai vis dar sukrėsti didžiausio šalies istorijoje išpuolio ir susirūpinę, nes dingusiųjų be žinios likimas taip ir lieka neaiškus.

Neseniai Izraelio demokratijos instituto atlikta apklausa parodė, kad daugelis izraeliečių pritaria deryboms su „Hamas“ dėl įkaitų išlaisvinimo, tačiau mano, kad kovos neturėtų būti nutrauktos.

B. Netanyahu JAV žiniasklaidai sakė, kad gali būti sudarytas susitarimas dėl įkaitų išlaisvinimo, tačiau nepateikė jokių detalių.

„Manau, kad kuo mažiau apie tai kalbėsiu, tuo labiau padidinsiu tikimybę, kad tai įvyks“, – televizijai NBC sakė jis.

Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis) JAV televizijai MSNBC sakė, kad vyksta aktyvios derybos dėl galimo susitarimo, tačiau nepateikė jokių detalių, o vienas palestiniečių pareigūnas Gazos Ruože apkaltino Izraelį procesų vilkinimu.

„B. Netanyahu yra atsakingas už vėlavimą ir kliūtis, trukdančias pasiekti preliminarų susitarimą dėl kelių belaisvių paleidimo“, – AFP sakė pareigūnas, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ei žydai....

ei žydai.... portretas
stop Palestiieciu zudymams !!!!!

Aha

Aha portretas
4600 vaikų jau nužudė.

teroristai nedaro išvadų

teroristai nedaro išvadų portretas
todėl greitu laiku jų neliks nei vieno
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių