Muskui iškeltas ieškinys dėl neteisėtos prieigos prie mokesčių mokėtojų duomenų

  • Teksto dydis:

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos patarėjui ir technologijų magnatui Elonui Muskui pirmadienį buvo iškeltas ieškinys dėl neteisėtos prieigos prie milijonų mokesčių mokėtojų privačių duomenų.

Šis sprendimas priimtas po to, kai E. Muskas ir jo vadovaujamo Vyriausybės efektyvumo departamento (DOGE) nariai praėjusią savaitę gavo prieigą prie JAV iždo mokėjimo sistemų. 

Šiuo ieškiniu federalinis teisėjas raginamas paskelbti, kad technologijų magnatas ar kiti DOGE darbuotojai negali naudotis privačiais mokesčių mokėtojų duomenimis.

Taip pat prašoma, kad Iždo departamentas daugiau nesuteiktų tokios prieigos E. Muskui ir DOGE.

„Žmonės, kurie gali dalytis informacija su federaline vyriausybe, neturėtų būti verčiami dalytis informacija su Elonu Musku ar jo DOGE, – teigiama ieškinyje, kurį pateikė profsąjungos ir viena piliečių teisių gynimo grupė. – O pagal federalinius įstatymus jie to daryti negali.“

Pirmadienį E. Muskas socialiniame tinkle „X“ nurodė, kad „vienintelis būdas sustabdyti sukčiavimą ir mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą – sekti mokėjimų srautus ir sustabdyti įtartinas operacijas, kad jos būtų peržiūrėtos“.

„Natūralu, kad dėl to labai nusiminė tie, kurie padėjo, kurstė ir gaudavo sukčiavimo išmokas. Labai blogai“, – pridūrė „X“ savininkas.

Iždo departamento mokėjimų sistema valdo JAV vyriausybės pinigų srautus, įskaitant socialinę apsaugą, sveikatos draudimo programą „Medicare“, federalinių darbuotojų atlyginimus ir kitus svarbius Jungtinių Valstijų mokėjimus.

Ieškinyje teigiama, kad JAV prezidento pasirinktas iždo sekretorius Scottas Bessentas suteikė E. Muskui prieigą prie jautrios mokesčių mokėtojų informacijos.

Tai tapo įmanoma, kai penktadienį vienas karjeros pareigūnas buvo išleistas administracinių atostogų po to, kai atsisakė perduoti prieigą, teigiama ieškinyje.

Vėliau pareigūnas pasitraukė iš departamento, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis ir patvirtino ieškinys.

Profesinės sąjungos ir pilietinių teisių grupės baiminasi, kad šis žingsnis reiškia, jog visų visuomenės sluoksnių atstovai šiuo metu neturi jokių garantijų, kad jų jautri informacija bus apsaugota federaliniais įstatymais.

Demokratų senatorė Elizabeth Warren tokį sprendimą pavadino „nepaprastai pavojingu“ ir keliančiu sisteminę grėsmę ekonomikai.

„Esu sunerimusi, kad per vieną pirmųjų savo, kaip sekretoriaus, veiksmų jūs, atrodo, perdavėte itin jautrią sistemą, atsakingą už milijonų amerikiečių privačius duomenis, ir pagrindinę vyriausybės funkciją nerinktam milijardieriui ir nežinomam skaičiui jo nekvalifikuotų parankinių“, – S. Bessentui adresuotame laiške nurodė ji.

Žurnalo „Wired“ duomenimis, E. Muskas taip pat paskyrė jaunus ir nepatyrusius DOGE darbuotojus į svarbiausius postus JAV vyriausybėje, jo komandai suteikiant precedento neturinčią prieigą prie mokėjimo sistemų.

Šią informaciją paprastai gali gauti tik valstybės tarnyboje dirbantys asmenys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių