M.Jacksonas mirė nuo mirtinos propofolio dozės

Popmuzikos žvaigždė Michaelas Jacksonas mirė nuo mirtinos stipraus anestetiko propofolio dozės, gautos drauge su kitais vaistais, ir pareigūnai įtars jo gydytoją nužudymu per neatsargumą, rodo pirmadienį paskelbti teismo dokumentai.

Negalėjo miegoti be stiprių vaistų

„Thriller" atlikėjas mirė birželio 25 dieną sustojus širdžiai, būdamas 50 metų. Po jo mirties valstijos ir federaliniai pareigūnai labiausiai domėjosi M.Jacksono asmeniniu gydytoju Conradu Murray, kuris tą dieną, kai dainininkas mirė, buvo prie jo lovos.

Išvados, išdėstytos C.Murray namų ir darboviečių kratos orderyje, rodytų, kad nemigos kankinamas dainininkas negalėdavo miegoti be stiprių vaistų. M.Jacksonas stengdavosi gauti propofolio, kuris paprastai naudojamas pacientams prieš operacijas užmigdyti, ir vadindavo jį savo „pienu".

„Los Andželo ... koroneris dr. Lakshmananas Sathyavagiswaranas pabrėžė, kad peržiūrėjo preliminarius toksikologinių testų rezultatus ir kad jo preliminariu vertinimu, Jacksono mirties priežastis buvo mirtinas propofolio (diprivano) lygis", - sakoma Kalifornijoje išduotame C.Murray darboviečių kratos orderyje.

Įtarimai dėl nužudymo per neatsargumą

Šį dokumentą paskelbė Hariso apygardos pareigūnai Hjustone, kur C.Murray turi vieną savo kabinetą. JAV agentai kratą jame atliko liepos 22 dieną.

Rašytiniame patvirtinime, kuriuo siekiama orderio, Hjustono policijos pareigūnas E.G.Chance'as sakė, kad JAV agentai surinko „įrodymus dėl ... nužudymo per neatsargumą, kurie turi tendenciją rodyti, kad Conradas Murray įvykdė minėtą kriminalinį nusikaltimą".

C.Murray advokatas Edas Chernoffas (Edas Černofas) kol kas nieko nekomentavo.
Vienas M.Jacksono šeimos atstovas pareiškime nurodo, kad šeima „visiškai pasitiki šiuo teisiniu procesu ir gerai vertina dedamas Los Andželo apygardos koronerio, Los Andželo apygardos prokuroro ir Los Andželo policijos departamento pastangas".

Davė įvairių vaistų

C.Murray, kuris birželio 25-ąją buvo su M.Jacksonu ir davė jam vaistų, kad jis galėtų užmigti, skyrė dainininkui įvairių vaistų, tarp jų - 25 miligramus propofolio į veną 10 val. 40 min. vietos laiku, sakoma valstijos išduotame kratos orderyje.

M.Jacksonas „gerai žinojo", kas yra propofolis ir vadindavo jį savo „pienu", nes iš išvaizdos jis panašus į pieną, sakoma orderyje. C.Murray, kuris dainininką gydė maždaug šešias savaites iki jo mirties, nerimavo, kad M.Jacksonas gali būti priklausomas nuo propofolio. C.Murray bandė atpratinti jį nuo šio vaisto skirdamas jam mažesnes dozes, sakoma dokumente.

Pietų Kalifornijos universiteto asistentas Jasonas Hymesas, kuris su šia byla nėra susijęs, sakė, kad šis vaistas yra tikras anestetikas. „Skiri jį žmonėms, o tada juos operuoji ... Ši koncepcija skirti žmonėms anestetiką dėl miego sutrikimų man atrodo ... keista ir stulbinamai nederama".

Ankstų birželio 25-osios rytą C.Murray taip pat davė M.Jacksonui nerimą slopinančių vaistų „Valium" ir „Ativan", taip pat - raminamųjų vaistų „Versed".

M.Jacksonas užmigo, kai C.Murray suleido jam propofolio. Gydytojas maždaug 10 minučių pabuvo prie jo lovos, o tada „nuėjo į tualetą nusišlapinti", nurodoma kratos orderyje.

C.Murray M.Jacksono kambaryje nebuvo maždaug 2 minutes, o kai jis grįžo, M.Jacksonas nebekvėpavo, sakoma kratos orderyje.


Šiame straipsnyje: jacksonaspropofolisdozė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių