Pietų Korėjos prezidentė apkaltos posėdyje nedalyvavo

  • Teksto dydis:

Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas antradienį surengė pirmąjį prezidentės Park Geun-hye (Pak Gjunhė) apkaltos bylos posėdį, tačiau valstybės vadovė jame nedalyvavo.

Posėdis buvo surengtas po praėjusį mėnesį įvykusių trijų parengiamųjų posėdžių ir truko tik devynias minutes.

Teismas praėjusią savaitę nusprendė, kad Park Geun-hye nereikia atvykti į posėdį apklausai.

„Padarysime viską, kad byla būtų išnagrinėta sąžiningai ir nuodugniai“, – sakė Park Han-chulas (Pak Hančulas), pirmininkaujantis devynių teisėjų kolegijai, nagrinėjančiai prezidentės apkaltos bylą.

Nepriklausomai nuo to, ar Park Geun-hye atvyks į ketvirtadienį paskirtą posėdį, bylos nagrinėjimas bus tęsiamas.

Prezidentės advokatai sako, kad ji tikriausiai nedalyvaus teismo posėdžiuose.

Gruodžio 9 d. Pietų Korėjos parlamentas nubalsavo už Park Geun-hye apkaltą dėl korupcijos skandalo, išprovokavusio šalyje masinius protestus. Kiekvieną savaitę rengiami protestai prieš prezidentę sutraukia šimtus tūkst. žmonių.

Park Geun-hye įgaliojimai buvo sustabdyti, o šaliai laikinai vadovauja premjeras Hwang Kyo-ahnas (Vang Kjoanas).

Grobstė lėšas

Prezidentė kaltinama tuo, kad susimokė su savo drauge Choi Soon-sil (Čoi Sunsil) ir darė spaudimą didelėms kompanijoms, kad šios skirtų dešimtis milijonų dolerių keliems fondams, kuriuos kontroliavo Choi Soon-sil.

Choi Soon-sil šiuo metu teisiama dėl turto prievartavimo ir piktnaudžiavimo įgaliojimais. Šie kaltinimai daugiausia susiję su didelių kompanijų skirta finansine parama dviem labdaros fondams, kurių lėšas, kaip įtariam, grobstė prezidentės patikėtinė.

Konstitucinis Teismas per šešis mėnesius turi nuspręsti, ar patvirtinti prezidentės apkaltą. Jei tai bus padaryta, šalyje per du mėnesius turės būti surengti prezidento rinkimai.

Suklydo ir atsiprašo

Park Geun-hye emocingose kalbose per televiziją nekart atmetė įtarimus dėl korupcijos, tvirtindama, kad tik suklydo ir už tai atsiprašo.

Prezidentė taip pat įtariama nurodžiusi savo padėjėjams perduoti Choi Soon-sil konfidencialius valstybės dokumentus, nors ši moteris neužėmė jokio oficialaus posto ir neturėjo leidimo susipažinti su slapta informacija, be to, leidusi jai kištis į valstybės reikalus, įskaitant aukščiausio rango pareigūnų skyrimą.

Be įtarimų korupcija, Park Geun-hye konservatyvi vyriausybė kaltinama tuo, kad įtraukia į „juodąjį sąrašą“ visus menininkus, kritikuojančius jos politiką.

Prezidentė taip pat buvo kaltinama tuo, kad netinkamai reagavo į 2014 metais įvykusią kelto „Sewol“ katastrofą, nusinešusią daugiau nei 300 žmonių, daugiausiai moksleivių, gyvybių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių