- Raimondas Čiuplys, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Didžiosios Britanijos princo Harry (Hario) žmona Meghan Markle (Megan Markl) trečiadienį paragino Jungtines Valstijas užtikrinti mokamas šeimos nario priežiūros atostogas, atvirame laiške Kongreso lyderiams pripažinusi, kad gimus dukrai sunkiai tvarkėsi.
„Nesu išrinktas pareigūnas, nesu politikė. Aš, kaip daugelis, esu aktyvi pilietė ir mama“, – rašė N. Markle atvirame laiške Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) ir Senato daugumos lyderiui Chuckui Schumerui (Čakui Šumerui).
Buvusi JAV televizijos serialo „Kostiumuotieji“ (Suits) žvaigždė, kuri ištekėjusi už britų princo tapo Sasekso kunigaikštiene, su Harry augina du vaikus – dvejų metų Archie (Arčį) ir 20 savaičių amžiaus Lilibet.
„Mus, kaip visus tėvus, užliejo džiaugsmas. Mes, kaip daugelis tėvų, sunkiai tvarkėmės“, – rašė 40-metė M. Markle apie dukters gimimą birželį.
„Mums, kaip nedaugeliui tėvui, neteko susidurti su žiauria tikrove, kai tenka rinktis, ar praleisti tuos kelis pirmus nepaprastai svarbius mėnesius su savo kūdikiu, ar grįžti į darbą“, – rašė ji.
M. Markle laiške Kongreso demokratų lyderiams rašė, jog kreipiasi į juos „kaip mama“, kad paragintų užtikrinti mokamas atostogas, partijos įstatymų leidėjams svarstant, ar tokia iniciatyva galėtų būti įtraukta į prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) didžiulio masto socialinių išlaidų paketą, vadinamą „Build Back Better“ („Atstatykime dar geriau“).
Šis atviras laiškas traktuojamas kaip kol kas tvirčiausias viešas politinis M. Markle pareiškimas. Jame buvusi aktorė rašo, kaip nepaprastai svarbu, kad gimus Lilibet ji galėjo parsivežti dukrą namo ir „visiškai pasišvęsti mūsų vaikams ir mūsų šeimai“.
„Žinojome, kad dėl to mums nereikės daryti neįmanomų pasirinkimų dėl vaikų priežiūros, darbo ir sveikatos priežiūros, kuriuos kasdien tenka daryti daugeliui žmonių“, – rašė ji.
Britų karališkosios šeimos nariai paprastai nesikiša į politinius kivirčus ir vengia viešai palaikyti kokią nors poziciją aktualiais klausimais.
Tačiau Meghan laiške pabrėžė, jog mokamos šeimos nario priežiūros atostogos turėtų būti „nacionalinė teisė, o ne padrika galimybė, kuria pasinaudoti gali tik tie, kurių darbdaviai laikosi tokios politikos, ar gyvenantieji kurioje nors iš nedaugelio valstijų, kur egzistuoja atostogų programa“.
Amerika yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, negarantuojančių teisės į tokias atostogas. Baltieji rūmai sako, jog tai naudinga verslui.
Abejus Kongreso rūmus kontroliuojantys demokratai baigia rengti socialinių išlaidų planą, kuriame veikiausiai bus numatytos iki keturių savaičių trukmės mokamos šeimos nario priežiūros atostogos. J. Bidenas siūlė 12 savaičių atostogas.
„Suprantu, kokį politinį krūvį gali turėti ir turi šie klausimai, – rašė Meghan. – Tačiau čia svarbu ne dešinė ar kairė – svarbu, kas teisinga, o kas ne.“
Harry and Meghan pernai pribloškė karališkąją šeimą, kai paskelbė, jog atsitraukia nuo karališkųjų pareigų. Jie persikėlė gyventi į Los Andželą, nutraukė finansinius ryšius su karališkąja šeima ir pasirašė virtinę pelningų sutarčių, įskaitant kontraktus su transliavimo platformomis „Netflix“ ir „Apple TV+“.
M. Markle nepalaiko ryšių su savo tėvu Thomu Markle'u (Tomu Marklu), nedalyvavusiu dukters vestuvėse ir dar nemačiusiu savo vaikaičių.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Šiaurės ir Baltijos šalys: Lukašenka ir toliau neturi jokio demokratinio teisėtumo
Palaikymą demokratinėms Baltarusijos jėgoms išreiškusios Šiaurės ir Baltijos šalys ragina nedelsiant išlaisvinti visus politinius kalinius, nurodoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) sekmadienį išplatintame pa...
-
Trumpo sprendimas sukėlė sąmyšį
Pasaulyje šurmulį sukėlė Amerikos prezidento Donaldo Trumpo sprendimas trims mėnesiams stabdyti visą amerikiečių paramą užsienio šalims, tarp jų ir Ukrainai. Tačiau kol kas pateikiama prieštaringa informacija – ar tikrai U...
-
Baltarusija tikisi per kelias dienas sulaukti naujos Rusijos hipergarsinės raketos
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka tikisi, kad Rusija netrukus jo šalyje dislokuos naują vidutinio nuotolio balistinę raketą „Orešnik“. ...
-
Lukašenka skelbiasi laimėjęs prezidento rinkimus
Baltarusijos autokratinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, valdantis nuo 1994 metų, sekmadienį užsitikrino septintąją kadenciją iš eilės per rinkimus, kurie vyko be realios konkurencijos ir kuriuos pasmerkė Europos Sąjunga (ES) bei tr...
-
Kristi Noem patvirtinta JAV krašto saugumo sekretore
JAV Senatas šeštadienį patvirtino Pietų Dakotos gubernatorę Kristi Noem vadovauti Krašto saugumo departamentui (DHS) – pagrindinei agentūrai, kuria prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) siekia pažaboti nelegalią imigr...
-
Berlynas: baltarusiai per rinkimus neturėjo jokio pasirinkimo
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock sekmadienį pareiškė, kad Baltarusijos rinkėjai neturėjo „jokio pasirinkimo“ rinkimuose, kuriuos, kaip manoma, laimės dabartinis prezidentas autokratas Aliaksandras Lukašen...
-
Popiežius paragino visas krikščionių Bažnyčias nustatyti vieningą Velykų datą
Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino krikščionių Bažnyčias nustatyti vieningą Velykų datą, kad būtų skatinama vienybė. ...
-
Lukašenka: 2020-ųjų protestų dalyviai turėtų atgailauti, jei nenori problemų
Baltarusijos autokratas Aliaksandras Lukašenka sekmadienį sakė, kad 2020 metų protestuose dalyvavę baltarusiai turėtų atgailauti, jei nenori problemų įsidarbinant, ir kad valdžia juos stebi. ...
-
Pietų Korėjos prezidentui pateikti kaltinimai dėl maišto
Pietų Korėjos prokurorai sekmadienį pateikė kaltinimus nušalintajam prezidentui Yoon Suk Yeolui dėl „vadovavimo maištui“ po nepavykusio karinės padėties paskelbimo ir nurodė nušalintąjį vadovą palikti suimtą. ...
-
Trumpas: Grenlandijos gyventojai nori būti su JAV
Grenlandijos gyventojai norėtų tapti Jungtinių Valstijų dalimi, pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas savo pastabose lėktuve „Air Force One“, sekmadienį pranešė kartu su prezidentu keliaujantys žurnalistai. ...