Kinija ruošiasi pilotuojamo erdvėlaivio paleidimui

Kinija šį mėnesį paleis pilotuojamą erdvėlaivį, kuris susijungs su orbitoje skriejančiu moduliu, pranešė šeštadienį naujienų agentūra „Xinhua“; bus žengtas dar vienas žingsnis vykdant programą, kuria siekiama iki 2020 metų įrengti nuolatinę Kinijos kosminę stotį.

Erdvėlaivis „Shenzhou-9“ ir raketa nešėja jau atgabenti į starto vietą Dziučuano palydovų paleidimo centre Kinijos šiaurės vakaruose, o startas numatytas „apie birželio vidurį“, nurodė „Xinhua“.

Pasak pareigūnų, misijoje dalyvaus trys Kinijoje taikonautais vadinami astronautai, kurie valdydami rankomis sujungs erdvėlaivį su moduliu „Tiangong 1“.

Kovo mėnesį kinų žiniasklaida rašė, jog šiais metais į kosmosą gali kilti pirmoji kinė, nes į astronautų parengimo būrį įtrauktos kelios moterys. Gali būti, jog erdvėlaivio „Shenzhou-9“  įguloje jų jau bus.

Pirmasis pilotuojamo Kinijos kosminio laivo skrydis įvyko 2003 metais, o planuojamas kosminių aparatų susijungimas atkartos tai, ką JAV ir Sovietų Sąjunga buvo pasiekusios praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje.

Kinija siekia iki 2020 metų pasistatyti orbitinę stotį, kurioje taikonautai galėtų gyventi po kelis mėnesius. Šis kosminis „namas“ būtų panašus į šiuo metu eksploatuojamą Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir ankstesnę Sovietų Sąjungos orbitinę stotį „Mir“.


Šiame straipsnyje: KinijaMirKosmosasErdvėlaivis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių