Latvijos ministras: raketų dislokavimas Kaliningrade paveiks NATO gynybos planavimą

Rusijos veiksmai Lenkijos ir Baltijos šalių pasienyje dislokuojant raketas "Iskander" paveiks ir nacionalinį Latvijos gynybos planavimą, ir NATO planus, BNS pirmadienį sakė Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas.

Pasak jo, tokie veiksmai tam tikra prasme pakeitė jėgų pusiausvyrą regione.

"Aišku, tai neramina, nes tai vienas iš trijų argumentų, tam tikra prasme keičiančių jėgų pusiausvyrą mūsų regione. Tai nekeičia jėgų pusiausvyros tarp NATO ir Rusijos, tačiau keičia jėgų pusiausvyrą regione. Tai daugiau kelią grėsmę Baltijos šalių miestams ir bet kuriam infrastruktūros objektui Baltijos regione. Tai, žinoma, privers mus galvoti, kaip mes hipotetinėje krizinėje situacijoje galime efektyviau ginti visą savo regioną, todėl, kad aišku, jog tai pakankamai pavojinga ginkluotė", - sakė A.Pabrikas.

Anot Latvijos ministro, paskutiniaisiais metais Rusijos galimybės ir jos veikimas regione išaugo, tuo metu NATO galimybės ir veikimas padidėjo ne taip smarkiai.

"Tai mums ne naujiena, tačiau tai kažkokiu būdu paveiks mūsų nacionalinį gynybos planavimą ir taip pat NATO planus. Jei neklystu, pratybose "Zapad-2013" taip pat buvo mokomasi naudoti raketas "Iskander"", - teigė A.Pabrikas.

Vokiečių laikraštis "Bild", remdamasis šaltiniais saugumo tarnyboje, pranešė, kad Rusija Karaliaučiaus srityje prie sienos su Lietuva dislokavo artimojo nuotolio raketas "Iskander-M".
Iš palydovo darytos nuotraukos rodo, kad per pastaruosius 12 mėnesių Rusija Karaliaučiuje, prie vakarinės sienos netoli Lietuvos, dislokavo "dviženklį skaičių" "Iskander" tipo mobilių raketinių kompleksų, rašo laikraštis.

"Iskander" gali būti aprūpintos įprastinėmis ir branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, jų skriejimo nuotolis yra 500 km, rašoma publikacijoje.

Karaliaučiuje jau yra dislokuotos raketų sistemos S-400. Maskva teigė, kad jeigu NATO nekreips dėmesio į jos susirūpinimą dėl raketinio skydo elementų Rytų Europoje, ji ties siena su Lenkija ir Lietuva dislokuos "Iskander" tipo raketas.

Lietuva, Lenkija ir NATO ne kartą kritikavo Rusijos planus. Pasak Aljanso, raketinis skydas nėra nukreiptas prieš Rusiją ir yra kuriamas gynybos tikslais, turint omenyje tokias priešiškas valstybes kaip Iranas.

Rusijos žiniasklaida anksčiau buvo pranešusi, kad balistines raketas "Iskander" rengtasi dislokuoti Karaliaučiuje netoli ES šalių sienų dar 2012 metais.

Buvo pranešama, kad aukšti Rusijos karinių jūrų pajėgų vadai 2012 metų pradžioje patvirtino planus tų pačių metų pabaigoje suformuoti dalinį, kuris aptarnaus šiuos raketų kompleksus anklave, įsiterpusiame tarp ES narių Lenkijos ir Lietuvos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

www

www portretas
isviso karaliauciu privalo grazinti Lietuvai ka? neuztenka sibiro musu tevus veze o patys kratosi to krasto tai alkoholiku bendruomene....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių