Kenterberio arkivyskupas pasitrauks iš oficialių pareigų sausio 6 dieną

Anglikonų bažnyčios vadovas Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby trečiadienį pareiškė, kad sausio 6 dieną atsistatydins iš pareigų dėl demaskuojančios ataskaitos apie bažnyčios reakciją į serijinio išnaudojimo atvejį.

J. Welby patyrė vis labiau didėjantį spaudimą atsistatydinti po to, kai nepriklausomas tyrimas nustatė, kad jis „galėjo ir turėjo“ 2013 metais oficialiai pranešti valdžios institucijoms apie dešimtmečius trukusį su Bažnyčia susijusio teisininko netinkamą elgesį.

Apie savo atsistatydinimą jis pranešė praėjusį antradienį. Jo Lambeto rūmų biuras trečiadienį pranešė, kad J. Welby ketina pasitraukti iš oficialių pareigų iki sausio 6 dienos, kai jam sukaks 69 metai, t. y. likus metams iki planuoto išėjimo į pensiją.

„Praėjusią savaitę paskelbus apie atsistatydinimą iš Kenterberio arkivyskupo pareigų, arkivyskupas Justinas ketina pasitraukti iš oficialių pareigų iki artėjančios Trijų Karalių šventės (sausio 6 dieną), – sakoma pranešime. – Arkivyskupas Justinas iki Trijų Karalių šventės ketina labai nedaug rodytis viešai, tačiau planuoja įvykdyti keletą likusių įsipareigojimų.“

Po to jo oficialias funkcijas perims Jorko arkivyskupas Stephenas Cottrellas, faktinis J. Welby pavaduotojas, priduriama pranešime.

Nepriklausomoje Makino ataskaitoje padaryta išvada, kad Johnas Smythas, teisininkas, aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje organizavęs evangelines vasaros stovyklas, buvo atsakingas už „gausų, žiaurų ir siaubingą“ 130 berniukų ir jaunuolių išnaudojimą.

Tyrimas nustatė, kad Anglijos Bažnyčia – Anglikonų Bažnyčios motina – slėpė „traumuojančius fizinius, seksualinius, psichologinius ir dvasinius išpuolius“, kurie kelis dešimtmečius vyko Didžiojoje Britanijoje, Zimbabvėje ir Pietų Afrikoje.

2013 metais paskirtas aukščiausio rango Anglikonų Bažnyčios dvasininku, J. Welby atsiprašė už tai, kas įvyko, bet anksčiau tvirtino, kad neatsistatydins, nes iki tol nežinojo apie nusižengimus.

Buvusio socialinių paslaugų vadovo Keitho Makino vadovaujamame tyrime dėl J. Smytho padaryta išvada, kad „aukščiausio lygio“ Bažnyčios pareigūnai nuo 2013 metų vidurio žinojo apie jo nusikaltimų mastą.

Nesugebėjimas informuoti policijos „buvo dar viena praleista proga patraukti jį atsakomybėn“, teigiama ataskaitoje.

J. Welby įpėdinį paskirs karalius, remdamasis rekomendacijomis iš Karūnos paskyrimų komiteto, kurį sudaro aukšto rango dvasininkai ir pasauliečiai. Sprendimui priimti gali prireikti ne vieno mėnesio.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių