Rusija kuria naujas zenitinių raketų sistemas ir į kosmosą galintį pakilti lėktuvą

Rusija kuria naujos kartos zenitinių raketų sistemas „Vitiaz“ ir S-500, taip pat lėktuvą, galintį pakilti į kosmosą.

Tai šeštadienį nurodė Rusijos oro pajėgų vadas generolas pulkininkas Aleksandras Zelinas.

„Iš tikrųjų kuriama nauja sistema ir nauji ginklai. Ši sistema pavadinta „Vitiaz“, - A.Zelinas sakė radijui „Echo Moskvy“.

Palyginus su šiuo metu naudojamais zenitinių raketų kompleksais S-300, „Vitiaz“ raketos neš didesnius kovinius užtaisus ir bus paruošiamos paleisti per trumpesnį laiką, pridūrė kariškis.

Generolas nurodė, kad zenitinių raketų sistemas S-400 naudos priešlėktuvinės gynybos pajėgos, saugančios Rusijos centrinį pramonės regioną ir Maskvą.

Rusija taip pat kuria raketų sistemą S-500, kuri bus naudojama ne vien priešlėktuvinėje, bet ir priešraketinėje gynyboje.

„Šie ginklai į karinių oro pajėgų arsenalą bus įtraukti iki 2020 metų“, - sakė A.Zelinas.

Paklaustas, ar Rusija taip pat konstruoja lėktuvus, galinčius pakilti kosmose, kariškis atsakė: „Savaime suprantama“.

Pramonė nepajėgi gaminti bepiločius lėktuvus

Rusijos pramonė kol kas nepajėgi aprūpinti šalies ginkluotųjų pajėgų moderniais bepiločiais orlaiviais, šeštadienį taip pat pripažino Rusijos oro pajėgų vadas generolas pulkininkas Aleksandras Zelinas.

„Mielai pirktume šalyje pagamintus aparatus - deja, jie neatitinka šio tipo ginkluotei taikomų aukštų reikalavimų“, - A.Zelinas sakė radijui „Echo Moskvy“, komentuodamas Rusijos sprendimą įsigyti bepiločių lėktuvų iš Izraelio.

Kariškis pridūrė, kad Rusija galėtų įkurti bendro kapitalo įmonę, kuri surinkinėtų užsienyje sukonstruotus bepiločius orlaivius.

„Galbūt vertėtų įkurti bendro kapitalo įmonę, kaip daroma kitose šalyse, tokiose kaip Indija arba Kinija“, - sakė A.Zelinas.

Generolas taip pat priminė, kad Rusija planuoja įsigyti iš Prancūzijos „Mistral“ klasės jūros desanto laivų, kurie galėtų nešti Rusijos gamybos atakos sraigtasparnius Ka-52.

„Manau, kad mūsų sraigtasparniai yra patys pažangiausi ir ne prastesni už užsienietiškus“, - pabrėžė jis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių