Protestuojantys Prancūzijos ūkininkai apsupo Paryžių traktorių barikadomis

  • Teksto dydis:

Protestuojantys ūkininkai pirmadienį apsupo Paryžių traktorių barikadomis, lėtino eismą ir naudodami savo sunkiasvores transporto priemones blokavo greitkelius, vedančius į Prancūzijos sostinę, siekdami daryti spaudimą vyriausybei dėl jų pramonės, kurią sukrėtė karo Ukrainoje padariniai, ateities.

Situacija Paryžiuje, kuriame po šešių mėnesių vyks vasaros olimpinės žaidynės, ir kitose Prancūzijos vietose vykstantys protestai, keliantys eismo trikdžius, žada dar vieną sunkią savaitę naujam ministrui pirmininkui Gabrieliui Attaliui (Gabrieliui Ataliui), kuris užima savo pareigas tik mažiau nei mėnesį.

Protestuotojai teigė, kad praėjusią savaitę G. Attalio bandymai imtis žemės ūkiui palankių priemonių neatitiko jų reikalavimų, kad maisto gamyba būtų pelningesnė, lengvesnė ir teisingesnė.

Ūkininkai į tai atsakė pasitelkdami šimtus traktorių, priekabų ir net dundančių kombainų, kad užblokuotų ir sulėtintų eismą, kad sukeltų, jų teigimu, „apgultį“, siekdami išsireikalauti daugiau nuolaidų. Kai kurie protestuotojai atvyko su maisto, vandens atsargomis ir palapinėmis, kad galėtų likti barikadose, jei vyriausybė nenusileis.

Protestuotojai yra nepatenkinti ekonominių ir socialinių galimybių skirtumais tarp miesto bei kaimo Prancūzijoje ir sakė, kad jaučiasi ignoruojami vyriausybės ministrų, kuriuos kaltino retai vykstančiais į ūkius, kur galėtų išsipurvinti savo batus.

Vyriausybė paskelbė apie 15 tūkst. policijos pareigūnų dislokavimą, daugiausia Paryžiaus regione, kad užkirstų kelią bet kokioms protestuotojų pastangoms patekti į sostinę. Pareigūnai ir šarvuoti automobiliai taip pat buvo dislokuoti Paryžiaus šviežio maisto tiekimo centre – Renžiso turguje.

Netoli Paryžiaus esančiame Disneilendo pramogų parke Žosinji komunoje protestuotojai užblokavo visas šešias A4 greitkelio eismo juostas ir pastatė savo traktorius taip, kad jie, žvelgiant iš oro, priminė kviečių varpas. Ant kai kurių transporto priemonių buvo plakatai su užrašais „Be ūkininkų nebus maisto“ ir „Mūsų pabaiga reikštų badą jums“.

Į pietus nuo sostinės protestuotojai krautuvais krovė šieno ryšulius, kad užblokuotų A6 greitkelį, rodė transliuotojo BFM-TV vaizdai.

„Mūsų tikslas – ne erzinti prancūzus ar apsunkinti jų gyvenimą, bet daryti spaudimą vyriausybei“, – RTL radijui sakė įtakingos žemės ūkio profsąjungos FNSEA pirmininkas Arnaud Rousseau (Arno Ruso).

Įvykiai Prancūzijoje yra dar viena pasaulinės maisto krizės, kurią dar labiau paaštrino beveik dvejus metus trunkantis Rusijos karas Ukrainoje, kuri yra svarbi maisto gamintoja, apraiška.

Prancūzijos ūkininkai tvirtina, kad jų pajamas sumažino didesnės trąšų, energijos ir kitų pasėlių auginimui ir gyvulių šėrimui reikalingų priemonių kainos.

Protestuotojai taip pat teigia, kad Prancūzijos žemės ūkio sektorius, kuriam skiriamos didžiulės subsidijos, yra per daug reguliuojamas ir jam kenkia maisto produktų importas iš šalių, kuriose žemės ūkio produktų gamintojai patiria mažesnes sąnaudas ir mažiau suvaržymų.

A. Rousseau kaip pavyzdį pasitelkė ukrainiečių cukraus gamintojus, sakydamas, kad jų sparčiai augantis eksportas į Europą nuo 2022 metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, yra nepakeliamas europiečiams.

Pirmadienį taksi vairuotojai prisijungė prie protestų, o kitose šalies vietose pareigūnai pranešė apie sutrikimus ir rekomendavo eismo dalyviams, jei įmanoma, persėsti į viešąjį transportą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Viskas gerai

Viskas gerai portretas
Prancuzai protestuot puikiai moka. Ukraina griauna EU ekonomika.

Didybes manija

Didybes manija portretas
Mažesni trakt nei Lietuvos

Pakrante

Pakrante portretas
Visus traktoristus į Prancūzijos kariuomenę,tėvyne pavojuje !
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių