- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Tailando parlamentas trečiadienį priėmė tos pačios lyties asmenų santuokų įstatymą ir sudarė sąlygas karalystei tapti pirmąja Pietryčių Azijos šalimi, pripažinusia santuokų lygybę.
Įstatymo projektas žemuosiuose rūmuose priimtas 399 balsais prieš 10, tačiau, prieš jį pasirašant karaliui, jį dar turi patvirtinti Senatas.
Galiausiai įstatymas turi būti paskelbtas oficialiajame leidinyje.
Vienas parlamentaras į posėdžių salę atsinešė didžiulę vaivorykštės spalvų vėliavą.
„Šiandien visuomenė mums įrodė, kad jai rūpi LGBT teisės“, – naujienų agentūrai AFP sakė pažangiosios partijos „Move Forward“, kuri pasisako už LGBTIQ teises, narys Tunyawajas Kamolwongwatas (Tuniavadžas Kamolvongvatas).
„Dabar mes pagaliau turėsime tokias pat teises kaip ir kiti“, – nurodė jis.
Azijoje tos pačios lyties asmenų santuokas pripažįsta tik Taivanas ir Nepalas, o Indijos aukščiausios instancijos teismas spalio mėnesį nukreipė sprendimo priėmimą parlamentui.
Ir nors karalystė yra draugiška LGBTIQ bendruomenei, Tailando aktyvistai dešimtmečius kovojo su konservatyviomis nuostatomis.
Pasiūlymu santuokos įstatyme nuorodos į „vyrus“ ir „moteris“, „vyrus“ ir „žmonas“ keičiamos į lyčiai neutralius terminus.
Tai taip pat reiškia, kad įsigaliojus įstatymui LGBTIQ poros karalystėje galės naudotis paveldėjimo ir įvaikinimo teisėmis.
„Didžiulis žingsnis“
„Tai didžiulis žingsnis mūsų šaliai – tai pirmasis atvejis Pietryčių Azijoje“, – AFP sakė aktyvistų grupės „Fortify Rights“ atstovė Mookdapa Yangyuenpradorn (Mukdapa Jangjuenpradorn).
Ji išreiškė viltį, kad vėlesni įstatymo projekto svarstymo etapai vyks sklandžiai, kad jos šalis „LGBT teisių srityje pasieks tarptautinį lygį“.
Balsavimas buvo surengtas po to, kai pernai ministro pirmininko Srettha Thavisino (Sretos Tavisino) kabinetas priėmė sprendimą, kuriuo buvo leista parlamentui svarstyti projektą.
Premjeras aktyviai palaiko LGBTIQ bendruomenę, pavertė šį santuokų klausimą vienu iš svarbiausių ir pernai žurnalistams teigė, kad pakeitimas sustiprins šeimos struktūras.
Nors Tailandas, kuriame gyventojų daugumą sudaro budistai, garsėja kaip tolerantiška valstybė, didžioji visuomenės dalis tebėra konservatyvi, o LGBTIQ bendruomenė, nors ir labai matoma, vis dar susiduria su kliūtimis ir diskriminacija.
Aktyvistai daugiau nei dešimtmetį siekė tos pačios lyties asmenų santuokų, tačiau karalystėje, kurioje politiką nuolat keičia perversmai ir masiniai gatvių protestai, ši veikla toli nenuėjo.
2022 metais Tailando įstatymų leidėjai iš pradžių pritarė dviem įstatymų projektams, pagal kuriuos būtų leidžiama sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas, ir dar dviem, pagal kuriuos būtų leidžiama sudaryti civilines partnerystes.
Tačiau šių teisės aktų buvo atsisakyta, kai buvo paleistas parlamentas siekiant sudaryti sąlygas pernai įvykusiems visuotiniams rinkimams.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
D. Trumpo komanda pranešė apie grasinimus susprogdinti kelis jo ministrų kabineto narius
Keli naujosios Donaldo Trumpo administracijos nariai sulaukė grasinimų, įskaitant perspėjimus apie bombas, trečiadienį sakė išrinktojo prezidento atstovė. ...
-
Rumunijos prezidentas šaukia Aukščiausiąją nacionalinės gynybos tarybą
Rumunijos prezidentas Klausas Iohannis šaukia Aukščiausiosios nacionalinės gynybos tarybos (CSAT) posėdį, kuriame numatoma analizuoti galimą kišimąsi į rinkimų procesą. ...
-
Ko tikėtis iš gruodžio 1 dieną darbą pradedančios naujos sudėties EK?1
Strasbūre trečiadienį Europos Parlamentui (EP) patvirtinus Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) vadovaujamą naująją Europos Komisiją (EK), ši savo darbą oficialiai pradės gruodžio 1 dieną. ...
-
Izraelis ketina apskųsti TBT sprendimą dėl B. Netanyahu ir Y. Gallanto arešto orderių
Izraelis trečiadienį informavo Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT), kad ketina apskųsti jo išduotus premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu) ir buvusio gynybos ministro Yoavo Gallanto (Joavo Galanto) arešto orderius. ...
-
Kremlius palankiai vertina Izraelio ir „Hezbollah“ susitarimą dėl paliaubų Libane1
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad palankiai vertina Izraelio ir Irano remiamos grupuotės „Hezbollah“ susitarimą dėl ugnies nutraukimo Libane. ...
-
D. Trumpas paskyrė atsargos generolą K. Kelloggą specialiuoju pasiuntiniu dėl Ukrainos
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį paskelbė, kad į atsargą išėjusį generolą leitenantą Keithą Kelloggą (Kitą Kelogą) skiria specialiuoju Vašingtono pasiuntiniu derybose dėl karo Ukrain...
-
Nacionalinio saugumo patarėjas: J. Bidenas nedelsiant sieks paliaubų Gazoje1
JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) nacionalinio saugumo patarėjas pareiškė, jog trečiadienį jis iš naujo sieks paliaubų Gazos Ruože bei derybų dėl įkaitų paleidimo, Izraeliui bei teroristinei grupuotei „Hezbollah“ pasi...
-
D. Tuskas: Lenkija nori įsteigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti1
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pareiškė, kad Varšuva nori įsteigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti. ...
-
Baltijos ir Šiaurės šalys bei Lenkija sako esančios pasirengusios plėsti sankcijas Rusijai8
Švedijoje trečiadienį vykstančiame aukščiausiojo lygio susitikime Baltijos ir Šiaurės šalys bei Lenkija paskelbė, kad yra pasirengusios išplėsti sankcijas Rusijai. ...
-
Vokietija nurodė dviem Rusijos žurnalistams palikti šalį, Maskva atsakė tuo pačiu2
Maskva trečiadienį pareiškė, kad Vokietija liepė dviem Rusijos valstybinio transliuotojo „Pirmasis kanalas“ žurnalistams, rengusiems reportažus iš Berlyno, išvykti iš šalies. ...