Rusijoje patvirtinta amnestija, kuri bus taikoma ir „Pussy Riot“ bei „Greenpeace“

Rusijos žemieji parlamento rūmai trečiadienį vienbalsiai patvirtino Kremliaus pateiktą įstatymo projektą dėl amnestijos, pagal kurią į laisvę pirma laiko turi išeiti kalinamos pankgrupės „Pussy Riot“ narės ir pagal kurią turi būti nutrauktas 30 „Greenpeace“ aktyvistų baudžiamasis persekiojimas.

Valstybės Dūma 446 balsais patvirtino amnestiją, prieš kurią nebalsavo niekas.

Amnestija skelbiama Rusijos dabartinės konstitucijos ratifikavimo 20-ųjų metinių proga.

Pagal ją iš kalėjimo taip pat turėtų išeiti keli prieš Vladimirą Putiną protestavę asmenys, atsidūrę už grotų po mitingo 2012 metų gegužę. 

Tačiau pagal pasiūlytą projektą malonės nesulauks buvęs naftos magnatas Michailas Chodorkovskis ir daugelis opozicijos demonstrantų, kaltinamų smurtu prieš policiją per protestus prezidento Vladimiro Putino inauguracijos išvakarėse praėjusiais metais.

Amnestija nebus taikoma žmonėms, „įvykdžiusiems visuomenei itin pavojingus nusikaltimus, nusikaltimus, kurių metu buvo smurtaujama ar grasinama smurtu", ir tiems, kurie įvykdė nusikaltimus ar paprastus pažeidimus atlikdami savo bausmę, rodo amnestijos projekto tekstas.

Amnestijai neturi pritarti aukštieji parlamento rūmai ir ji įsigalios kitą dieną po patvirtinimo Valstybės Dūmoje.

Amnestijos projektą griežtai kritikavo teisių aktyvistai, kurie laiko jį didžia dalimi kosmetine, nepakankamai apimančia priemone.

Kalinamos „Pussy Riot“ narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina, kurios atlieka dvejų metų kalėjimo bausmes už chuliganizmą – protestą prieš V.Putiną Maskvos katedroje, galėtų būti paleistos jau iki šios savaitės pabaigos, anksčiau sakė N.Tolokonikovos vyras.

„Kalėjimo pareigūnai sako, kad paleis jas iškart – ketvirtadienį“, - savo tinklaraštyje „Twitter“ parašė Piotras Verzilovas.

Šios dvi jaunos, vaikų turinčios moterys, kurios kali nuo 2012 metų kovo, į laisvę turėjo išeiti kitų metų kovą.

„Greenpeace“ aktyvistai, užsieniečiai ir rusai, teismo laukė už chuliganizmą po rugsėjo protesto atviroje jūroje prieš naftos gavybą Arktyje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių